Nabojnice z CZ Pi vz. 52

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 06 kvě 2005 09:46

Máte někdo zkušensti s touto zbraní? Já ji mám, je to sice kovářsky zpracovaná, ale za ty tři tisíce, co jsem za ni dal, rozhodně celkem přijatelná zbraň. Narazil jsem jen na jeden problém, a sice že nábojnice, co z ní vyletujou (mimochodem neuvěřitelnou rychlostí), mají dost výrazně zkřivené ústí, což by fungující zbraň rozhodně dělat neměla. Dělá vám to taky, nebo je to jen ta moje? Čím to je? Dá se to nějak odstranit? Díky za odpovědi. Danny


Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 06 kvě 2005 13:47

V jaké ráži? 7,62 Tokarev, nebo 9Para?
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 09 kvě 2005 09:34

Kruci, pardon. tak dlouho se tu rozkecávám a to nejdůležitější zapomenu. Takže pro doplnění: 7,62 x 25 mm Tokarev. Danny
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 09 kvě 2005 18:00

Hmm, to mnohé vysvětluje. Podle mého názoru by Tvoje dvaapadesátka neprošla zbrojířskou kontrolou. Jsou možné dvě závady. Buď je komora tak bymlácená, že to asi ani víc nejde a nábojnice se při výstřelu doslova vykřiví, nebo jeden ze zamykacích válečků odemyká v závěru špatně a hlaveň není dobře vedená. On ten náboj je strašně silný a tak e není, co divit, že ta zbraň často zlobí.
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 11:36

Že by byla vymlácená komora, to se mi moc nezdá. Ta zbraň je ve výborném stavu (prodejce tvrdil, že nová, dosud nepoužitá z NZ AČR, a její vzhled tomu odpovídá: netknuté černění, vývrt čistý...), kromě toho, ty nábojnice jsou prohnuté dovnitř, ne vyduté ven (snad uvažuju správně: vymlácená komora = víc místa, než má být = vydutá nábojnice). Chybu ve vedení závěru a uzamykání nejsem schopen vylouit (přece jen nejsem puškař), ale mám dojem, že obě dvě ty závady by musely mít za následek neprojití zbraně zkoušením, a to mi nekoresponduje s tím, že jsou na ní zkušební značky z minulého roku (dokonce jsem kvůli přezkoušení čekal, až zbraň budou mít na skladě). Tak nevím... Nadruhé straně je fakt, že v tomhle státě je možné všecko, takže čert ví. Pokus se vymyslet ještě něco. mě to fakt zajímá! Danny
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 11:42

Neřeš to ,tohle někdy CZ 52 dělají a je zbytečné snažit se o opravu.Pracoval jsem přes 20 let ve VOZ a rukama mi prošly tisíce těchto pistolí.Obávám se,že to nelze řešit.Jediná rada ,kterou ti mohu dát je:střílej a měj z toho radost.Ještě něco,někdy pomohla výměna hlavně,ale ne vždy.
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 12:33

Výměna hlavně je z mého hlediska blbost, protože bych tím ztrojnásobil cenu celé zbraně. Faktem ovšem je, že zkonstruovat spolehlivou pistoli na náboj, jako je 7,62 Tokarev, asi není žádná legrace, zvlášť když Pi vz. 52 měla být původně komorovaná na 9 mm para, takže v ráži 7,62 Tokarev vlastně funguje s nábojem, který je o 150 J výkonnější než to, nač byla původně myšlená a dimenzovaná (docela zázrak, že to člověku nebouchne v ruce. Tohle přerážování bylo podle mě z konstruktérského hlediska docela husarský kousek). Takže se na to asi fakt vykašlu, protože nic jiného se s tím zřejmě vážně dělat nedá. Mě to vlastně může být celkem fuk, protože nepřebíjím, takže mě zničené nabojnice zajímat nemusí, a nic jiného mi na zbrani nevadí, akorát mě to střílení nebude tolik těšit, když budu vědět, že se ve zbrani děje čert ví co a že se tím třeba i poškozuje... Ale co se dá dělat, jinou k vůli tomu kupovat nebudu a běhat k puškaři se mi taky nechce. A když už máš s tou zbraní tolik zkušeností: je něco, na co bych si měl dávat pozor? (Mám na mysli, jestli ve zbrani není nějaký čistě konstrukční problém, jako třeba u margolin, co první na zbrani odejde atd.). A co si myslíš o předchozích názorech, že je to v komoře nebo v uzamykacím uzlu? Vlastně mě to zajímá čistě akademicky, ale stejně... Dík všem za odpovědi. Danny
Návštěvník

re:Nábojnice z ČZ Pi vz. 52

Příspěvek od Návštěvník » 10 kvě 2005 17:42

Já bych opravdu tydle věci neřešil. Největší problém jsou ty válečky v zamykání, nebo spíš celý systém zamykání.

Já osobně bych spíš sehnal hlaveň na 9 mm Para. Ta nedělává takový bordel a navíc je ráže i podstatně přátelštější finančně (pokud nedostáváš náboje od armády - což může být zas tak trochu ilegální).
Pepa

Příspěvek od Pepa » 15 čer 2005 20:55

mam funglovku a dělá to taky máme jich v partě celkem 5 a u všech jsou prohnuty když ubereš prach na 8 grain tak to dělat nebude ale kdo by se tin mazal
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 13:31

Někde jsem slyšel (a docela tomu věřím), že je to tím, že nábojnice při vyhazování narazí na závěr, což je u vojenských zbraní (kde se nepočítá s přebíjením) údajně docela častý jev.
Je možné, že by to byla pravda?
pepa

Příspěvek od pepa » 16 čer 2005 14:04

Anonymous píše:Někde jsem slyšel (a docela tomu věřím), že je to tím, že nábojnice při vyhazování narazí na závěr, což je u vojenských zbraní (kde se nepočítá s přebíjením) údajně docela častý jev.
Je možné, že by to byla pravda?


jo jeto pravda dokonce zustavaj stopy mosazi na závěru nevim jak u jinych ale tady je to časty jev ten náboj je fak dost silny na tento způsob uzamčení hlavně závěrová rychlos troste s nepřesnostmi uzamčeni jako jsou zbytky prachu atd.
Hutla

Příspěvek od Hutla » 16 čer 2005 22:48

Moje zkušenost s pistolí CZ vz 52,stará sic více než 20 let.Po úpravě spouště ďábelsky přesná(nebyl problém 95 na pistolový terč 50x20),ale za 6 závodů VPS tj6x 7O ran ročně odešly nejméně 2 pistole ze 6. Na drobnou závadu-utržený záchyt s kusem nábojové komory nebo roztržený závěr. Kdybych měl touhu vlastnit tuhle bouchačku,přibalil bych k ní 2 pásky patron a chodil se na ni koukat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 čer 2005 15:37

A čím ste vtedy strielali : fasákmi z vojenských zásob alebo civilnými laboráciami(menej našliapnuté), prípadne klubovými prebíjankami? :?:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 10:38

Jste si naprosto jist, že civilní munice je slabší? Já s vojenskou sice zkušenosti nemám, ale s takovou jistotou bych to netvrdil (logicky mi obě možnosti připadají zhruba stejně pravděpodobné). Pokud je civil slabší, tak by byla rozhodně vhodnější než vojenská, protože te náboj je dost nadupaný i v civilní verzi (a navíc neriskuješ kriminál :wink: ).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 16:34

Ja strielam vojenskou muníciou pretože neprebíjam, civil nekupujem a mám zdroje. Od známeho ktorý laboruje však viem, že súčasná civilná produkcia je tlakovo o niečo nižšia ako pôvodné vojenské laborácie z 50-tych rokov. Ostatne sa mi to potvrdilo ked som si prečítal pár diskusných fór na rôznych českých i amerických portáloch. Takže to tak zrejme je.

Čo sa týka vojenských fasákov z 50-tych rokov tak je rozdiel pri streľbe oproti súčasnej produkcii S&B citeľný. Asi najviac rovnaké by mohli byť ks s FMJ projektilom. Pri porovnaní s jadrovanou strelou je to už riadna sila. Ono dosť záleží keď to tak porovnávam na tom ako boli tieto náboje v NZ skladoch uchované - ak pár krát zmrzli tak je to na výkone prachu tiež dosť znať.

Ale stále by ma zaujímalo akými nábojmi sa za dôb Svazarmu a pod strielalo. :?:
Odpovědět