Naboj 7,65 Br. (0.32" ACP) a zbrane pro nej komorovane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dark

Příspěvek od Dark » 28 led 2008 19:41

Ta CZ 92 by byla ideální a já ji i zvažoval...jen ta ráže se mi zdá trochu málo přeci jen 7.65 je taková osvědčenější :-)
PPk je lákavější i když se velikostně blíží starým čezetám ale já bych opravdu raději něco kapesnějšího. Ono chápu že maličká zbraň dospělejší ráže málo vydrží ale na blbnutí na střelnici mám devítku kterou taky obyčejně i nosím a a nosit budu. Jsou však situace kdy se velká pistole špatně skrývá a tehdy bych rád měl při sobě alespoň něco malého.Pokud by na tu Berettu Tomcat nebyly vyloženě negativní reference tak asi nevidím jinou alternativu.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 led 2008 20:12

No já používal čz-27 a spokojenost,jen je teda konstrukčně starší ale funkce i spolehlivost OK.Měl sem 4ks a všechny OK. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 led 2008 20:12

jako ppk zatim nosim v kapse u riflí a za 5 minut na něj zapomenu
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Dark

Příspěvek od Dark » 28 led 2008 20:50

Cz 27 jsem viděl jenom na obrázku takže můj názor může být zkreslený ale ten sklon pažby… Připadá mi to že se musí pěkně blbě držet. Jinak zbraň to může být slušná proč by ne. Docela bych si ji představil někde ve sbírce jako historickou záležitost na občasné vystřelení ale na nošení?
PPK ještě zvažuji. Je to pěkná zbraň osvědčené konstrukce. Budu si ji muset ještě pořádně ošmatat zda je skutečně tak skladná.
Stejně je ale zajímavé že v 7.65 není nic dostupnějšího než buď PPK nebo staré čezety.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 led 2008 20:58

To- Dark
Jo ten názor na držení jsem zaslechl uT33,no jo ale trefuje lip jak jiný a 27 to uměla taky.Když 27 sloužila němcům stejně jako policajtům dlouho po válce,tak asi něco vydrží.Jinak co se týká materiálu je to předposlední model co byl z dobrého matroše,pak ještě cz 50 a pak už to je všecko bláto.(no ještě 52 je vcelku ok ale přijde na to odkud je)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 led 2008 21:28

"ale na blbnutí na střelnici mám devítku kterou taky obyčejně i nosím a a nosit budu. Jsou však situace kdy se velká pistole špatně skrývá a tehdy bych rád měl při sobě alespoň něco malého.Pokud by na tu Berettu Tomcat nebyly vyloženě negativní reference tak asi nevidím jinou alternativu."

Tak v tom případě jdi do té beretky. čz 27 totiž není žádnej drobeček, a ppk je cenově trochu jinde.
Beretta dělá tu samou pistoli i ve 22 LR, tohle http://www.taurususa.com/products/gunse ... series=SF1 si už asi taky viděl, ale chápu že pro obranu není dvaadvacítka zrovna ideální, nicméně můj názor je, že do malý zbraně patří malej náboj. Tak hodně štěstí při nákupu a už se těším, jak nám o nový zbrani poreferuješ.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 led 2008 21:30

jasná volba pistole PSM :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 28 led 2008 23:07

Tak to jsi trochu ujel, ne?
PSM je sice malá, skladná, ale se sháněním patron by ses asi dost nadřel a navíc je to zbraň vyloženě vojenská a hádat se o to, jestli ta ploška na špici střely není náhodou "úprava zvyšující ranivost" (je! :oops: ) a tudíž není-li tedy střelivo vyloženě vojenské - (je :oops:) by byla zřejmě zábava.
Podle mne ta "50" je dobré a levné řešení, "27" je taky dobrá, ale jen SA, na rozebírání složitá. Já bych asi volil PPK - když ne v 7,65Br (sám mám W PP 7,65), tak ten maďarský klon v ráži 9mmK. Jinak je taky pěkná Beretta 1934 - bohužel taky jen SA.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 led 2008 00:03

To- Fantan
PSM je pohoda,munice sice není levná ale u pistole na nošení nejde o střelbu,takovou vyzkoušíš a taháš,občas prověříš že se trefíš a hotovo.Jinak nechápu co sem taháš plošku na špici?Jestli k něčemu je nebo není je mimo hovor.Co se týká účinnosti je ok.Jo že tě střelba sežere je taky pravda,ovšem pokud ti to vadí hraj kuličky to vyjde levněji.Cz 50 není špatná ovšem konstrukčně není nic extra ten šroub kohoutu s maticí pod střenkama je nanic,rád se povoluje.
27 je sa,ovšem to nevadí každému,já sa preferuji ale nevadí mi ani dao.Jen teda nejsou díly a i přes dobrý matroš je to veterán.To vše ale jasně směřuje k jedinému zjištění,jde o záložní zbraň a u té je potřeba funkce ostatní až tak důležité není.
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... hlight=psm
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 led 2008 01:03

PSM je pohoda, munice sice není levná, ale u pistole na nošení nejde o střelbu, takovou vyzkoušíš a taháš, občas prověříš, že se trefíš a hotovo. Jinak nechápu, co sem taháš plošku na špici? Jestli k něčemu je, nebo není, je mimo hovor. Co se týká účinnosti je OK.
Cz 50 není špatná, ovšem konstrukčně není nic extra ten šroub kohoutu s maticí pod střenkama je nanic, rád se povoluje.
27 je SA, ovšem to nevadí každému, já SA preferuji, ale nevadí mi ani DAO. Jen teda nejsou díly a i přes dobrý matroš je to veterán.

PSM je podle mne vojenská zbraň, včetně střeliva a pokud vím, nemá CIP. Ta ploška na hrotu střely je ke zvýšení průbojnosti.
To, co popisuješ, není "50", ale "70" Tam udělali na ose kohoutu drážku soustruhem dokola=zlepšovák :roll: , u "50" měla zápich a na levé straně byla blokovaná - nic se nemohlo povolit.
"27" má tak dobré konstrukční řešení a perfektní materiál, že neznám zbraň, která by potřebovala náhradní díly - pakliže se v ní nikdo nešťoural. Tolik ran, aby toto nastalo, žádná z těch pistolí nevystřílela.
Já jsem z každé své "50" vystřílel cca 15-20 000 ran, než se začal trhat závěr za muškou, jen u poslední mi prasklo "oko" asi po 12 K ran. Z té jsem v závodě těsně předtím udělal 98/100.
CZ 92 - čili "šestpětačtýra" - nebrat (jakoukoli té ráže). Náboj 0,25 naprosto ničemný - na 5 m to nerozbije dlaždičku. Do někoho to poslat - akorát ho naštvu.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 29 led 2008 07:13

No, dovolím si komentář. Nevím, podle čeho kvalifikuješ PSM jako vojenskou zbraň. Oficielně nebyla v armádě nikdy zavedena a v dobových materiálech je uváděna jako " zbraň pro ochranu vysokých státních a stranických funkcionářů ". Stejně tak nevím, proč by absence registrace v CIP nějak omezovala použití náboje ve smyslu platné legislativy.
A ještě malinké zašťourání: asi jsi nemyslel " šestpětačtýru " ale " šestpětatříčku " :D Nemyslím to zle, to je jenom pro oživení.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 led 2008 08:46

Je poznat že s pistolí psm nemáš osobní zkušenost,jinak by jsi takto nemluvil.Já ji dlouho nosil a používal,nějak extra bych to nerozváděl,jen tedy dospělí NO 1x a KO atd.U vz 50 nejde o zápich,jde o ten tupej šroub.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Camel Ge
Příspěvky: 7
Registrován: 07 úno 2010 01:31
Bydliště: JMK

Re: Náboj 7,65 Br. (0.32" ACP) a zbraně pro něj komorované

Příspěvek od Camel Ge » 15 úno 2010 13:17

Jen malou poznámu, pokud je tohle ještě pořád fórum o náboji 7,65 Br. Jde poznat, zda je náboj tzv. civilní nebo-li olověný s pláštěm a je poznat zda jde o náboj tzv. vojenský s ocelovým jádrem. Pokud někdo chce fotky tak stačí napsat.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboj 7,65 Br. (0.32" ACP) a zbraně pro něj komorované

Příspěvek od JirkaS » 15 úno 2010 13:40

Magnetem?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboj 7,65 Br. (0.32" ACP) a zbraně pro něj komorované

Příspěvek od Fantan » 15 úno 2010 14:44

Dlouho jsem tady nebyl, takže ano, samozřejmě, ráže 0,25" je 6,35mm. Ale že to na méně, než 5 m nerozbije dlaždičku, za tím si stojím-resp. sedím, byl jsem u toho. Je pravda, že dlouho to byla ráže, určená vyloženě pro obranu na krátkou vzdálenost. Stopefekt to má sice minimální, ale úplně zavrhovat se taky nedá. Je zajímavé, že v USA je největší počet zabití, nebo zranění při obraně (tedy bez policejních zákroků a válek gangů) ráží 0,22 LR, nebo Win.
"Tupý šroub" - vzadu na ČZ je průchozí šroub, vpravo ukončený závitem. Ten drží matice, zapadající do vylisovaného šestihranu v pravé pažbičce. Jestliže je na levé straně hladký, pak je na spodní straně (vlevo) opatřen výstupkem, zapadajícím do vybrání v těle pistole, který tak šroub fixuje proti otáčení. Tento "šroub" je totiž osa bicího kohoutu, do něhož po natažení kohoutu zapadá vpravo táhlo spouště, pro které je tam frézovaný výřez. To je sestava pro ČZ vz.50 - tam se nemá co protáčet, ani povolovat.
Jestliže tento "šroub" - osa kohoutu má na své "hlavě" nůtu pro šroubovák, pak na druhé straně má soustruženou drážku - to je to vybrání pro táhlo spouště. I když na pravé straně je matka držena tím šestihranem jako u "50", na levé straně není ničím fixován a pak se může povolovat a je třeba utažení pravidelně kontrolovat.
To edelweis - netuším, co znamená "dospělí NO 1x a KO", takže to neřeším.
Rozlišení je problém: magnetem se neukáže jenom náboj, který obsahuje železné jádro, ale také ten, který má ocelový plášť, plátovaný tombakem. Podobně jako střeliva vz.43 bylo Fe jádro užíváno ke zlevnění výroby (Fe je lacinější, než Pb), nikoli ke zvýšení průbojnosti. Jak by se ty náboje poznaly bez rozebrání, netuším, třeba se Camel nechá přemluvit. Já jen vím, že střela s Fe výplní je o něco delší. Taky šly fámy, že pro Sa61 se dělal náboj se silnější náplní. Vystřílel jsem bedny patron z obou zbraní, i na střídačku, rozdíl jsem nezjistil. Jo, některé šarže šly o kruh či dva níž, nebo výš, ale že by to bylo nějak výrazné, jsem nezpozoroval.
Byl tady zmíněn náboj se stopovkou. Nejedná se o 7,65 náboj do pistole, ale náboj do vložné hlavně do pancéřovky Nb 7,62 cv., se "samopalovou" nábojnicí byl do tarasnice T-21 s barevně výrazně odlišnou střelou - pruhovanou zeleno-bíle - jde tedy vyloženě o vojenský náboj se všemi důsledky. Buď rád, že jsi ho kdysi za něco vyčenžoval. Nebyl moc oblíben, protože vyčistit po něm hlaveň byla fuška. Myslím, že někde tady na fóru je o něm zmínka.
Snad jsem moc nevynechal.
Přílohy
Nb 7,62 cv. pro panceřovku a T-21.jpg
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět