Nakupni povoleni (nutnost uvedeni modelu)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od BlackAdder » 27 kvě 2011 07:38

Ano, jen ukázat, prodejce si max. opíše číslo jednací. Po mě nikdy kopii NP nechtěli, ani v prodejně ani soukromý prodávající. Originál musí zůstat u tebe.


Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Bonanza » 27 kvě 2011 13:12

Vždy si dělám kopii NP a předávám prodejci, který ji nikdy neodmítl, naopak.
Uživatelský avatar
Tomoking
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2011 16:47
Bydliště: Karvinsko

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Tomoking » 17 srp 2011 16:31

Dnes jsem resil "nakupni povoleni" na PCR Karvina.
Dostal jsem ho "na pockani" tedy asi do 10 minut. V zadosti jsem napsal druh, znacku , razi .....
a opravdu prijemna praporcice mi rekla ze nemusim ze staci kdyz jen uvedu : brokovnice opakovaci.

Takze zkusenost velice pozitivni !
Glock 19;
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Bonanza » 18 srp 2011 13:41

Ta příjemná paní měla pracdu, ale aplikace zákona je všude jiná.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 05 říj 2011 13:24

Ahoj chlapi, chtěl jsem se zeptat, dneska jsem dostal nákupní povolení je tam jméno, samonabíjecí pistole + další věci, ale není tam kolonka číslo ZP ani to samotné číslo, doufám že to na policii nezmršili nějak a že to povolení je platné, přitom do žádosti jsem ho vyplnil, ovšem na samotném povolení není..... . Tak nevím.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od Joezbrna » 05 říj 2011 15:04

Žádný předpis nestanoví, co přesně má nákupní povolení obsahovat. Jestli jsou tam Tvé osobní údaje (údaje, z nichž lze určit Tvou totožnost) a nějaké vymezení rozsahu (to je ta "pistole a další věci"), tak je platné v rozsahu, v jakém je vydáno.
BTW uvádět tam číslo ZP je nesmysl, pže v průběhu platnosti NP můžeš ZP prodlužovat, rozšiřovat, vyměnit např. z důvodu změny bydliště apod.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od cvicubis » 05 říj 2011 19:13

Joezbrna :arrow: díky. Bohužel na policii spěchali takže jsem si toho všimnul až doma. Jen mě to překvapilo protože na starším povolení jsem si všiml že tam to číslo ZP je.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od bradek džon » 08 říj 2011 12:19

To je divný, že by na nákupce nebylo číslo ZP (předpokládám, že tebou psané ZP=Zbrojní průkaz) jinak všude stačí jen třeba uvést Samonabíjecí pistole a ostatní náležitosti můžou být prázdné. Né každý bývá už dopředu rozhodnut jakou samonabíjecí pistoli si koupí.
Z mé zkušenosti, ale vím, že číslo ZP není důležité. Nedávno jsem ztratil zbroják a číslo se mi změnilo a přesto nevyužitá nákupka dál platila
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od xuebao » 17 říj 2011 13:20

Dovolim si vsunout sem do vlakna svuj dotaz. Na zadost o nabyti/drzeni/noseni zbrane kat. B obdrzim rozhodnuti o povoleni nabyti/drzeni/noseni. Toto povoleni neobsahuje zadnou identifikaci zbrane, ale pouze treba "pistole samonabijeci". Koupim si na zaklade tohoto povoleni tu pistoli, zajdu zaregistrovat, dostanu prukaz zbrane a rozhodnuti o povoleni k nabyti/drzeni/noseni mi policajti vezmou. Tim padem nemam jak dokladovat, ze jsem kladne rozhodnuti o povoleni k nabyti/drzeni/noseni (hlavne teda k tomu noseni) dostal. Kopie, kterou si sam udelam, ma cenu papiru, na kterem je ofocena. A kdyz na te zadosti nebyla zadna specifikace zbrane, tak uz je uplne k nicemu. Otazka zni, zda-li potrebuju mit to rozhodnuti (o povoleni k noseni te ktere zbrane) zalozene u sebe a nekdy se s nim budu muset prokazovat, a jak se pozna, ze je to povoleni prave na tu pistoli samonabijeci, kterou nosim. Staci, kdyz je nekde na policajtech zalozena zluta a sediva zadost (tam ta specifikace zbrane je) a rozhodnuti k povoleni? Na kazdou zbran, kterou chci nosit, potrebuju povoleni, nicmene to udelene povoleni je obecne na samonabijeci pistoli, a jedina vec, ktera ho spojuje se sedivakem s udaji o zbrani, je ulozeni techto dokumentu (snad) v jednom sanonu pod mym jmenem. Policajtum pri kontrole tezko budu prokazovat povoleni k noseni kontrolovane zbrane prukazem zbrane a vetickou na zadni strane ZP.

Mozna to prilis komplikuju. Rad si nicmene necham vysvetlit, co vnimam blbe. BTW, na zaklade jakeho zakona/predpisu musim original rozhodnuti odevzat policajtum? Kdyz uz si tito dokonce sami pri prebirani rozhodnuti udelali obema stranami podepsanou kopii? O odevzdavani originalu jsem uz neco v diskuzich zachytil, ale nic, o co by se dalo oprit.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od BlackAdder » 17 říj 2011 13:33

po zaregistrování zbraně ti je "nákupka" k ničemu a nikde ji nebudeš muset ukazovat. Je fakt, že u nás policajti nákupku nechávají - konec konců není důvod, proč by ti ji měli odebírat, protože se správní akt povolení týkal tebe a rozhodnutí je adresováno tobě. Navíc má příslušné odd. svůj originál nákupky uložen.
Jediný důvod, proč nákupku při registraci odebírají je, že chtějí mít jistotu, že si na ni nepůjdeš v budoucnu koupit ještě jinou zbraň, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Co se toho ukazování při kontrole týče, v zákoně je napsané, že pokud máš zbraň, máš mít u sebe ZP a Průkaz zbraně, nic víc (kdyžtak mě opravte).
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od bradek džon » 17 říj 2011 16:05

Pokud si nákupku necháš vzít, tak se ohraď, je to tvůj doklad a je jediný který tě opravňuje nosit danou zbraň. Každé povolení má své čj. a tím pádem je jasná evidence zdali je NP již použito nebo ne. Věř, že pokud by někdo nákupku použil znovu, tak nejpozději do deseti dnů má doma komando a zabaví mu zbraně. Nejednalo by se pouze jen o přestupek na úseku zbraní, ale rovnou o trestný čin nedovoleného ozbrojování.
Já se chráním, pro přehlednost abych omylem nepoužil jedno povolení dvakrát, tím, že si to na něj obyč. tužkou napíšu a založím společně s kupní smlouvou.
Pokud by si policajt nedal říct a tvou nákupku ti bral dál, a ty nechceš mít jen bezcennou kopii, tak si nech předem na úřadě udělat ověřenou kopii. Ale stále trvám, na tom, že oni svou nákupku mají založenou a tahle je prostě moje. Větička na zadní straně ZP nic neznamená a je jen orientační. Důležité je NP s povolením nosit tu konkrétní zbraň na kterou jsi NP použil.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od BlackAdder » 17 říj 2011 16:27

bradek džon:
já si naopak myslím, že ta věta na zadní straně ZP je velice důležitá - při jakékoliv kontrole zbraně ukazuješ ZP + PZ. V reálu asi nenastane situace, kdy bys musel nějak dokazovat, že zrovna u té konkrétní zbraně máš povoleno nosit a musel to doložit rozhodnutím správního orgánu (nákupkou).
Označení koupené zbraně na použitou nákupku si dělám taky :)
Že normálního člověka nenapadne koupit si na jednu nákupku víc zbraní je samozřejmé, ale občas se nějaké pako najde, ono to nemusí být ani schválně, prostě si někdo ty nákupky poplete. Potom docela chápu cajty, že se sichrují odebráním lejstra i když neopodstatněně.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od bradek džon » 17 říj 2011 16:35

V zásadě máš pravdu a souhlasím s tebou. Jen v jedné věci ne tak úplně. Ano při běžné kontrole policajtem máš větičku na zadní straně ZP a tím kontrola končí, ale může se stát, že zbraň použiješ k obraně a v takovém případě budeš pravděpodobně muset u soudu mimo jiné prokazovati to, že jsi ji mohl nosit. Ano, mohl by jsi namítat, že policajti to u soudu prokážou sami, ale nikdy nevíš, jakej bordel může na oddělení být a nakonec můžou říct, že ti dali pouze povolení k nabytí ale už né k nošení. Jde čistě jen o sichr.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od BlackAdder » 17 říj 2011 16:45

Chápu, ale osobně si myslím, že v případě že bude soud posuzovat střelbu, tak: Jde zejména o to, zda nastaly podmínky NO/KN dle zákona. Druhotně třeba může řešit, zda zbraň byla držena legálně, ale že by řešil, zda mohla být nejen držena, ale i nošena je krajně nepravděpodobné. Každopádně je v zájmu každého soudruha, aby měl všechna lejstra (nejen) ve vztahu ke zbraním v pořádku a nákupka do toho patří.
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: Nákupní povolení (nutnost uvedení modelu)

Příspěvek od perforator » 22 říj 2011 23:23

Chci se na něco zeptat minulí týden jsem kupoval pistoli a při té příležitosti se ptám "baby" v prodejně na nákup kulové dlouhe zbraně a ona na mě jestli mám lovecký lístek že bez toho nemám nárok tak jsem se ohradil že se mi to nezdá ale byla urputná a já se s ní neměl čas hádat ale zdá se mi divné že si můžeš koupit Tactikal a nemůžeš si koupit kulovnici!!! baví mě střílet na dálku na cíl ale lovit nemám zájem tak jsem uvažoval že časem našetřím a šel bych do nějaké kulovnice tím nemyslím čistě loveckou zbraň ať si rozumíme,tak jak to je???a potřebuju zvlášť NP na samonabíjecí brok a samonabíjecí kulovnici??
Odpovědět