Myslivec zastrelil brokovnici rocni stene

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luttor
Příspěvky: 30
Registrován: 11 kvě 2010 00:05
Bydliště: Brno-venkov

Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od luttor » 26 črc 2010 22:59

Naposledy upravil(a) luttor dne 28 črc 2010 19:50, celkem upraveno 2 x.


ČZ 27 , SLAVIA 620, 634
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od edelweiss » 26 črc 2010 23:11

To že je myslivec bych pominul, ale zdůraznil bych obecné ohrožení a několikanásobný pokus vraždy. To by mu mohlo srazit hřebínek.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2010 00:30

Podle mě klasická krajní nouze.
Už si nedovedu představit čistší případ než že mi cizí pes bez vodítka a bez náhubku běhá po pozemku a snaží se mi zakousnout slepice. Se divím, že se vůbec obtěžoval nějakou tyčí, já bych ty čokly odpráskl rovnou bez výstrahy.

Jen tak mimochodem. Jednou nám dva psi potrhali kozy, jedna to rozchodila, druhou jsme radši zabili sami. Sousedovi jednou jiní dva cizí psi zabili 17 ovcí. S těmi potrhanými ovcemi je to běžné všude kde to znám. Případy se slepicemi ani nepočítám.
Já jsem na volně pobíhající psy úplně vyšinutý, zvlášť co teď chodím s malým děckem na procházky do parku a sleduju imbecilní páníčky s neovladatelnými dementními mazlíčky, co nejsou schopni ani přiběhnout na zavolání, psa s náhubkem jsem neviděl ani nepamatuju.
Každý rok jsou u nás pokousány tisíce lidí a dokonce několik jich každý rok zemře, takže kdo nosíte bouchačky, tak neváhejte tasit. :evil:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Alexxxus » 27 črc 2010 04:09

Čokl patří na vodítko a tečka ... Jen jednou by mně pes vběhl na můj pozemek, mojí poviností není poznat že se jedná o štěně , mimochodem právě štěně patří na vodítko aby se naučilo poslouchat. Můj vlastní děda poslal spát pod švestku jezevčíka ( Fiilípka ) moc ho bavilo honit slepice a moc mu chutnaly... poprve dostal přez čumák podruhé latí potřetí se zaleskla sekerka na špalku co se sekalo dřívi.

A Kubajzi na Barrandově by jsi si užil :-) občas by jsi potřeboval Gattling :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2010 11:28

Hlavně síla jak to novinářská žumpa vždycky ovčanům podá.
Z viníka udělají oběť bez mrknutí oka.
Vždycky teču z těch keců jako že hodné štěňátko, co si hraje s dětmi a nikomu by neublížilo... A pak jdou děcka na plastiku obličeje...
Roční německý křepelák je už dávno plnohodnotná šelma, navíc lovecké plemeno, žádný mazlík, váží kolem 20kg. K tomu byl zcela bez dohledu majitele (ten tam dokonce ani nebyl) a útočil na cizím pozemku na majetek cizího člověka.
V novinách to podají tak, že si pejsci dělali legraci a prohnali slípky jako ve filmu Tom a Jerry.

Úplně to vidím jak to bylo:
Dva psi bez náhubku, bez vodítka a zcela bez kontroly majitelů, začali útočit na cizím pozemku na slepice. Děda vyběh z domku, začal sprostě řvát, ať si ty čokly berou pryč, ti lidi je zkoušeli odvolat, ovšem bez jakéhokoliv účinku, dědek popad první věc co měl po ruce, nějakou tyčku, a honil psy po zahradě, jednoho se mu podařilo přetáhnout, ti toho ale stejně nenechali, tak došel domů pro brokovnici (sledujte kolik to muselo být času a ti lidi stále ty psy nebyli schopni odvolat), ti psi ty slepice pořád trhali, tak dědek s jedním udělal krátký proces (sledujte, že měl brokovnici, takže musel střílet na pár metrů - ti výletníci pořád ty psy nebyli schopni přivolat) a situace byla vyřešena.
Tedy byla by. Jenže pak se toho chytne nějaký novinářský moula, co nežere maso a udělá z toho případ ubohých štěňátek.
Mi tak připadá, že dneska se o jakékoliv informace a jejich přednes lidem stará nějaká banda hipíků...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Joezbrna » 27 črc 2010 11:41

Žejo, a ještě má drzost držkovat, že lovecký psi se nesmějí střílet... škoda, že už v hovinkách nenapíšou a na Nově neřeknou, že to by bylo podle mysliveckého zákona, tedy v honitbách. A ne v učebnicových podmínkách KN, kdy Ti na Tvé vlastní zahradě dva cizí psi trhají slepice.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Matěj » 27 črc 2010 13:37

Nebyl to 20 kilový křepelák, ale nejspíš jagdterier ( německý lovecký terier ) a slepice honil na neoploceném pozemku.
Neomlouvám majitele psů, to ne, samozřejmě, že si měli psy ohlídat, ale tohle se mi zdá moc.
I když nemožu soudit, nebyl jsem tam a novináři dokáží mnohdy zajímavé věci.
Každopádně pán by dostal velice velmi do držky. Když ne hned, tak později určitě.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2010 14:03

S oplocením pozemku ani s plemenem nevidím žádnou souvislost. To, že někdo nemá oplocený pozemek neznamená, že mu tam můžou jentak bez dovolení běhat cizí psi a žrát mu slepice. A je jedno jestli je to jezevčík nebo doga.
Pes je věc, stejně jako třeba sekačka na trávu. Když u sekačky s pojezdem zadrátuju plyn, tj. vyřadím pojistku (náhubek a vodítko) a ta mi ujede k sousedovi a přejede mu dítě tak je to jen a pouze moje vina a blbost. Pokud soused tu sekačku vypne kladivem (odstřelí brokovnicí) metr před dítětem, tak mu můžu jenom děkovat a sám sobě nafackovat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Alexxxus » 27 črc 2010 20:49

Plně s Tebou souhlasím a krasné příměry.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od WohlmuthOta » 27 črc 2010 20:58

Tak a Vaše/Naše/Moje karma je v pekelnéém kotli :twisted:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Apevia » 27 črc 2010 21:01

Ach jo, ach jo... Zajímavý je, že hlavně zdůrazní že je to myslivec, až potom píšou, že již není ve sdružení...
Byl v právu, plně souhlasím s Kubajzzem, majitelé si ty psi mají hlídat, pokud to nezvládaj tak vodítko a náhubek, hlavně že maj drahý psi a na vodítko jim nezbylo...,

Jinak Luttor smazal link, tak tady je: http://www.novinky.cz/krimi/206970-mysl ... stene.html
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od edelweiss » 27 črc 2010 21:39

čokle nemusím. vadí mi jejich opruz, ovšem asi bych to takto neřešil. Nejsme na divokém západě, jinak na loveckého psa neměl právo střílet a napadení je účelové tvrzení.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Pietro.Beretta » 27 črc 2010 22:47

Panove, ja se tedy nezastavam ani jedne stany, protoze jsem u toho nebyl ale prinejmensim me zarazilo, ze ten pan byl uz trestan pokutou za vyhrozovani zabitim. Asi je to trochu labil. Podle toho co jsem se docetl v tom clanku mi to prijde jako typickej agresivni starej morous.

Noviny maji sklon delat ze strelce grazla a rozhodne souhlasim, ze by si lidi meli psy hlidat. Me pes roztrhat slepici, tak bych se s nim asi taky neparal, na druhou stranu noviny maji rady krev a pochybuju, ze by se novinari zapomneli zminit o tom, ze zemrelo X slepic.

Obcas me take chytaji zachvaty obraneho mysleni kdyz ctu titulek o jakekoliv strelbe, naproti tomu ne vzdy je ten pripad opravdu cernobily a strelec neni vzdy chudak ze ktereho noviny udelali grazla. Tenhle pripad mi rozhodne neprijde jako tak jednostranny...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od ALKAJ » 28 črc 2010 17:02

Neraz nám cudzí pes vbehol na náš oplotený pozemok (dialo sa to hlavne vtedy keď sa naša fena hárala) ale že by som ho riešil výkonnejšou zbraňou ako S630 sa nestalo ešte ani raz. A to nehovorím o streľbe brokovnicou. Neviem ako u vás (CZ) ale u nás tuším je niečo také že to musí byť primerané (je blbosť keď niekto zastrelí psa za 50k za to že zadrhol jednu sliepku - dokonca že by to bolo na neoplotenom pozemku).
Deti by som v súvislosti s týmto prípadom neriešil, lebo to s týmto prípadom nemá absolutne nič spoločné (v tedy by som postupoval aj ja trocha inak).

Podľa mňa sa "dotyčný" zachoval ako ukážkový kretén...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 29 črc 2010 09:24

Psi na sobě obvykle nenosejí cenovky, takže pokud mi nějaký bude působit škodu a nepůjde to vyřešit ANI! železnou tyčí, tak nepoběžím do pokoje podívat se na internet kolik psisko stojí a propočítávat jestli mých X slepic je cenějších než onen pes. Poběžím pro pušku a sejmu ho. Přestože psy miluju a vlastním. Je to problém majitele psa, ne můj. Majitel navíc zasloužil dostat po hubě.

Brokovnice je výborný výchovný prostředek jak na psy, tak na jejich majitele. Snižuje počty jak nevychovaných psů, tak nevychovaných majitelů. Čím dál víc lidí si kupuje psy které pak nezvládne. Chlap možná svou přímou akcí zachránil zdraví/život jiných lidí tím, že od teď si zase víc pejskařů bude své miláčky přivazovat.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět