Nejaka vhodna vzduchovka pro deti a mladez?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od jolko » 11 čer 2015 14:53

Konkretne : muj kluk v 6. letech zacal s GAMO DELTA. Je lehka, dosahnul vsude, natahl, strilel i celkem tregoval i prez otevrene miridla. Navic, je lehka, trochu kopne, to se taky libi. Pozdeji + jednoducha optika 4x uz trefoval na 20m orechy
/vlasaky, ne kokosy, ani buraky /. Naucil se v stoji, bez opory, v sede, lehu. Dnes ma 8. a jde mu to tak, ze uz obhajil narok na CZ 200S. Ale potvrzuji - dobry zacatek je neco male, lehke, v cene.


Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

RE: NĚJAKÁ VHODNÁ VZDUCHOVKA PRO DĚTI A MLÁDEŽ?

Příspěvek od Termit » 12 čer 2015 23:22

Ahoj, resim to také. Syn 5,5 roků. Krátkou jsem zavrhnul,lehce se dá otočit proti sobě. Chci něco kde se nebude moct podívat do hlavně a zároveň zmáčknout spoušť. Nejspíš na Co. Se slavii 620 se ještě pere. Qb co mám na vzduch jsou těžká. A i když odlehčím tak se pro něj těžce natahují. Dlouhá pažba atd....A také mi prijde těžké umáčknout nějakou dvojčinnou spoušť. Uvažuji o SPA CP1 se zasobnickem. Jen nevím jak ztuha se natahuje.Dal bych delší hlaveň, puškovou pažbu a pak už jenom měnit bombičky.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: RE: NĚJAKÁ VHODNÁ VZDUCHOVKA PRO DĚTI A MLÁDEŽ?

Příspěvek od Termit » 12 čer 2015 23:37

Zatím takhle...Obrázek

Sent from my RM-994_eu_euro2_212 using Forum Fiend v1.2.
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Man » 13 čer 2015 20:41

Hodně zábavný čtení tady,jak se tátové snaží udržet svoje děcka u lufin,aby si pak pod záminkou nákupu něčeho lepšího pro kluka,mohli koupit něco pro sebe :D Za komančů se začínalo se S 631 bez rozdílu.Kdo byl malej a měl krátký ruky prostě strčil pažbu pod pažu a trefoval. :D
Termit:opravdu nezáviděníhodný starosti máš.Jestli by nebylo lepší,kdybys chystal kluka k nástupu do školy....
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od jolko » 13 čer 2015 21:11

Man : si to trefil. Ma to ale význam kluk + táta + terc, spolecny cas je fajn. Solo kluk za pocitacem to je horsi alternativa. Pravda je, ze z toho neni treba delat az takovou vedu.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Termit » 14 čer 2015 01:43

To Man: Ha ha, na rozdíl od tebe umí už prcek skoro číst.....
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Martin K » 14 čer 2015 08:30

Man píše:Hodně zábavný čtení tady,jak se tátové snaží udržet svoje děcka u lufin,aby si pak pod záminkou nákupu něčeho lepšího pro kluka,mohli koupit něco pro sebe :D
Termit:opravdu nezáviděníhodný starosti máš.Jestli by nebylo lepší,kdybys chystal kluka k nástupu do školy....
Tys musel mít hodně smutný dětství :cry:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Glyk » 14 čer 2015 09:17

Petře,Martine - musíte mít na paměti jednu věc - sou tu lidi,kteří se stůj co stůj musí ke všemu vyjádřit!!! :roll:
Buďme rádi,že tohohle za to,že to musí číst,aspoň netrestá Bůh! :lol:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Man » 14 čer 2015 12:26

Martin K:a já jsem si vždycky myslel,jak bylo ve Svazarmu veselo....
mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od mkoch » 14 čer 2015 16:58

Můj kluk loni zkusil starou ZV4 po mém dědovi a délka mu sedne. Ale spis jde o to, co jsem provedl já. V cca 10 letech jsem z ni střílel na chatě snad na vsehcny ořechy, třešně..., proste jsem blbnul, az jsem někde urazil mušku i s krouzkem:-) .
Tata ji přivezl do Prahy, ze se opraví. Mne nenapadlo nic lepšího, než ji vzít a běžet do Loveny v Trojicke.
Proste jsem po skole vzal vzduchovku a sel s ni prez rameno pres kilometr po Praze:-)
V Lovene mi vynadali a tatu to stalo krabičku tvrdých Spart. Mušku udělali zdarma:-)
To bylo možná tim Svazarmem:-) :-) :-) :-) :-) Dítě běhá v roce 77 po Praze s puškou a nikdo se nedivi:-)
svenn
Příspěvky: 7
Registrován: 27 úno 2007 20:42

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od svenn » 16 čer 2015 12:28

Řeším teď, jakou vzduchovku pořídit synovi (10 let). Zatím střílí ze Slavie 620 ale je na něj veliká.
Výběr jsem zúžil na Gamo Delta Fox a Crosman Raven. Parametry mají vpodstatě shodné, toho crosmana docela i chválil Alexxxus ale byl to snad nějaký vybraný kus až na třetí pokus. Nezkoušel jste někdo náhodou z těhle dvou vzduchovek střílet?
vz. 47, slavia 620, hatsan 70
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Man » 21 čer 2015 18:56

V 10 letech S 620 velká?Jestl bys kluka neměl raděj více krmit.Mě už tenkrát v tom věku nestačila,jezdil jsem na pinckovi vedle do dědiny ke kamošovi,ten měl 631,velkej luxus :D
Pejrak
Příspěvky: 71
Registrován: 05 led 2007 11:11

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Pejrak » 21 čer 2015 20:01

No, já jsem na 6-té narozky dostal od dědy S 618 a byl jsem nejšťastnější děcko na světě. :lol:
Smazaný uživatel 26679

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 22 čer 2015 15:28

Přimlouvám se za Crosmana 1077, určitě se dítěti bude líbit. Střílí relativně přesně a hlavně je to opakovačka...

Obrázek
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Re: Nějaká vhodná vzduchovka pro děti a mládež?

Příspěvek od webbot » 22 čer 2015 22:01

Resil jsem to pred 14 dny. Chtel jsem neco pro zabavneho pro mne a aby si mohl strelit i kluk ktery bude mit 6 let. Sel jsem do Crosmana 1077 > moc jsem tomu neveril, ale prozatim zkusenost velmi dobra (vystreleno 1000 ran za 14 dni).

Prodavac mne upozornoval na tvrdsi spoust, ale kluk to zmackne v pohode. Zpetny raz zadny.

Kupoval jsem s diabolkama JSB + CO2 Umarex > slapalo to na 100%. Dokupoval jsem diabolky Gamo > naprosta hruza (male, velke > vypadavani ze zasobniku, nebo naopak spatne vkladani, a v krabicce mezitim nekolik 5.5mm) a CO2 Crosman > vydrz o 10 ran mene a smrdi.

Presnost na 10m slusna (chyba je spis ve me), bombicka vydrzi cca 40-50 ran. (cca do 30 ran "plny" vykon, pak to slabne)

Negativa > spotreba CO2 > 50 ran je streleno za par minut > ta opakovacka k tomu laka > napr. valit do plechovky a jeste za pohybu tam prasknout dalsi rany. :D
Odpovědět