Nejaka vhodna vzduchovka pro deti a mladez?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 3736

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 28 led 2011 20:34

Dobrým riešením by mohla byť aj zlamovacia vzduchovka určená pre mladých strelcov Weihrauch HW 25 L ( http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=220 ). Určite táto vzduchovka poteší aj skúsenejších strelcov. Človek má istotu v kvalite a nemusí sa obávať polámaných prstov ako napríklad pri vzduchovkách Lider...a pod. :evil:


Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od harrykv » 29 led 2011 16:10

Pánové vy co tu hlásáte že dětem do rukou zbraně nepatří. Tak právě proto mají začít střílet se vzduchovkou a na nás je aby jsme od začátku do nich vtloukali respekt ze zbraní a základny bezpečné manipulace. Ten taťka co tu někdo dal odkaz na Youtube by zasloužil na budku, protože holka pořád koukala kde co lítá a navíc nesundala prst ze spouště ani při nabíjení... a to je přesně to čeho se pak v dospělosti nezbaví.
Takže za určitých přísných podmínek, jsem pro aby děti od 10ti let bouchali pod dohledem a v neustálém výcviku. Pak až by byli nějaké zažité základy tak v těch 14-15ti letech bych přistoupil za zákonných podmínek k malorážce. Přesně tak to mám naplánovaný se svou dcerou
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Smazaný uživatel 3736

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 29 led 2011 20:04

Hmm, tak ja asi s dcérou (2r.) začnem od plastovej pištolky na striekanie vody. A bude zostrelovať plastové štuple položené na okraji vaničky. :lol:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od milius » 29 led 2011 20:15

Počkej až ji bude 11.To už má dítě pevný úchop a na začátku puberty je kolikrát vědomostně chytřejší než rodiče.Vidim to u nevlastní 13 letý dcery, jakej jsem "dědek" .Je to evoluce.Mě když bylo 11,tak jsem snad vzduchovku ještě ani neviděl. :D
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Joezbrna » 29 led 2011 20:42

Mě přišli rodiče hloupí a zaostalí už v mých 7 letech. Ale to je tím, že já byl vždycky mentálně napřed :lol:
V 6-7 letech co se pamatuju jsem po vzduchovkách závistivě koukal a v 10 si pamatuju, že jsme stříleli asi 4 děti pod dohledem jednoho dospělého, takže jsme museli obsluhu samostatně v pohodě zvládat.
Zatím 4-letý synovec zvládá aspoň vypráskat za odpoledne asi kilo kapslí. Ale nabíjet revolver mu musí táta :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Josef Krtička » 03 bře 2011 18:50

Taky jsem začal řešit dilema, co na střílení dětem. Nejdřív jsem jim koupil Gamu Delta, no ale myslím, že už jsem v životě dostal párkrát lepší nápad...A tak jsem si řekl, že polovičatých řešení bolo dosť a pořídil jim CZ 200 S a trošku jim ji upravil.
http://www.mojefotky.cz/fotoalba/?page= ... _id=425958
Pažbu jsem zkrátil, ale zároveň jsem udělal pár přídavných dílů, aby s nima mohla flinta "růst". Zároveň ji tak může samozřejmě použít i dospělák (díky její nízké hmotnosti např. manželka). Místo toho provizorního plastového klacíku, co tam umanutě už roky dává výrobce bylo potřeba vyrobit spoušť a když už jsem byl v tom, udělal jsem i opěrku pro FT střelbu.
pepe
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Warthog » 03 bře 2011 19:54

Já jsem pro trpaslíky taky nakonec koupil CZ 200. Během jara by k tomu měla být nová pažba (zadní část z AR-15 aby to bylo nastavitelné) a je vystaráno. Zatím mají problémy s optikou, tak jsem tam dal otevřený kolimátor - spokojenost naprostá. Až všechny děti vyrostou, vrátí se tam původní dřevo.

Je ale pravda, že kvůli svému střílení mám pořešenou veškerou logistiku okolo (lahve, plnění a tak). Pokud by dětská zbraň měla být jediná doma, tak spíš asi něco na CO2.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od AntonČechov » 06 bře 2011 13:34

Pro deti POD STALYM DOHLEDEM vrele doporucuji:
Crosman 1077 nebo Crosman NigchtStalker - obě na CO2, 12 ranny zasobnik, vaha ok, cena u 1. - 2.500 u 2. - 3.500
1077 je presna, spis na terce, tedy pro pokrocile mladenci - jako ja :mrgreen: a ten Stalker je fakt zabava, vyzkouseno.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Smazaný uživatel 3736

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 06 bře 2011 13:45

Ja si myslím, že každé dieťa by malo začať od zlamovačky. Nech vie, čo je to "skutočná" vzduchovka. Takto ich budeme učiť na rôzne CO2-ky so zásobníkmi, ok niesom proti. Raz sa im však dostane do rúk zlamovačka a dojazdili.. :roll:
Nebudú vedieť ako sa to nabíja, prekvapí ich odpor pri náťahu pružiny. No a nakoniec ich prekvapí kopanec pri strelbe. Takže už skúsený strelec (dieťa) odchovaný na CO2 bude pri zlamovačke vyzerať ako začiatočník. :!:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Warthog » 06 bře 2011 14:01

Ano, také bychom měli děti naučit jezdit na koni a řídit koňský povoz. Ne je nechat zhýčkat těmi nechutnými automobily hned v autoškole. Dítě pak přijde ke koni, nebude vědět co s ním a ještě ho to zvíře nakope. Podobně u palných zbraní by se mělo začínat pěkně doutnákovou mušketou, ne že si člověk nacpe do zásobníku v továrně vyrobenou patronu a pak už v podstatě jen mačká spoušť. A představ si tu hrůzu, nemálo držitelů ZP ani nezná složení bezdýmného prachu, který používají. Podobné věci by se daly najít v každém oboru (kdopak z odpůrců digitálních fotopřístrojů a zastánců filmů někdy fotil na skleněný negativ...)

Ale teď vážně: Já jsem sice stará konserva, ale vše má své meze. Pokud nebude dítě úplně blbé, mělo by si být od jistého věku schopno odvodit, jak fungují některé věci, i když je třeba drží v ruce poprvé. A dokud toho schopné nebude, mělo by takovou věc dostat do ruky jen pod dozorem a s příslušnou instruktáží. Já bych mohl naopak nadávat na lámačky, protože když si u nás občas jdeme zastřílet s lidmi, kteří v životě drželi v ruce právě jen tu Slavii, musím jim vysvětlovat jak se kouká do optiky, jak funguje natahování bicího mechanismu Mauser-like pákou atd.

Pokud bude člověk zvídavý a budou ho zajímat i jiné zbraně, než které má zrovna v ruce, nebude mu činit problém si k nim informace dohledat. Většině lidí víc než velké znalosti teorie a alternativních konstrukcí prospěje dobrá znalost toho, co zrovna v ruce mají.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od AntonČechov » 06 bře 2011 14:17

"Skutecna" vzduchovka, soudruzi, je ta, kterou zrovna mate v ruce. A priznejme si - lamaci hlaven je vcerejsek.
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Jabberwocky » 06 bře 2011 14:41

Kurňa, ale ta mušketa, Warthogu, to vůbec není špatný nápad! Nebo hákovnice. To by bylo u zkoušek veselo :-)
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Toky » 06 bře 2011 15:14

To AntonČechov: Bežný človek vobec netuší že existujú iné vzduchovky ako lámacie, takže nesúhlasím s tým, že lámačky sú minulosťou. Budú tu vždy a bude ich plno práve tak ako obyčajnej obuvi a nie goretexovej. Možno zlý príklad ale len príklad.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Warthog » 06 bře 2011 15:40

Lámací vzduchovky minulost jsou. Minulost ještě dožívající a v dobré paměti, přesto překonaná minulost. Něco jako Š105/120. Minimálně o zbraních na CO2 je obecné povědomí také velmi silné, alespoň v ČR a NL kde se pohybuju já.

Nevidím důvod, proč někoho, kdo dnes začíná, nemá explicitní zálibu v konstrukčních detailech různých zbraní a cenově utáhne CO2 nebo PCPčko, otravovat překonanými technologiemi. Ano, samozřejmě, pokud má někdo hluboko do tresoru, Slavie či jiné zlamovačky poslouží lépe než nic, nebo čínský šmejd, ale nedělejme z nouze ctnost.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Pawelos
Příspěvky: 84
Registrován: 17 říj 2010 21:33

Re: Vzduchovka pro mladez

Příspěvek od Pawelos » 06 bře 2011 16:47

Když jsem poprvé chtěl vzduchovku, tak jsem znal jenom zalamovací a že existuje PCP jsem vůbec nevěděl. Zkuste se zeptat lidí na ulici. Dnes jsou ještě zalamovací vzduchovky klasika, ale třeba za několik let se vám lidé budou smát když vytáhnete Slavii 634.
Odpovědět