Nuz ve stylu Rambo

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tesák
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2010 12:36

Nůž ve stylu Rambo

Příspěvek od Tesák » 07 pro 2010 12:44

Chtěl bych nějáký nůž ve stylu Rambo 3 . Doslechl jsem se že přímo tento nůž je velmi nekvalitní tak sháním nějaký jiný ve stejném stylu. Našel jsem - Tesák jezdecký,pojízdná eskorta. Je to od výrobce Muela. Přikládám obrázek obráze a popis nože. Děuji za radu. Hájek
Přílohy
40fac492d1ae484853cb707e3e960ef9.image.220x220.jpg
Jeden z nejhezčích tesáků současnosti. Precizně vybroučená čepel z oceli 440C má tvrdost 58/59 HRC.

Do čepele jsou vybroušeny dva žlábky rozdílné šíře. Síla hřbetu extrémně silné čepele je cca 7 mm. Střenka je z růžového dřeva a má ze stran protiskluzové zvrásnění. Záštita a pata střenky jsou vyrobeny z nerez oceli.

Spolu s tesákem obdržíte:

1. kvalitní koženou pochvu okovanou nerez ocelí
2. kožený upínák na opasek
3. dekorativní stojan ze dřeva

Specifikace jezdeckého tesáku:

* Délka čepele 280 mm
* Celková délka 420 mm
* Výrobek z dílny Paul Chen Hanwei
Co myslíte??? Vyplatil by se tento nůž koupit?
40fac492d1ae484853cb707e3e960ef9.image.220x220.jpg (11 KiB) Zobrazeno 5315 x


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2010 13:48

No nekvalitní jsou všechny ty čínské repliky Rambo nožů.
Jinak originál od oficiálních pokračovatelů stojí 2500$.
A kdybys chtěl originál, co dělal sám Jimmy Lile, než umřel, tak si připrav tak 20 000$. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tesák
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2010 12:36

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tesák » 07 pro 2010 13:58

No......tak tos mě teda teďkom dostal na kolena...ty ceny sou víc než přehnané :) Zkouším psát nožířům tak uvidím jak se k tomu postaví ;)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2010 16:20

Napiš kolik za to chceš tak dát.
Protože bud budeš mít kvalitu, kterou zaplatíš, nebo budeš mít šmejd za pár korun.
Nůž tohoto typu bych řek bude u nožířů stát tak od 5000,- podle typu materiálu. A většina jich stejně nebude umět udělat na hřbetě tu pilu.
Leda bys chtěl ten z Rambo 4, ten ti vybouchá kdejaký kovář.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Black » 07 pro 2010 20:49

V neděli budu na výstavě nožů v Praze, stav se.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 07 pro 2010 21:04

Ony ani ty originály co dělal Jimmy Lile nebyly nezničitelný. K natáčení First Blood jich bylo vyrobeno tuším 14 a většina jich byla při natáčení dost poškozena - a to s nimi jen natáčeli.
Jako nejslabší bod u prvního a druhého "Rambo nože" (ať originál nebo kopie) jak jsme ho jako malí kluci nazývali, bych viděl přechod čepele do rukojeti a tu pilku na hřbetu ostří. Jinak originály nože (First Blood) vyráběné firmou Jimmy Lile Knives stojí 3500 US$ - http://www.jimmylile.com/detail.php?image1=next_fb.jpg. Ty čínský repliky koupíš u nás okolo 2500 Kč.
Po pravdě za skutečnýho "Ramba" považuju právě jen první díl, tedy First Blood, který byl natáčen podle knižní předlohy a dějově byl asi nejreálnější. A zajímavé je, že v knížce noži nebyla věnována skoro žádná pozornost - nůž s dutou rukojetí a dalšími vychytávkami byl až nápad Stalloneho.

Jinak k tomu tesáku co sis našel http://www.outfit4events.cz/noze-muela- ... sak-hanwei: pokud chceš do nože vrazit 5 a půl tisíce a chceš ho mít jako nůž na používání tak bych se asi poohlídl po něčem kvalitnějším. Tohle je spíš jen dekorace a asi by tě docela mrzelo kdyby's ho nějak poškodil.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2010 23:59

První díl je legenda, vlastně to není ani žádný pořádný akčňák, v celém filmu zemře snad jenom jeden člověk, ten policajt co vypadne z vrtulníku. Spíš je to takový film o vojákovi co se vrátí z Vietnamu, kde bojoval za vlast a doma ho za to lidi nenávidí (sledujte paralelu s dneškem...) a pak se všechny problémy seběhnou vlastně náhodou, ani ten policajt mu nechce ublížit, jenom se v klídku dožít důchodu. Scénář je fakt dobrý, on Morrel je kultovní spisovatel, dokonce to snad za scénář dostalo nějaké ceny. Jo, a ten první díl zas tak moc podle knihy nebyl, v knize Rambo na konci zemře (mám doma, četl jsem). :wink:
Dvojku a hlavně trojku nekomentuju, i když jsem se u toho v dětství bavil dobře.
A čtyřka zase super. Klaďasi jsou hodní, záporňáci zlí, husté hlášky, plno mrtvol, dobro zvítězí nad zlem, jo tak má vypadat akční film. :!:
Ty dnešní akční filmy, kde genderově a rasově vyvážený tým - černoch, běloška a šikmooký hacker sledují na obrazovce nápis Virus detected, aby v poslední vteřině zmáčkli Enter a zachránili svět od ekologické katastrofy, tyhle filmy fakt nemusím.
Nože Rambo 1 a 2 dělal Jimmy Lile.
Nože Rambo 3 a 4 dělal Gill Hibben.
Při natáčení jedničky šlo filmařům šest nožů a nezničil se ani jeden (všechny jsou u sběratelů, co jsem se dočet). Celkem jich Lile vyrobil 100 a liší se mezi sebou počtem zubů na pile (do čísla 14 mají 14 zubů a od 15 do 100 mají zubů 12).
:)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tesák
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2010 12:36

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tesák » 08 pro 2010 08:46

A jaký nůž v tomhle stylu by jste teda navrhovaly? Chtěl bych do něj dát kolem 5000 kč....strop je 6000 kč. Jde mi o to,aby vypadal opravdu mohutně,něco jako ten tesák. Koupit si takovýhle nůž je můj malej sen tak nechci udělat někde chybu. Nyní mám nůž Kabar heavy bowie. Je dobrej,ale malej :|


BLACK : v neděli to nestíhám....v Práglu budu až od pondělka. A to budu mít čas až někdy večer.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kubajzz » 08 pro 2010 13:24

To je škoda, že nejdeš na tu výstavu, tam uvidíš mraky nožů a utřídíš si myšlenky (požadavky).
Případně si něco rovnou koupíš nebo se s některým nožířem domluvíš a on ti to udělá.

Bowie styl mi moc nejede, hlavně ty mosazné záštity, kožené kroužky atp.
Mi se líbí ten styl přerostlých fileťáků.
Obrázek
Nebo tohle kdyby bylo víc do špičky tak beru hned.
Obrázek

No a potom takové ty přerostlé kuchyňáky. :twisted:
Třeba Busse.
Obrázek
Obrázek
Třeba RTAK2.
Obrázek
nebo jiné
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Prosím o radu

Příspěvek od ALKAJ » 08 pro 2010 17:20

Kubajzz píše:První díl je legenda, vlastně to není ani žádný pořádný akčňák, v celém filmu zemře snad jenom jeden člověk, ten policajt co vypadne z vrtulníku.
Knižná predloha nebola taká humánna. :wink:

Spoiler:
Tam zomreli všetci policajti čo ho prenasledovali len šerif to prežil lebo sa v lese zachoval inak ako od neho Rambo čakal že sa zachová (čakal že ho prepadne zo zálohy a on namiesto toho ušiel). Šerif zabil v meste Ramba a Rambo šerifa. Po úspechu filmu pozmenili koniec knihy tak že Rambo bol iba ťažko zranený.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Tesák
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2010 12:36

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tesák » 09 pro 2010 14:23

Co tento bowie nůž? Je hodně chválenej : http://www.noze-nuz.com/nezarazeno/DUKCD.php






Jinak ten rtak2 je taktéž krásnej nůž :shock:
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Prosím o radu

Příspěvek od drát » 09 pro 2010 15:14

Prodejce vychválí každej nůž co má na krámku.
http://www.youtube.com/results?search_q ... =0&spell=1
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2010 15:43

Tesák píše:Co tento bowie nůž? Je hodně chválenej : http://www.noze-nuz.com/nezarazeno/DUKCD.php
...
Určitě bude výborný, ale mi se nelíbí. Podle mě je to kýč.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 09 pro 2010 20:25

Kubajzz píše:První díl je legenda, vlastně to není ani žádný pořádný akčňák, v celém filmu zemře snad jenom jeden člověk, ten policajt co vypadne z vrtulníku. Spíš je to takový film o vojákovi co se vrátí z Vietnamu, kde bojoval za vlast a doma ho za to lidi nenávidí (sledujte paralelu s dneškem...) a pak se všechny problémy seběhnou vlastně náhodou, ani ten policajt mu nechce ublížit, jenom se v klídku dožít důchodu. Scénář je fakt dobrý, on Morrel je kultovní spisovatel, dokonce to snad za scénář dostalo nějaké ceny. Jo, a ten první díl zas tak moc podle knihy nebyl, v knize Rambo na konci zemře (mám doma, četl jsem). :wink:
Dvojku a hlavně trojku nekomentuju, i když jsem se u toho v dětství bavil dobře.
A čtyřka zase super. Klaďasi jsou hodní, záporňáci zlí, husté hlášky, plno mrtvol, dobro zvítězí nad zlem, jo tak má vypadat akční film. :!:
_______________________________________________________________________________
Nože Rambo 1 a 2 dělal Jimmy Lile.
Nože Rambo 3 a 4 dělal Gill Hibben.
Při natáčení jedničky šlo filmařům šest nožů a nezničil se ani jeden (všechny jsou u sběratelů, co jsem se dočet). Celkem jich Lile vyrobil 100 a liší se mezi sebou počtem zubů na pile (do čísla 14 mají 14 zubů a od 15 do 100 mají zubů 12).
:)
Je pravda, že se první díl moc knižní předlohy nedržel. Zatímco ve filmu Rambovi člověk v podstatě fandí a jedinej kdo "zařve" je polda co vypadne z vrtulníku (Galt), tak v knižce Rambo "vyvraždí" sakum prásk celou policejní stanici a nakonec ho Trautman zastřelí. Ale i film měl alternativní konec http://www.youtube.com/watch?v=cg7wy4X0Y8c, ale filmaři cítili že z Ramba bude hit a nemohli si tedy nechat hned na začátku umřít hlavního hrdinu :wink:
www.noze-nuz.com píše:Jimy Lile vyrobil 100 číslovaných kopií. Číslo 1 až 13 má 14 zubů, ostatní 12. Číslo 1 až 6 byly použity při natáčení a poměrně dost poničeny. Číslo 7 až 14 zůstaly výrobci a ostatní se prodaly sběratelům v ceně 1.000 dolarů/kus(!). S označením LILE (po smrti Lileho) se vyrobilo a prodalo dalších 800 nožů.
________________________________________________________________________________
Originální Lileho nůž měl 35cm celkově s délkou čepele 23cm a matný povrch čepele (mimo hrany hřbetu). Byl vyroben z oceli D2, ale na přání zákazníků i z 440C. Pouzdro vytvořil Jim Buffaloe a v průběhu natáčení bylo následně mírně modifikováno. Rukojeť byla obtočena zelenou nylonovou šňůrou ve vodovzdorné úpravě. Lileho obchod nabízel i typ "Sly II Survivor Knife" v ceně 580 dolarů z oceli D2 a 440C. Velikost byla variabilní dle objednávky 15, 19 a 23cm v leštěné formě čepele.
www.noze-nuz.com - Nože ve filmu
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Prosím o radu

Příspěvek od drát » 12 pro 2010 18:19

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět