Nemecky ovcak napadl a vazne zranil dve male deti

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Německý ovčák napadl a vážně zranil dvě malé děti

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 11:04

Německý ovčák napadl a vážně zranil dvě malé děti
Obrázek
Volně se pohybující německý ovčák zaútočil v pondělí odpoledne v Jeseníku na šestiletou holčičku a dvouletého chlapečka. Útokem zezadu jim způsobil vážná zranění. Obě děti byly převezeny do nemocnice. Majitele psa policie stíhá.

13.2. 2007 10:25
OLOMOUC - Nešťastná nehoda se stala v Kalvodově ulici, když se děti vracely se svou matkou domů. "Děvčeti způsobil mnohočetná tržná zranění zvláště v dolní části těla, zhmoždění a oděrky kolem pravého ramene a zlomeninu pravé pažní kosti," uvedla jesenická policejní mluvčí Natálie Pastuchová. U děvčete odhadli lékaři dobu léčení na čtyři až pět týdnů.

Chlapec vyvázl se zhmožděninami, oděrky a tržnými rankami po různých částech těla. Podle lékařů se bude léčit zhruba dva týdny.

Napadení se stalo v místě, kde čtyřiačtyřicetiletý majitel zvířete bydlel. Zasáhnout podle policistů ale již nestačil. Policie ho podezírá z ublížení na zdraví, protože podle policejní mluvčí neměl zvíře dostatečně zabezpečené. Muži hrozí až rok vězení.

Podobný případ se v Olomouckém kraji odehrál na přelomu roku. V Jívové pokousala sedmatřicetiletého muže německá doga. Policisté nevyloučili, že psa mohly během Silvestra vyplašit výbuchy zábavní pyrotechniky.

Pes naposledy pokousal dítě loni v červnu na Přerovsku. Na dvouletého chlapce tam zaútočil labrador a způsobil mu ránu na hlavě a na krku.


Tohle sice přímo se zbraněmi nesouvisí,ovšem kdy bude učiněn konec těmhle volně pobíhajícím miláčkům,kteří mají mnohdy více práv než lidé? Za sebe řeknu že být to moje děti tak sem toho psa vyřešil na místě a o majiteli nemluvě.Pokud vím tak pes na volno bez košíku na ulici nemá co dělat???Možná by policie místo věčného buzerování řidičů, mohla zaměřit svůj ostrozrak i na plnění jiných zákonů a nařízení???


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 úno 2007 11:20

Toto by malo byť v inej diskusii nie :?:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 11:43

Jo mělo to jít do událostí,asi nějakej šotek zaúřadoval. Snad to Andy šoupne kam to patří.
Ale teť k tématu jo
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 úno 2007 12:11

Vidim to jasne. Majitele psa na cas zavrit. Neni schopen se postarat o psa... tak se stat na cas postara o nej. Co se psem je otazka. Tezko se ho clovek zepta co ho tak nastvalo.

A pak se lidi divi, ze jsem na ne neprijemny, kdyz jejich milacek pobiha volne bez nahubku a voditka.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 12:18

Pes na volno bez košíku je potenciální hrozba,no já mám jasno co s ním.Než se nechat pokousat raději zapomenu že mám pejsky rád.Mám li si vybrat kdo pude z kola ven tak to bude pes 38SP. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 13 úno 2007 12:18

Musím souhlasit. Ať si paná Kubišová s panem Srstkou říkají co chtějí, je to jenom zvíře a věřit se mu nedá. Sám jsem měl kdysi problém s německým ovčákem. Šel jsem ze školy a uprostřed pole (bydlím v příměstské části cca 1 km od města - prakticky na vesnici) se na mě řítí sousedův ovčák. No, v půli pole - asi 200m od prvního plotu, stromu či něčeho jiného, mi nezbylo než zůstat stát jako přikovaný a doufat, že to nemyslí až tak vážně. Začal kolem mě běhat a štěkal jako šílený. Já se ani nehnul, ani se na něj nepodíval. Asi po deseti minutách ho to přestalo bavit a odběhl strašit někoho jinýho. Kdyby kousnul, nevim co bych dělal. Těžko bych se mu bránil. A co má dělat tak malé dítě? To je bez šance.

Já bych v tomto případě psa utratil a páníčka si podal u soudu. Kdyby se to týkalo mě, asi bych ani na soud nečekal.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 13:32

No oni pejskaři pořád brojí proti omezování jejich práv a miláčků.Já na sobě přitom jasně pociťuji druhou stranu,vážení pejskaři omezují mně!!!Za sebe říkám že obytný dům je primárně určen k obývání a to převážně lidmi.Není to chlív nebo maštal a podobně na tom je i město.Zatím pejskaři hřeší na to že si necháme líbit jejich ústrky , já jen doufám že po kuřácích udělá EU i kampaň na pejskaře, třeba ZA ČISTÁ MĚSTA!!!
Zatím mně psi jen omezují,všude je od nich n….o nikdo to neuklízí,v parku s nedá chodit trávník je hnojiště a čokli lítaj na volno,pomalu není ve městě kam jít s dítětem i v pískovištích někteří kreténi venčí svoje miláčky.
Podle mě je třeba rozpoutat rozumnou kampaň,ujasnit k právům i povinnosti,omezit volný pohyb psů no a protože úklid po psech něco stojí tak bych psí známku dával na rok minimálně za 5000,- a v Praze ta 15000,- Proč to máme platit všichni???Když někdo chce mít živou hračku (ne psa na práci) tak ať si to i sám zaplati.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Richi

Příspěvek od Richi » 13 úno 2007 14:35

all píše:Začal kolem mě běhat a štěkal jako šílený. Já se ani nehnul, ani se na něj nepodíval. Asi po deseti minutách ho to přestalo bavit a odběhl strašit někoho jinýho.
to si urobil dobre - najlepšia taktika ak je človek neozbrojený je nenadviazať očný kontakt a psa jednoducho ignorovať. V takej situácii to síce nie je jednoduché ale funguje to.
Vik

Příspěvek od Vik » 13 úno 2007 16:19

Edelweis, ona by mohla EU, kdyz se ujme kampan za nekuracka mesta a cista mesta udelat i kampan za neozbrojena mesta. Pokud se prosadi uspěšně kampan za zakázání "bojových plemen", mužem hádat kdo bude další na řadě.
Ono krásně se to bagatelizuje, a nadává na skupinu lidi to je jasný, obzvlášť když do ní člověk nepatří.
Ano, obcas se stane takovýhle případ, vetsinou kvuli zanedbani ze strany panecka(ale znam i pripad kdyz si za to dotycny mohl zcela sam(taky decko)), stejne, jako obcas nekdo nekoho legalne drzenou zbrani zastreli.Holt dotyčný se potrestá, a jede se dál. Tak je to spravne,tak to ma byť, jak by rekl nadporucik Mazurek.
Povinosti jako poklizeni po psu a zakaz pobihani na volno sou ve větších městech dany, jak je to na vesnici nevim, ze to někteří(mnozí, záleží zřejmě jak kde)nedodržují je jiný problém, na to sou tu taky měšťáci (měli by být), kteří za to dotyčné sprdnou a rozdají pokuty. Nic proti tomu. Ale je taky spousta lidi, kteří své psy mají na vodítkách, poklízí po nich, a snaží se dbát na to aby jejich psi co nejméně obtěžovali okolí. Ale dusledky pocinani tech neukaznenych ci arogantních jim na hlavu stejně dopadnou a to není správné. Nechci přijít o možnost mít psa protže někteří lidi nejsou schopni respektovta pravidla, stejně jako nechci přijít o možnost mít zbraň z uplně stejného důvodu.
Chtěl sem v podstatě jen říct že házet po někom bumerang není dobré protože se svině vrací a může to bolet:)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 17:32

Neříkám že nemáš pravdu ale zatím si pejskaři vyskakují nejvíc,svoje chlupáče venčí na volno kde je napadne,veřejné prostranství či soukromý pozemek je nezajímá.Pouštěj psi na volno do lesů a když jim je někdo vyřeší tak kvičej.Tohle téma jsem udělal naschvál a vedu ho formou kampaně zcela záměrně,je třeba si taky uvědomit že si pejskaři vynucují víc než na co mají nárok.Psa má kdejaký kretén a podle toho vypadají ulice i vztahy.Já jen poukazuji na jejich bordel a moje očůrané auto.Svoboda jednoho začíná tam kde končí svoboda druhého,proč má mít pes víc práv než já.Nemám snad právo nemít počůrané auto 4Xdeně,nemám právo nemít lejno ne botě???,nemám právo se v klidu vyspat,nemám právo na čistý dům který mi fekáliemi neznečišťují psi ostatních nájemníků????atd.
A nebo to dejme jednodušeji první neuklizeném bobek pokuta 10.000,- druhej 100.000,- a každý další půl mega.A máme uklizeno, no a volně pobíhající pes s košíkem,zanedbání péče plus pokuta,volně pobíhající pes bez košíku obecné ohrožení!!!
Ano je to radikální ale jen tak lze vyvolat diskuzi k nastíněnému tématu a pokud se o tom bude mluvit tak se to snad změní k lepšímu,tím že si někdo pořídí psa bere za něj na sebe i zodpovědnost,jenže té se většina lidí vyhýbá jak jen to de.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 13 úno 2007 18:03

Máš ale zato právo počůrat strom 1,5 metru vysoko,to pes neumí :lol: :lol: :lol:
Připadá mi docela blbý říci výrok ve smyslu, že většina pejskařů jsou kreténi a že jim nemůže udělat nic větší radost než to když vymázneš hovno nebo že máš pochcaný auto :wink:
Co třeba můj soused je kretén protože.......
Měl jsem 2(teď už jen jednoho) dalmatina,ten pes nevyjde z bytu ven bez náhubku(kvůli jistotě), nikdy jsem toho psa nevychovával a jde mi vedle nohy,nikdy neběhal po sídlišti vochcával auta,tím se nechci chlubit, ale říci jen to, že když se zamyslím nad počten pejskařů v okolí tak výsledek je 18, v okolí mého bydliště jsem nikdy do hovna nešláp,nikdy se nemuseli řešit nějaký spory mezi"kretény" a ostatnímy"normálnímy" lidmy.
Řekl bych že problém spočívá jinde :wink: 8)
Tím samozřejmě nevyvracým diskutovaný problém! :!: :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 18:36

To- flipr11
Super a jsme u toho,tam kde sem bydlel dřív tenhle problém nebyl a psů ta měly hromadu.Takže kde bude problém???A jde to i s dobou pes už není ani společník spíš módní doplněk a ti majitelé se o něj nechtějí starat.No a důsledky odsíráme všichni.
Ale rozved to víc ať je o čem mluvit
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 13 úno 2007 21:51

To s tim doplňkem si vystihl dobře, já chtěl jen říct že to jde i podobrém
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 úno 2007 22:07

To-flipr11
Víš ona je to složitá otázka a jednoduché řešení nemá.Pakliže naseru dost pejskařů možná to spustí diskuzi.Cílem diskuze je aby i oni zjistili že mnoho z věcí jež oni považují za normální ve skutečnosti normální není.
Osobně bych byl pro jistá omezení psů a koček v obytných částech obcí.Jde o to že vysoké koncentrace sebou nesou i nezodpovědný přístup,kterého přímým důsledkem je ohrožení zdraví obyvatel.
Nikdo nechce slyšet že stavy psů (obzvláště těch nevychovaných) jsou vysoké.Jde o to že plno lidí psama řeší samotu nebo mindráky,potom psům ještě přisuzují lidské vlastnosti a chovají je jako děti což je opravdu ujeté.
Přitom ať chceš nebo ne pes v činžáku ostatní omezuje a to přímo i nepřímo.Co soused alergik zajímá někoho???Co děti co se na chdbách plácej v humusu po psech těch ,,zodpovědných´´majitelů???
Co psi zavření 8 a víc hodin v bytě (většinou štěkaj a zuří)
A ty hromady šišek v trávě a na chodníku???
Je to humus a připadám si jako mezi dobytky,a to mně dost točí protože chci mít jen klid.
Bát se o dětí jen proto že lidi sou lidi a jejich hračky se blbě vyspali a chtěj si kousnout???
Psů jsem pro služební účely držel 18 a tyhle problémy jsem neměl,tak to asi nechápu.
A i přes to že mám psy (pracovní a služební) velmi rád,tak na .ně jako celek začínám mít averzi.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 13 úno 2007 22:27

Mám psa(né sice služebního ale jako mazla) neprohlašuji se však za extzra pejskaře a nemám radost z toho"že moje pufinka udělal ale pěknej bobíček"
Řekl bych že jde i o zkušenosti(mám rád zvířata kdybich si jich koupil ještě pár musel bych být registrován jako ofiko chovatel), bydlím v paneláku a psa venčím i v noci(když řeknu že venčím psa neznamená že jej pustím mezi paneláky, ale jdu s nim na louku vzdálenou od baráku cca. 500m.)
Myslím si že by psy neměly být omezováni, nýbrž jejich majitelé,koupě psa by neměla být jako koupě bonbónu.
Co se týče našich sousedů tak ti loni podpálili sklep.
Těmito slovy nechci ospravedlňovat pejskaře jejich psy, ale přivést jiné řešení.Somozřejmě že problémů se psi je habaděj :!:
Odpovědět