Myslivecka straz

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Myslivecká stráž

Příspěvek od Warthog » 19 bře 2012 15:59

Primárním problémem je IMHO totální degradace vlastnických vztahů v oblasti lesního hospodářství - mj. tedy i to, že zvěř je "všech a ničí". A tak když mi přemnožená zvěř zničí zahradu a nejsem zrovna kamarád s místními myslivci nebo správným úředníkem, stát mi nas..e. Pokud si svůj majetek budu bránit a tu svoloč budu střílet, vyčíslí mi škody podle absurdních tabulek a budu rád, když nechytím alespoň podmínku. Když tu samou zvěř postřílí vypatlaná zelená hovada, odkoupí si maso za zlomek toho, co by účtovali mně. A tak by se dalo pokračovat.

Částečně chápu oddělení honiteb od vlastnictví lesa v současné situaci, kdy existuje jen málo souvislých porostů patřících jednomu majiteli. Ale i honitba a zvěř pak mají mít zcela jasného vlastníka, který za to bude zodpovědný. Nějaké právo myslivosti propůjčované státem ať si zelení panáčkové strčí za klobouk.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Myslivecká stráž

Příspěvek od milius » 28 bře 2012 01:46

Sice neumim německy,ale tohle mě pobavilo.Existuje to v češtině?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Myslivecká stráž

Příspěvek od duffioso » 28 bře 2012 06:47

RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět