Naboj 7,65 Br. (0.32" ACP) a zbrane pro nej komorovane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 zář 2006 00:43

SINCITYMAN píše:Jo určitě jo a kromě toho se často vyskytují náboje určené pro policii se silnější náplní a ty dokáží krásně zlikvidovat třeba ČZ 27 :(
Tak tohle jsou pro mne novinky! Celá desetiletí jsem střílel jen tyto náboje (určené pro policii), které se nijak nelišily od těch "civilních" - aspoň jsem nikdy žádný rozdíl nepozoroval - ve vzhledu náboje, krabičky, ani jeho vlastnostech, výkonu či přesnosti. Jo, některé šly trochu výš, některé o trochu níž - rozdíl tak o 2 kruhy.
A o tom, že by u ČZ 27 odcházely ozuby slyším taky prvně (a to mám válečný šmejd, ze kterého už vyletělo hezkých pár tisíc kulí). A copak já, ale neslyšel o tom ani kamarád, který jako soudní znalec v tomto oboru zná opravdu hodně. Ještě se pro jistotu zeptám na znaleckém ústavu, jestli o tom neslyšeli.
Pokud vím, tak se tady vyskytovaly jen dva náboje (myslím tím SB - jiné nebyly, když neberu ty úplně staré v červenobílých krabkách z Pov. Bystrice.) Jedny s kulí jen olověnou, druhé se železnou výplní (úmyslně neříkám s ocelovým jádrem, protože by to nebyla pravda). Obě kule mají 4,75 g (ta olověná je o fous kratší) a stejný balistický výkon.
Fiocchi dělá kromě tohoto slabého náboje také s kulí JHP 4,8 g a ten má Eo=259 J a Vo=365 m/sec. :o


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 09 zář 2006 18:26

No,já ji viděl, ty ozuby se z hlavně vylomily,pěkně do hloubky,nevím jestli ji majitel ještě má,nebo ji nechal sešrotovat,pokud ji má tak by to šlo vyfotit,ale je to už moc dloho.....jinak je velikostí a hlavně tím jak je plochá je skvělá na nošení,když si dobře nadriluješ rychlé natažení kohoutku....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Náboj 7,65 m /0,32 ACP/ a zbraně pro něj komorované

Příspěvek od vito » 11 zář 2006 07:21

O praskání fixačních ozubů na hlavni ČZ 27 píše také pan Skramoušský ve své skvělé knize a ten určitě ví, o čem mluví. Popisuje i mechanické důvody tohoto jevu.ˇ
Že by existovaly v této ráži silnější, "policejní" náboje jsem také nikde neslyšel. Ony tyhle informace většinou vznikají z nějaké zkreslené představy, že policie nosí něco "lepšího". Netvrdím, že nemohou být pro určité úkoly vyrobeny a používány jiné než běžné náboje, nicméně občejný policajt určitě nosí to, co vyrobila továrna v normálním režimu. I tak by tyto náboje měly splňovat podmínky CIP.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 11 zář 2006 16:27

Vraťme se k 7,65ce :D Nevíte jestli se dělá přebíjený střelivo této ráže? (např něco jako od Limit.cz apod.) Eventuelně neví někdo o levném zdroji nábojů této ráže? Co vím, tak dřív to policajti fasovali pomalu po krabicích, ale ty časy jsou pryč.............
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Náboj 7,65 Br /0,32 ACP/ a zbraně pro něj komorované

Příspěvek od vito » 12 zář 2006 11:46

Pořád jsme u 7,65ky, Tichošlápku :D . Také se slzou v oku vzpomínám na dávné doby, kdy jsem jako sportovní střelec ve voj. zákl. službě měl zcela volný přístup k bednám této munice. Tenkrát nebyly téměř žádné specielní zbraně pro tehdejší disciplínu velkorážní pistole a tak se užívalo co bylo. Já jsem svoji první výkonostní třídu / v pořadí první/ nastřílel právě tímto nábojem z pistole ČZ 50. Tady jsem také poprvé viděl hybrid, na tehdejší dobu běžný. Na závěr CŽ 50 byla dopředu navařena ocelová trubka a muška byla na ní posazena dopředu pro prodloužení záměrné. Hlaveň samozřejmě byla v původní velikosti a střela po opuštění hlavně prolétala jakýmsi tunelem. Dnes je to úsměvné.
hubert

Příspěvek od hubert » 18 zář 2006 05:46

Osobne povazuji r.7,65 plne dostacujici. V kombinaci napr. W-PPK nebo PP tvori komplet pro skryte noseni, ktery jak vahou, presnosti, tak i palebnym vykonem bude jina zbran jen tezko prekonavat. Fandum teto raze mohu sehnat naboje 7,65od S+B za 3Kc.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 zář 2006 11:33

U Brymové www.zbranebrymova.com na staroměstském nám. měli staré policejní S&B s červeným pruhem za 3,55 Kč/ ks. Nejsem si jist, jestli je ještě mají- lidi to určitě brali po bednách :wink: . Zkuste se zeptat.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 zář 2006 14:46

Jenom pro doplneni... ty "cervene pruhy" maji v sobe neco zakazaneho :twisted: Cili na trening oukej... ale na noseni radsi ne.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 zář 2006 16:49

Co zakázanýho Andy? Střílel jsem 7,65, 9L od SB s červeným pruhem a nic zvláštního. Nemá to ani expanzní dutinu, rtuťovou náplň, nic. Tvar střely normální, myslím, že to byl poloplášť, tak proč zakázaný? :D nejni to nějaký označení policejního střeliva?
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 18 zář 2006 18:05

Silencer píše:Co zakázanýho Andy? Střílel jsem 7,65, 9L od SB s červeným pruhem a nic zvláštního. Nemá to ani expanzní dutinu, rtuťovou náplň, nic. Tvar střely normální, myslím, že to byl poloplášť, tak proč zakázaný? :D nejni to nějaký označení policejního střeliva?
Taky jsem s nima střílel a nepozoroval jsem nic neobvyklého.A nápln prachu silnější taky nemaj,protože to lítalo do terče do stejného místa jako ty neoznačené.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 zář 2006 20:21

Andy mi vysvětlil, že mají ocelový jádro. Jestli teda myslíme ty samý SBčka - já mám na mysli klasický Lugery s červeným proužkem tam kde je napasovaná kule do hilzny a s červeně nabarvenou zápalkou. Pak jsem střílel ještě tyhle, ale v zeleným provedení. Ty asi obsahujou chlór :lol: Se mrknu na net na označování munice, snad budu moudřejší :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 zář 2006 21:13

Silencer:

Mluvil sem o 7,65Br s cervenym pruhem. Ne o 9L.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 zář 2006 21:22

JJ, promiň ty 7,65ky byly stejný. Na webu S&B jsem nenašel jak to berevně značí. Je taky fakt, že tohle už byly starší náboje. Vím, že třeba na Avimu maji ocelový jádra zakázaný pod pokutou. Jinde jsem nic podobnýho neviděl - znamená to, že implicitně předpokládaj, že je lidi nebudou používat, nebo jim je to jedno?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2006 09:36

Andy píše:...Cili na trening oukej... ale na noseni radsi ne.
To mi připadá jako skoro zbytečná opatrnost. Koupil jsem to zcela legálně v kamenném obchodě jako civilní munici. Mám na to paragon. Dokonce i C.I.P. to má. Za těchto podmínek není mojí povinností zkoumat cokoli dalšího (např. co má ta kule vevnitř za materiál). Myslím, že právníci by se sakra zapotili, než by mě na tohle dostali. Ačkoli... U nás je možné všechno, jak už dávno víme :twisted: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 zář 2006 09:43

Silencer píše:... Jinde jsem nic podobnýho neviděl - znamená to, že implicitně předpokládaj, že je lidi nebudou používat, nebo jim je to jedno?
Někdy a někde je jim to jedno (např. když jim tím nestřílíš do popprů, do kterých bys nadělal důlky, v extrémním případě díry; když jim tím nebouráš lapače- např. na střelnicích, kde mají hliněný val, což je lapač prakticky nezničitelný je to celkem fuk; když nehrozí přelety odražených jader atp.).
No a někde se zřejmě ani neočekává, že taková munice ještě existuje, potažmo že ji někdo používá.
Takže to i ono je podle mě správně.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět