Naboje "povolene" pro sebeobranu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Starosta
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2013 19:01

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Starosta » 09 pro 2014 11:42

Zaujalo mě
"Žádost o kategorizaci střeliva by měla vznést PČR, neboť ta dohlíží nad zákonem o zbraních a střelivu a jeho dodržováním."
Nejsem si úplně jist, jak by se tvářila PČR na výzvu ke klasifikaci nějakého střeliva zkušebnou.
Mám takové tušení, kam by mě poslali...


Tomas_2002
Příspěvky: 12
Registrován: 09 pro 2010 09:43

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Tomas_2002 » 09 pro 2014 12:00

Dnes jsem s pánem mluvil telefonicky a řekl mi, že podnět ke zkoušení podá on. Takže si PČR sežene krabičku a dají to zkoušet. Kdy to bude, neví.

Chápu, že pak se může stát, že se toto střelivo přesune do kategorie "A" - zakázané. Ale co teď ? Když teď nejsou zakázané, tak jsou povolené ne ?
Slavek
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2018 19:55

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Slavek » 28 říj 2018 00:37

A jak je to s brokovym strelivem do kratke zbrane pro NO?

Napriklad .410, 2 broky 9mm, 15 broku 4mm ... revolver S&W Governor ... umi 45ACL, 45Lc, .410 brokove ...

Ranivy ucinek to podle mne zvyseny nema, jen to udela hodne direk jednou ranou ... :roll:
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Piggy » 02 lis 2018 11:53

To už se řešilo dávno a opakovaně: není to zakázané, tudíž je "povolené" z hlediska legislativy.
Do revolveru bez problémů, u pistolí můžou být problémy s přetahováním (samonabíjecí funkcí).
Ostatně některé brokovnice jsou ve smyslu ZoZ "krátké" zbraně.
Slavek
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2018 19:55

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Slavek » 06 lis 2018 17:20

Diky ... revolver S&W Governor mi prijde v rom pripade jako prakticka zalezitost ... ;)
rasmo
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2019 15:09

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od rasmo » 29 led 2019 15:17

Zrovna včera jsem vznášel dotaz na Policii ČR, jak je to s kategorizací a legálností použití náboje konkrétně MAGTECH 9mm LUGER JHP (9C)
Dostal jsem odpověď, že pokud se jedná o tovární střelivo (žádná přebíječka) a pokud je na originálním obalu (krabičce) informace o rozhodnutí CIP, jedná se o legální náboj. Tzn mohu jej nosit ve zbrani a nikdo mi při kontrole nic neřekne.

Otázka ovšem je, jak je to s právními následky v případě, kdy tuto munici použiji při NO? Bude to řešeno jako jakákoliv běžná munice typu FMJ, nebo ze mě bude zákeřný zabiják?
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Náboje "povolené" pro sebeobranu

Příspěvek od Vejr » 29 led 2019 20:21

pokd se nepletu tak CIP je pouze osvědčení o tom, že náboj splňuje tlakové a rozměrové normy. Nic o kategorizaci v tom není. Taky mám na krámě JHP a podobné střely a mají CIP, splňují rozměry, o použití to nic neříká.
Rozhodně si myslím, že PČR nemá právo o tomhle rozhodovat, na to je ČUZZS. Na stránkách zkušebny je rozhodnutí o více nábojích se střelou EFMJ , Critical Duty, JHP a podob jako A pro krátké zbraně. A to neznamená, že nemají CIP
Dokud se nezmění zákon tak je na osobní zodpovědnosti co nosit, jsme dospělí. Já si vystačím s polopláštěm
Odpovědět