Nakup "kudly" z e-baye

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

GGG
Příspěvky: 23
Registrován: 26 črc 2012 07:30

Re: Nákup "kudly" z e-baye

Příspěvek od GGG » 21 zář 2012 23:25

Tak jsem jednu z těch kudliček koupil. Uvidíme co přijde.
Na "jinou" zásilku čekám už přez měsíc. Nevíte co se může stát, aby to nedorazilo. Prodejce mě ubezpečoval, že to poslal a je ochoten to řešit. Není možná ztráta, nebo krádež na celnici v Praze? Kde jinde by se to jinak ztratilo? Nebo to jede tak dlouho? 40 dnů a víc?


Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nákup "kudly" z e-baye

Příspěvek od Beaver » 24 zář 2012 20:08

Jak kdy. Z jednoho Čínskýho shopu mi to chodí za cca 14-20 dní, z dalšího měsíc. Nejrychleji to zvládnula katana z Longquanu, resp. asi za 7-10 dní byla v Praze, kde ji ztopila celní pošta a držela asi týden (a to to byla EMS zásilka) a teprve po mé urgenci co se děje to prošlo dál.

Jinak malé zásilky do těch 22 EUR mi chodí v pohodě přímo domů (i když Číňanům furt píšu ať píšou skutečnou hodnotu a nedávají gift tak mi tam furt dávají hodnotu 2 dolary a gift), pokud by byla větší hodnoty, tak budou celníci hledat fakturu (dokonce ti můžou balík i otevřít). Když fakturu nenajdou, pošta ti pošle dopis a bude chtít doložit hodnotu zásilky - krom toho pokud jsi nikdy v tom novým režimu přes poštu nic nedostal, tak budou chtít plnou moc aby za tebe vyřešili celní řízení (když jim ji nedáš, musíš si pro to sám, do Prahy, paráda...). Hodnotu můžeš v pohodě doložit třeba výpisem transakce z PayPalu nebo platební karty. Nicméně pokud už se to na té poště zasekne, tak po tobě pak při vydávání zásilky chtějí doplatek za "služby proclení", cca 70 kaček když se to nakonec neclí a nebo něco přes kilo když jo (resp. když musíš platit DPH, tj. přes 22 EUR) plus teda případně ještě tu hodnotu DPH plus případně clo (pokud je hodnota nad 120 EUR nebo kolik to je...).

Jelikož všichni víme, jak s našima daněma ČR zachází tak moje doporučení je - falšujte všechny výpisy a uvádejtě hodnotu 22 EUR u všeho, co aspoň trochu má šanci s tou cenou projít ! :lol: Nic si nezaslouží ! :twisted:
Alfa 641
Odpovědět