Nastavenie puskohladu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ostrawak
Příspěvky: 17
Registrován: 24 úno 2007 10:55
Bydliště: Ostrava

vodováha

Příspěvek od Ostrawak » 10 kvě 2007 15:13

Chci se zeptat, kde se dají sehnat ty různé malé vodováhy pro seřízení osy puškohledu. Hledal jsem, ale nenašel. Díky.


pohodar
Příspěvky: 63
Registrován: 02 kvě 2007 19:08
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Velký. Používá.

Příspěvek od pohodar » 14 kvě 2007 22:17

.
Kvadratická rektifikace je hovadina, střela se při letu vzduchem nezpomaluje podle zjednodušených vzorců.[/quote]


...kolega myslel kvadratickým průběhem rektifikace seřízení stranové a výškové na optice. Kvadraticý znamená,že:při vyškovém seřízení se pohybuje osnova jen vertikálně a při stranovém jen horizontálně.U puškohledů levnější provience, jak při stranovém i výškovém obíhá obíhá osnova "vajíčko" -při stranovém nastavení se součastně pohybuje v malé míře i výškově a naopak (... a kurva patrony ubývají a né a né to seřídit).
...jsem v pohodě...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 15 kvě 2007 00:46

Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 kvě 2007 23:34

Taky se přikláním ke způsobu který popisoval Sidewinder. Akorát jsem si pověsil na strom šňůru na prádlo zatíženou cihlou.Protože každý při zalícení drží flintu víceméně nakřivo tak se ten puškohled došteluje podle "olovnice".Jak je ta šňůra bílá a ještě silnější než záměrná nitka tak je hezky skrz puškohled vidět.
HHawkins

Příspěvek od HHawkins » 18 kvě 2007 15:28

Pokud mě de zásah na terči např. doprava tak kam musim seřídit osnovu puškohledu?taky doprava? hloupá otazka vim...ale předem dik za odpověd :wink:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 18 kvě 2007 15:44

osnovu hybes smerom k bodu zasahu...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 18 kvě 2007 16:24

Tzn. keď vystrelíš z upnutej zbrani tak sa jedným okom pozeraj cez optiku a druhou rukou krúť nastavením kríža pokiaľ nebude stred kríža uprostred dierky po výstrele 8) :P
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 kvě 2007 17:40

Na těch točítkách je to napsané.
A kam chceš aby to šlo, tam točíš. Třeba ti to lítá doleva dolů a ty tím pádem potřebuješ posunout zásahy doprava nahoru. Tak na vrchním točítku otočíš ve směru kde je napsáno UP (nahoru) a na bočním točítku ve směru kde je R (right - doprava).
A řekneš si řekneš básničku "Abraka dabra, chci aby to šlo nahoru (UP) a vpravo (R)". :wink:
Ale nějak se mi to nerýmuje. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HHawkins

Příspěvek od HHawkins » 18 kvě 2007 21:33

tak si řeknu "Kam puška tam muška! :) "

Jo a máš SZ
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 27 kvě 2007 07:59

Přátelé, na posledních závodech jsme měli diskusi o tom, jakým způsobem utahovat dalekohled do montáže a jakou sílu přitom použít.
Co se systému týká, objevily se 3 názory:
1. Dalekohled usadit do ok a pak postupně dotahovat "křížem" obě oka - systém "motorová hlava".
2. Použít týž systém, ale nejprve dotáhnout jedno oko (přední nebo zadní) a následně stejným systémem dotáhnout oko zbývající.
3. Nejprve dotáhnout všechny šrouby na jedné straně(např. levé) na obou okách a následně šrouby na straně druhé (např. pravé) rovněž na obou okách.
Co se síly dotahování týká, názory se lišily od jemného dotažení na tah v prstech na kratší straně imbusu (malorážkáři) až po relativně intenzívní dotažení (střelci z kulovnic).
Zajímal by mě názor ostatních zkušených střelců na věc. Doufám, že se diskuse zúčastní střelci se zkušenostmi, kteří mají k problematice opravdu co říci, a naopak začátečníci, kteří viděli puškohled dvakrát v životě se budou snažit číst, aby se něco dověděli. Nerad bych, aby se to zvrhlo k nekonstruktivním tlachům, jak tomu v některých tématech je. Děkuji za porozumění.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 28 kvě 2007 07:03

Používám verzi č.1 "motorová hlava" u malorážky nedotahuju "na krev" neni to nutné ješte se nestalo že by se optika povolila.
Verze č.3 je na prd - když dotáhnu nejprve levou stranu tak ta pak sedí horní díl na spodním a na pravé je velká mezera ...nevim jestli to ma vliv na funkci , ale každopádne to blbě vypadá :roll:
Dvojku jsem jeste nezkoušel a ani mě takový systém upínaní puškuhledu do montáže nenapadl.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 kvě 2007 07:41

Identicky s Baldou.
Někteří výrobci (NF) tento postup mají v návodu a udávají přímo hodnotu utažení na momentovém klíči.

U zbraní, montáží a kroužků levnější třídy se doporučuje spasování kroužků, aby se zaručila souosost. Vyhneme se tím ohnutí puškohledu.

http://www.sinclairintl.com/cgi-bin/cat ... type=store
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 28 kvě 2007 08:29

Rozhodne var.1 a samozrejme nejdrive upravit oka do osy! - u kulovnice souhlasim, ze muze byt sila dotazeni vetsi. U malorazky nebo vzduchovky staci mirny tah v prstech. Dokonce jsem u jednoho puskohledu zaznamenal poruchu funkce stranove korekce paralaxe pri prilisnem dotazeni ocelovych krouzku.. Tubus byl celkem meky a po stazeni se v nem prestalo cosi hybat..
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 kvě 2007 09:13

Jsem rád, pánové, že jste potvrdili mou teorii, úmyslně jsem ji nechtěl psát hned na začátku, abych někoho neovlivňoval. Také používám systém "motorová hlava", ale bylo mi tvrzeno, že špičkoví ladiči odstřelovačských pušek nejprve dotahují jednu a po té druhou stranu. Rovněž mi to připadalo poněkud nesmyslné, protože na jedné straně si sednou poloviny ok na sebe a na druhé zůstane mezera, že stěží chytá závit. Logicky musí docházet k bočnímu tlaku.
Jen bych se ještě chtěl zeptat (zejména Shivy a Baldy), jakou silou utahovat oka pro pístové vzduchovky a pro kulovnice. Tam asi ten tah šroubů musí být větší, než na malorážce či větrovce.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 kvě 2007 10:44

Vzduchovku nevim,

Torx Drive System
Leupold is the first mount manufacturer in the world to offer the Torx drive system. Unlike old-fashioned hex head screws, the deep-engaging lobe design won’t strip screw heads or distort drivers. The Torx system makes more efficient use of your driving force. So you can tighten screws far more securely, which translates into increased confidence. It takes somewhere between 13 to 16 inch pounds of torque to tighten a base screw properly. (13 - 16 inch pounds for ring screws.) But hex head screws will strip, or the driving wrench will distort, before that much torque can be achieved. The Torx system, however can withstand the required amount of torque. Every Leupold mount system sold includes Torx head screws and a Torx drive

Prevod
http://www.converter.cz/prevody/kroutici-moment.htm

ale toto platí pouze u výrobků od stejného výrobce (Montáž, kroužky a puškohled). Již se mi také podařilo zmáčknout tubus puškohledu, že mi přestal fungovat zoom. (Leupold QRW kroužky na BSA sklo)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět