Nemecky ovcak napadl a vazne zranil dve male deti

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bublich

Příspěvek od bublich » 15 úno 2007 04:47

Zbraň=zodpovědnost.Pes=totéž.
No a myslím,že pejskaři té zodpovědnosti moc nepředvádějí.
Souhlasím s Edelweissem.
Ta analogie docela sedí,když dostřílím také seberu hilzny.
A tak by mohli mít pejskaři třeba také skryté nosení-vodění,že?':D'


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 15 úno 2007 06:58

Ta rovnice je podle mě ještě obecnější:
Zbraň= velká síla
Velká síla= velká zodpovědnost
Ta druhá rovnice je bohužel našimi (ale i cizími) mocnými zpravidla chápána úplně naruby :cry: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 15 úno 2007 07:06

Tak to, co napsal Vik, je povídání hodné pozornosti. A taky si myslím, že jsme se v podstatě už všichni shodli. Skoro jsem přesvědčen, že už nic nového nikdo neřekneme. Velmi podnětný je názor, že lepší než napravovat následek je léčit příčinu. Ale to je asi dost obecné pravidlo, co ?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 úno 2007 09:19

No nevím asi bude nejvhodnější neučit lidi to co neumí.Pokud někdo vidí že se dějí věci co se dít nemají měl by na ně bez prodlení upozornit.Majiteli psa co neuklízí říct minimálně že je nekulturní a druhému co pouští psa bez košíku mezi dětí,že je hazardér atd.No a protože zákonné prostředky jsou asi bude jen potřeba vynutit si dodržování.
Jediné co může obyčejný člověk udělat pro vítězství zla,je že neudělá nic.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 17 úno 2007 23:29

Měl jsem pejska 12 roků - jezevčík - klidný hodný a VYCHOVANÝ. Vyrůstal s mými malými dcerami a přesto jsem byl vždy ve střehu když se kolem něj motaly cizí děti. Jedinkrát vystartoval na cizí maminku, když chtěla plácnout své dítě a já včas zasáhl. Vše musí a má na starosti majitel psa. Chování, venčení, úklid a vše ostatní co je spojené s držením psa. Mnohokrát jsem upozorňoval majitele psů, že musí po svém psu uklízet, mít jej na vodítku a s náhubkem. Vyhláška města to v poslední době upravila dost ve prospěch pejskařů, ale úklid zůstal. Když jsem někoho upozornil, na to, že jeho miláček nechal na pískovišti h...o jak chudého mlatce cep, tak se mi buď vysmál nebo poslal někam. A ehjle našel jsem řešení - prosté a účinné. Je naprosto beze slov. Vytáhnu mobil, pejska i majitele vyfotím a to tak aby majitel dobře viděl co dělám, pak mu jen ukážu že to má uklidit. Stále není potřeba slov. Většinou to velmi rychle uklidí a dají do pořádku a když ne - stačí foto poslat na web městské policie a taky bez komentáře. Když vidí 3 foto 1x pes 1x výkal a 1x majitel - není co řešit. Policie má zdokumentovaný přestupek, a majitel už ví, že zákony a vyhlášky jsou pro VŠECHNY a ne jen pro slušný.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

TV Nova - stafordšír

Příspěvek od Childeater » 19 dub 2007 19:42

Hola, viděli jste v TV Nova reportáž o ženě zabité jejím stafordšírem? Otřesný. Jaké na to máte názory? Zdá se, že pes byl dost zblblej dlouhodobým vězením v malém domku, asi byl i hladový. Chlapi z MP vypadali docela inteligentně a zásah střelnou zbraní byl samozřejmě v pořádku....
Vik

Příspěvek od Vik » 19 dub 2007 20:07

Kdyz budete mit male decko od tri mesicu zvrene na dvore, bez vzdelavani, pece, jist mu date jednou za tyden, co cekate ze z nej vyroste? Humanisticky filozof? Asi ne.
A co cekate ze vyroste ze psa. Bohuzel spousta lidi to takhle praktikuje, a pak se divi. Na tohle by aj sedelo prislovi, Jak se do lesa vola, tak se znej ozyva.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 19 dub 2007 20:27

To mi připomíná Výměnu manželek=jak tam měly tu labradorku zavřenou nonstop v kleci a ven ji nepouštěli. :cry:
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 dub 2007 21:06

Bohužel, spousta trotlů to potom vztáhne na psy takzvaných "bojových" plemen. Vzpomínám si, že podobná věc se stala i se zlatým retrieverem. Jinak, případ z praxe - seděli jsme u ohně, teta měla na vodítku pitbulla, fenku. Cca 30m vedle si u stodoly hrály děti ve věku od osmi do dvanácti let. Najednou pes zdvihnul uši a vystartoval směrem k dětem. Teta udělala looping (vodítko kolem ruky), chvilku jí fena táhla po hubě po zemi a otec duchapřítomně zaječel na děti, aby zmizely ve stodole. Tak se i stalo. Fena se vzápětí uklidnila. Tenkrát mít tam pistoli, tak jsem toho psa provrtal. Děti asi udělaly nějakej špatnej pohyb, prostě něco se posralo. Máte někdo podobnou zkušenost? Podotýkám, že pitbullka vyrostla v penzionu, byla zvyklá na lidi...
pavelll

Příspěvek od pavelll » 19 dub 2007 21:10

když už jsme u těch psů , tak další událost, co vy na to :?:
http://www.novinky.cz/krimi/zena-utok-v ... 5pqs4.html
Tragická událost se stala ve čtvrtek dopoledne v zahradním domku v ulici Za Sedmi domky v Praze 10. Na třiašedesátiletou ženu zde zaútočil její pes a způsobil jí zranění, kterým na místě podlehla. Svědkem útoku byl třicetiletý syn napadené ženy, který byl u matky na návštěvě. Tragédii se mu zabránit nepodařilo, pes zaútočil i na něj.
19.4. 2007 16:13

PRAHA - Muž kolem jedenácté hodiny dopoledne uklízel kolem domku, když uslyšel křik své matky uvnitř domu. "Vběhl dovnitř, kde svou matku uviděl celou v krvi. Stafordský teriér na ni z dosud neznámých důvodů brutálně zaútočil a způsobil jí zranění neslučitelná ze životem," uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Muž se snažil matku bránit, pes však napadl i jeho. Matku se mu zachránit nepodařilo, na místě vykrvácela. "Přivolaní strážníci městské policie zuřivého psa na místě zneškodnili a druhého psa převezli do útulku," uvedla mluvčí.

Domek i jeho okolí byl velmi zanedbaný, stejně jako oba psi, asi pětiletý stafordský teriér a mladý pitbul. "Paní je zřejmě pravidelně nekrmila a řádně se o ně nestarala, což mohlo způsobit změny v jejich chování a nečekané reakce," doplnila Miklíková.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 dub 2007 21:14

Jedná se o událost kterou jsem zmiňoval... :wink:
pavelll

Příspěvek od pavelll » 19 dub 2007 21:18

aha aha, omlouvám se četl jsem tak rychle že jsem to minul :roll:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 19 dub 2007 22:56

Jen žasnu jaké slovní obraty už ti novináři vymýšlejí. Pojem "zranění neslučitelná ze životem" je docela zajímavý
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 dub 2007 23:14

Ale jdi...tenhle termín je docela zaběhnutý a hojně používaný. Daleko debilnější se mi jeví například policejní termín "vykonal na ní soulož"... :D
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 20 dub 2007 12:09

Trochu odbočím. O víkendu se vracíme se svými hafany - Pointer + Jagdteriér vlakem domů z jarního svodu. S mladou jsme je nastrkali do vlaku, zasedli, psi lehli na zem, odpočívali. V tom mi mladá říká, že v druhé třetině vagónu je pes. Ženská tam měla docela vyžranýho labradora. To pro nás znamenalo odsunout jagoše na stranu, aby labradora neviděl, a nechtěl mu jít pročísnout pěšinku. Jenže za chvíli se otevírají dveře do naší třetiny vagónu a v nich stojí ta baba s labradorem a se slovy "Fido, pojď se zeznámit" pokračuje k našim psům :shock: :!:
Tak jí důrazně říkám, ať s ním jde pryč, že tu máme "lovce". Naštěstí byl jagoš tak unavený, že to nezaregistroval.
Nevím, jak může mít někdo tak nasrá.o v hlavě, že musí ve vlaku nutně seznamovat svýho psa s dalšími, o kterých nic neví...
Odpovědět