naboj 7.62x39 prosim o radu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Hesion
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2013 14:34

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Hesion » 15 lis 2013 13:45

to chramst:jo už jsem toto také viděl ale nějak nemám potřebu to pokoušet))


chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od chramst » 15 lis 2013 16:16

Nic se nemůže stát, to nevybuchuje. Kapsl je asi slabší jako u patrony, vypadá stejně. Normálně jsem i ve svěráku nařízl kulku a vyndal z ní ten váleček. Pak ho zezadu dal do připraveného otvoru v olověné střele a je to. jen se nepovede vždy dosáhnout správného vystředění a střela potom rotuje. Na trefování to není, ale relax dobrý.
Hesion
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2013 14:34

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Hesion » 15 lis 2013 16:22

jo tomu věřím no efekt je pěkný no..ale přitahuje pozornost))nic asi to nechám doma koupím normální patrony a tyhle skusím nabídnout někomu s licencí
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od FTC » 15 lis 2013 20:08

Nevim, co je za problém? Když už jsme u zápalnosti pneumatik, tak samotné zcivilněné tombakované FMJ pneumatiky pálí. Zkus si postavit pár pneumatik na sebe a rychle do nich vyklepej 10 ran z kosy a ucítíš silný smrad spálený gumy!
Podle článku od markonyho není nic zřejmé, debilní novináři si informace vycucávají z prstu a neuvádí konkrétní info.

Světeláky nejsou žádnej problém, když je vystřelíš do dopadiště z hlíny(zvlášť v sychravém podzimním počasí), ani kdyby val byl z pneumatik prosypaný hlínou, nebo pískem. Světeláků už jsem hezkej počet vystřílel a nikdy nebyl problém. Pouze kdyby bylo dopadiště se suchou távou u lesa :lol:. Pravdou je, že jsem při cvičení se signální pistolí zapálil trochu suchý trávy, ale to je jiný střelivo, než světelák do kosy.

Moc to všechno dramatizujete, když je člověk debil, neví co střílí, do čeho a bez použití zdravýho rozumu, tak by ani neměl držet zbraně. M.j. velkou roli hraje i náhoda, kdy se střely nečekaně odráží. Taky každá střelnice má mít vlastní hasicí přístroj, lopatu, lékárničku a obzvlášť duchapřítomnýho správce, kterej jen nečumí okolo a nevybírá prachy za vstup....
Uživatelský avatar
Pyrda
Příspěvky: 190
Registrován: 20 led 2013 15:57

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Pyrda » 15 lis 2013 21:17

Tak jsem taky jednou řezal ve svěráku světelnou kulku,bylo to ještě za totáče,vykšeftoval jsem s rusákama celej zásobník do kalachu světelnejch nábojů,nejdřív jsem je s kámošema strkal špičkou do spár mezi dlaždicema v chodníku a tu svítící slož zapaloval,fakt krásnej barevnej plamen jak od autogenu,ale to mi nějak nestačilo a musel jsem tu kuli rozpitvat,měl jsem v činžáku u máti takovou malou dílničku,střelu jsem upnul do svěráku a začal řezat,kámoši seděli v předsíni a čekali na výsledek,nějak jsem neodhadnul rychlost řezání a střelu jsem natolik zahřál,že mi v tom svěráku ta kapsle bouchla,byla to v tom malém prostoru JEBA jako prase,já byl totálně hluchej a kámoši se váleli po zemi smíchy (hajzlové),měl jsem štěstí,že se nic nestalo - no mladej a blbej :lol:
Teď už madej nejsem :mrgreen:

Co se týka toho střílení světelnejma,domluvil bych se přímo na střelnici a pokud by jim to nevadilo tak bych to neřešil,navíc věřím tomu,že si jich tam od Tebe spousta kluků koupí,já bych bral pár určitě.

Pyrda.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od FTC » 15 lis 2013 22:06

I když jsem byl taky mladej a hodně blbej, ale opravdu nikdy mě nenapadlo rozebírat jakékoliv střelivo. Vždycky jsem z toho měl strach a je tomu tak i dodnes.

Kdyby si v tu dobu pokusů měl smůlu a v ruce zápalnou, nebo zaměřovací, tak by si se tý historce dneska vůbec nesmál.

Jestli je to střelivo necipovaný, tak ho OPRAVDU DOPORUČUJI(ironie) nabízet veřejně a bez příslušných povolení k prodeji.
Uživatelský avatar
Pyrda
Příspěvky: 190
Registrován: 20 led 2013 15:57

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Pyrda » 15 lis 2013 22:16

Chybama se člověk učí,to bylo naposledy co jsem něco podobného dělal,známej cpal po domácku vyrobenou směs do bouchacích kuliček do bombičky od sifonu a nějak mu to bouchlo,koupil to do hlavy a do břicha a doktoři mu dávali 4 % na přežití,naštěstí to dopadlo dobře.
Nemyslel jsem,aby s těma nábojema nějak kšeftoval,jen bych se třeba zeptal kluků na střelnici,že jsem něco nakoupil blbě a jestli nemá někdo zájem,abych se toho zbavil.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od FTC » 15 lis 2013 22:25

Já ti rozumím, jen jsem tím myslel, že nemít cipku v nesprávný čas a na nesprávném místě může znamenat nemalý problémy.

Střelbě zdar J.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od PEPAN » 15 lis 2013 23:07

he :D , jaký to může mít ranivý účinek? potkal jsem 2 exoty kterým bylo líto kupovat polopláště za 5kč(na prasata- tak asi 10-50 ran za rok) nakoupily po 1kč necipovaný vojenský a těm řezaly špičky :roll: výsledek takový že plášť zůstal pod kůží a jádro šlo cestou nejmenšího odporu skrz.
Tak sem právě myslel že kdybych je zas potkal zasloužily by něčim takovim střelit do pr.. :lol: :evil:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Pyrda
Příspěvky: 190
Registrován: 20 led 2013 15:57

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Pyrda » 16 lis 2013 09:31

FTC - rozhodně souhalsím.
PEPAN - to jsou normální blázni a jak jim to někdo najde v nábojové komoře,tak končí :!:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: náboj 7.62x39 prosím o radu

Příspěvek od Igrlik » 16 lis 2013 12:49

PEPAN píše:he :D , jaký to může mít ranivý účinek? ...
Podľa Předpisu Děl 21-5 7,62mm SAMOPAL vz. 58 - svietiace strelivo "se používá pro kontrolu zásahů, k označování cílů, k opravě střelby, k signalizaci a ničení živých cílů."
Takže ja by som sa pred to nepostavil ani v hubertuse! :evil:
PEPAN píše:... potkal jsem 2 exoty kterým bylo líto kupovat polopláště za 5kč(na prasata- tak asi 10-50 ran za rok) nakoupily po 1kč necipovaný vojenský a těm řezaly špičky :roll: výsledek takový že plášť zůstal pod kůží a jádro šlo cestou nejmenšího odporu skrz.
...
Keby im tak pri výstrele vyfúklo jadro ešte v hlavni a poslali druhú guľu do zaseknutého plášťa, celkom určite by sa smiechu nezdržali! Balistici z KEÚ by mohli rozprávať ... :roll:
Odpovědět