Nuz Smith and Wesson

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 črc 2008 22:32

Taky mám doma jeden SW nůž,ale nenosím ho. Protože jednoúčelový zavírák je pro děcka co si potřebujou opižlat klacek nebo naříznout buřta. Samozřejmě to má svůj účel když ho mám v kabele s nářadím,ale na běžné nošení v kapse či futrálu na opasku je pro dospělého muže možná i když určitě ne jediná volba Viktorinox s výbavou kterou osobně každý preferuje a pro každého je trochu jiná.
A snobové co nosí na opasku nůž za deset tisíc jenom aby ukázali veřejnosti na jaký nůž mají prachy,ti ať si nosí co chtějí.


Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Nůž S&W

Příspěvek od Radyx » 18 črc 2008 16:34

Taky se podělím se svojí zkušeností. Je to tedy již nějaký pátek ale koupil jsem si pevný nůž SW. První zklamání byla čepel, která ani při nejlepší vůli nešla naostřit (podle mých představ na holení :)), prostě měkká. Druhé zklamání bylo pouzdro ve kterém nůž nedržel tak, abych si byl jistý že ho neztratím. Nůž jsem vrátil a vyměnil jej za BUCK a s tím jsem spokojen.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 18 črc 2008 18:41

A který typ to byl?
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Nůž SW

Příspěvek od Radyx » 18 črc 2008 19:46

Tak to už dnes neurčím, bylo to v roce 95 v USA.
Mohla to být náhoda, dnes můžou být tyto nože v pohodě ale moje zkušenost kterou si nesu je bohužel opačná a říká, že je třeba být ostražitý i u renomovaných značek.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 črc 2008 06:54

To určitě,stejně dělaj všechno v číně a stačí aby si někdo spletl ocel,nebo nedodržel kalení,já považuji nože SW spíš za průměr...tak akorát,aby se člověk nestyděl co to má...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 19 črc 2008 16:51

Podle mě na kvalitním noži nemají co šroubky dělat ani zavíracím ani pevném, nůž musí být hezký z jednoduchým dizajnem z aspoň „průměrně“ lepšího materiálu ,snýtovaný pevné konstrukce bez zbytečných výstupků a otvorů v kterých se akorát hromadí špína a taky by nemněl být moc drahý aby se ho majitel nebál používat na to na co je nůž především určený, tj. dělení mněných materiálu…
In vino veritas...
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 črc 2008 18:16

Zrovna na zavíráku šroubky vítám-lepší se rozebírá a čistí...ale to je věcí vkusu...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Žižkovák Karel

Nůž pro děcka

Příspěvek od Žižkovák Karel » 25 črc 2008 09:54

J.Laser píše:... jednoúčelový zavírák je pro děcka co si potřebujou opižlat klacek nebo naříznout buřta. ... na opasku je pro dospělého muže možná i když určitě ne jediná volba Viktorinox s výbavou kterou osobně každý preferuje a pro každého je trochu jiná.
Lasere, i to je věc vkusu. Pro mě je například zcela nesmyslný zase Victrorinox, který sice teoreticky umí všechno, ale v praxi se s ním nedá pořádně ani otevřít konzerva, ani ostříhat nehty, ani rovně uříznout chleba.

Vyhovujou mi jednoúčelové nástroje, snad jedině kombinačky typu Wenger mi byly tu a tam užitečné.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 26 črc 2008 13:13

Jo já jsem tuhle preferenci taky dřív uznával jako jedinou,ale aplikoval jsem ji jenom na štřelné zbraně :P takže nemám kombinovanou flintu ale čtyři různé typy.
Jenže když na kudle nemáš vývrtku tak si musíš na víno vzít klacek a zarazit špunt dovnitř nebo ustřelit hrdlo, Když na kudle nemáš šídlo a chceš si udělat novou dírku do opasku tak ho normální čepelí obvykle přefikneš a ještě si ji vrazíš do dlaně. Ovšemže pilka na nožích není nic moc, nehty si klidně můžeš okousat a konzervu otevřeš i obroušením o patník, jenže dobrý kombinovaný nůž nemá dělat práci za tebe,ale jenom ti usnadnit tu kterou musíš dělat. Jasně že velkým KA-BAREM usekneš větev jako prd, ale když se potřebuješ dostat ze sklípka kam tě vtipní kamarádi zavřeli a zapomněli na tebe tak se ti ta pilka jako má Wenger bude sakramentsky hodit když si s ní dokážeš vyříznout díru ve vrátkách kudy prolezeš. Jak říkám taky mám rád speciální nástroje, ale nemůžu s sebou pořád tahat brašnu se speciálním vercajkem. :wink:
Přílohy
images.jpg
images.jpg (1.4 KiB) Zobrazeno 3950 x
Aquila non captat muscas
DanielH

Příspěvek od DanielH » 26 črc 2008 13:28

J.Laser píše:Jkdyž se potřebuješ dostat ze sklípka kam tě vtipní kamarádi zavřeli a zapomněli na tebe tak se ti ta pilka jako má Wenger bude sakramentsky hodit když si s ní dokážeš vyříznout díru ve vrátkách kudy prolezeš.
ty jsi touhle pilkou vyrizl diru ve vratkach do sklipka ? to jsi fakt trpelivy drson. byl do vinny sklipek ? pak bych se zeptal proc ven ? ja bych se prorezaval dovnitr :lol: na hodne sklipkach je i zamykatelna mriz, nosis sebou na nozi i pilku na zelezo nebo pakovky ? :lol:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 26 črc 2008 13:35

Máš zajímavé myšlenkové pochody :P Kdy se řekne sklípek tak ti to místo brambor a jablek asociuje...vinný sklípek :P . A prkenná vrátka do sklepa z půlcoulových prken propižláš docela snadno :P :lol: :P
Aquila non captat muscas
Odpovědět