Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 lis 2008 14:33

KurtCz píše:Děkuji za odpovědi.
To HanuIv: No právě že oni operují s tím, že v zákoně je uvedeno: obsahem žádosti musí být .... údaje o zbrani, které se povolení týká. A na žádosti o povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení zbraně kat.B jsou přímo kolonky "Údaje o zbrani", čili dle jejich výkladu zákona, musí být vyplněny všechny. Prostě se vozí na "musí být".
No jo. Ale není řečeno jaké přesně. Kdyby bylo řečeno, že musí být uvdeny zejména tyto údaje, tak to je jasně definováno a není pochyba.
Není opravdu nic lepšího, než velmi svojský výklad zákona.
S logikou tohoto typu by údaje o zbrani mohly být jasně definovány jako "nějaká pistole neznámé ráže".


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 06 lis 2008 14:43

JJ, díky takhle jsem to potřeboval. Použiji tvůj výklad zákona a Kurtův odkaz na § 10. A pak uvidím.
Mě jde o to, že zatím jsem vždycky tu nákupku potřeboval docela rychle, takže jsem moc netlačil na pilu.
Teď si chci výhledově koupit nějakou krochnu, ale nespěchám na to, tak jsem se rozhodl, že je trochu potrápím. Počítám s tím, že když se s nima budu dohadovat, tak nákupka bude až za třicet dní, případně, že mě jí neschválí a bude odvolání atd. atd.
Tak jsem potřeboval nějak přesně formulovat, proč tam to v.č. nebudu mít (pravděpodobně ani model).
Udivím, jak pochodím a výsledek sem dám.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 06 lis 2008 14:46

No ono pokud dospěješ až k odvolání, tak se nic moc neděje. Za předpokladu, že na to tedy nespěcháš bych se jich nebál. V nejhorším budeš mít papír s rozhodnutím v ruce a to je mnohem lepší než nějaký jejich výmysly podaný ústně.
btw: dobrej nick. :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 lis 2008 14:50

Ono, neschválit vydání povolení lze pouze a jedině tehdy, jestliže chcete zbraň držet z důvodů, které nejsou uvedeny v zákonu. Pokud by Policie chtěla zamítnout žádost o vydání povolení z jiného důvodu, pak se jedná o jasné porušení zákona o zbraních a střelivu.
Na základě takového "fundovaného" oznámení o neschválení žádosti lze požadovat kdovíco, včetně vysvlečení z uniformy dotyčného Policisty.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 06 lis 2008 16:42

Uvidíme. Příští týden nejspíš ve středu to tam donesu a budu chytřejší.
Budu samozřejmě informovat, jak jsem pochodil. On ten přístup policajtů u nás v Lounech je vůbec takovej prazvláštní. Například příslušník mě posledně tvrdil, že nákupka má platnost 10 dní a pokud do té doby nepříhlásím zbraň, tak nákupka automaticky propadá. No a já tu novou chci kupovat tak za tři měsíce. Takže to bude další kolo boje s byrokratickou hydrou.

to Kurt: No tvůj nick taky není k zahození. :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 lis 2008 17:32

KurtCz píše:Uvidíme. Příští týden nejspíš ve středu to tam donesu a budu chytřejší.
Budu samozřejmě informovat, jak jsem pochodil. On ten přístup policajtů u nás v Lounech je vůbec takovej prazvláštní. Například příslušník mě posledně tvrdil, že nákupka má platnost 10 dní a pokud do té doby nepříhlásím zbraň, tak nákupka automaticky propadá. No a já tu novou chci kupovat tak za tři měsíce. Takže to bude další kolo boje s byrokratickou hydrou.

to Kurt: No tvůj nick taky není k zahození. :lol:
Chacha. Umí v Lounech číst? Pokud ano, tak ať přednostně čtou zákony... Zejména a hlavně ty, co podle nich rozhodují. Nákupka platí dokud platí zbroják, ke kterému byla vydána. Těch 10 dní nemá žádný podklad ani v zákoně o zbraních, ani v jiných zákonech. Tak nevím, kde to našli. Jediných 10 (pracovních) dní je u registrace a odregistrace zbraní...
Jsem z nich jelen...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 lis 2008 17:37

pozor na Lounský inspektorát nedám dopustit!!! Maximalní spokojenost.a tam jsem poslední dobou dost často :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 06 lis 2008 19:47

Tak to ti jenom tiše závidím. Já to nemám bez problémů nikdy. Pokud je tam ta policajtka, tak to ještě jde. Ale ten starej policajt (dřív dělal myslím na evidednci vozidel), to je děs běs. :twisted:
Tomaaasek1
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomaaasek1 » 11 lis 2008 22:53

U nás na Praze 6 se na vsechno pěkně čeká, nákupní povolení zhruba 7dní a zbroják 30,ale prej na to maj ze zákona až 60 dní, nemáte někdo náhodou tady z toho oddělení na p-6 arabská ulice skušenosti s tim jak je to s vyplnováním tech nákupních povolení, jestly tady požadujou vždycky vsechno a nebo stačí třeba jen pistole samonabíjeci ráže 9mm, zatím sem žádal jen o dve nákupka a vždycky sem tam vyplnil vše krome čísla tak by mě jen zajímalo jak by se tvárily kdybych jím tam napsal jen tohle. Děkuju :D
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 13 lis 2008 13:32

Tak píšu, jak jsem pochodil. Nákupku nejdřív nechtěla paní přijmout, tvrdila, že musí být vyplněno i v.č. Chvilku jsme se dohadovali, použil jsem výše uvedené argumenty (díky HanuIv a Kurte), paní se odběhla někam poradit a v.č. najednou nebylo potřeba. Nicméně mě oznámila, že do dalšího uředního dne to nebude, nejdříve tak za týden. Takže to jde, ale stejně je kolem toho zbytečný otravování. Teď ještě, aby si mě dali na černou listinu a prudili pořád.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 13 lis 2008 13:35

KurtCZ: dlouho prudit nebudou, podle právě schválené novely zákona o zbraních bude nepovinné nejen výrobní číslo, ale taky ráže, výrobce a model, takže bude stačit napsat "pistole samonabíjecí" a hotovo :wink: Jediný mínus je, že nepoužitá nákupka bude platit jen 12 měsíců, doteď platí po dobu platnosti ZP.
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 13 lis 2008 13:57

Super, mrknul jsem se na to a je to tam :lol: :
V § 12 odst. 3 se na konci textu písmene b) doplňují slova " ; značka výrobce zbraně, vzor (model), ráže a výrobní číslo zbraně pouze v případě, jsou-li žadateli známé"
Teď jenom , od kdy to bude platit.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 13 lis 2008 14:58

"Tento zákon nabývá účinnosti prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení."

Pokud ho podepsal/podepíše prezident a vyhlásí ho ještě v listopadu, tak od ledna 2009 ?
KurtCz

Příspěvek od KurtCz » 13 lis 2008 15:05

No právě, otázka je, kdy to podepíše.
K účinnosti je tam tohle:
Tento zákon nabývá účinnosti prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení.
Tonda

Příspěvek od Tonda » 17 lis 2008 19:33

KurtCz píše:Policie u nás (Louny) vždy požaduje na žádost i výr.č. zbraně.
Bych si teda dovolil souhlasit s Golfkillerem. Nákupka v Lounech vystavená vždycky na počkání. Pravda chtěli výrobní číslo pokud jsem kupoval jetou zbraň, pokud jsem chtěl novou s tím, že si budu vybírat z více kusů, tak nákupka s uvedením výrobce, typu, ráže bez vypsání výrobního čísla.
Odpovědět