Myslivce rozcilil vecernicek, po televizi chteji omluvu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 10 bře 2007 18:07

Na normální večerníčky se synem,můžu snad ovlivnit jejich obsah?


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 bře 2007 18:11

edelweiss píše:Na normální večerníčky se synem,můžu snad ovlivnit jejich obsah?
Mimochodem ten večerníček o zvířátkách je taky o myslivcovi ne?
Naopak tam je pěkně ukázané, že jsou myslivci moc dobří a užiteční a také mamlasové.

Že dva lidé se stejným zaměstnáním mohou být zcela rozdílní.
Mě to připadá poměrně výchovné.


Jak je vidět, tak mnohem více než kreslené pojetí sexuálního života zajíců :lol: alá krteček :lol:
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 11 bře 2007 12:54

Je to velmi jednoduche, staci se na takove vecernicky nekoukat a nepoustet je detem. Misto toho jim treba vypravej vlastni pohadky...

Kdyz se ti to nelibi, nekoukej na to. Tak jako nemusis poslouchat treba nabozenskeho pomatence ktery stoji pred spitalem a krici neco o potratech. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 12 bře 2007 08:41

Sečteno a podtrženo: televize lže.Kdo lže ,ten i krade a kdo lže a krade ten by mohl i zabít.Tak se chlapi nerozčilujte pro blbost druhých.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 bře 2007 11:28

No a kdo teda ty rysy postřílel?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 12 bře 2007 11:39

Neviem presne čo máš na mysli :oops: ale nedávno na SK poľovník zastrelil rysa co sedel na vysokozdvižnom vozíku voľakde pred firmou v dedine. Dostal sa tam tak že sedel voľakde pod návesom kamióna. Dávali to v správach (niekto si to natocil)
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 12 bře 2007 11:43

Myslím si, že příběh Ťapa a Madly nemohl zhoršit už tak mnohde nevalné mínění o myslivcích. Já naopak vítám večerníčky o vydrách (kdoví, co bychom se o tomhle večerníčku dozvěděli na fóru rybářů :lol: ), o pruhovaných kamarádech, medvědech atd. Myslím, že to v dětech může naopak vzbudit zájem o přírodu a v budoucnu možná o její větší ochranu. To by se myslivcům mělo také zamlouvat. A myslivcův výstřel na rysa? Vypadá to jak píchnutí do vosího hnízda. Páni myslivci, vy jste ve zprávách nikdy neslyšeli o zastřelení rysa, orla a dalších chráněných zvířat? Myslíte, že to střílí pytlák? Pro maso?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 bře 2007 12:24

all:
Nikdo nerika ze ASI zadnej myslivec nestrelil nikdy rysa. Ostatne provadel se nejaky anonymni pruzkum a nebylo to uplne oukej.

Ale proc to ukazovat detem v televizi? Strileni rysu neni oficielni stanovisko myslivecke verejnosti. Je to soukroma/trestna cinnost "nekolika" jedincu.

Ostatne nemusi to byt jen myslivec. Muze to byt i ten pytlak. Kvuli trofeji.

Detem by se melo ukazovat to spravne... a ne to spatne. A proto me to vadi.

Priste se muzou zaloulat TAP a MADLA treba na farmu kde se poradaji psi zapasy... a potece krev. A pak prijde pan "chytrej" a rekne majitelum TY TY TY.... :roll: A oni reknou... my nevedeli ze se to nesmi :lol:

Proste zvracenost.
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 12 bře 2007 12:46

Asi se tady dohadujete dost o blbostech :wink: . Nějak jsem si nevšimnul že by ten dotyčný "myslivec" ve večerníčku mával jakýmkoliv papírem že je skutečný myslivec a znám kvanta lidí, kteří chodí do lesa a přírody oblečení podobně nebo stejně jako myslivci už jenom z principu. A to že se k tomu myslivecké sdružení ohradilo považuju za jednoduchý výrok o tom, že myslivci takhle na všechno nestřílejí, nicméně určitě zde platí i pravidlo o potrefené huse. Z toho všeho vychází že mezi myslivci jsou jak správní lidé tak i "všehoživohybostřelci" a měli by si mezi sebou udělat trochu pořádek. HOWGH
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 bře 2007 12:59

Willy:
Nech toho... je jasny ze se jednalo o "Myslivce". Kdo jiny by tam asi byl? Pytlak v zelenem? Mozna to zni dvojsecne... ale je to samozrejme nesmysl.

Byl to mireny utok na mysliveckou verejnost. Ja to osobne tak beru. Navic jak uz jsem rekl.... PROC TAHAT PROBLEMY DOSPELYCH MEZI DETI?

Nadruhou stranu mnohe deti v tom asi nic "zavadneho" nepostrehly. Kazdopadne i tak je to sprosty utok pres hlavicky malych deti.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 bře 2007 13:14

2 Willy: myslím, že jsi udeřil hřebíček na hlavičku - šťournout klackem do krysí díry - a ozvalo se (dle předpokladu) naštvané pištění :wink:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 13 bře 2007 07:13

Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 bře 2007 07:28

´´Já si prostě myslím, že potrefená husa zakejhala – proto se myslivci podle mne tak rozhořčeně ozvali. Zatímco Madla a Ťap na děti jen apelují, aby se chování lidí ke chráněným tvorům změnilo," míní Krejčí.,,


Tak bych řekl že bagatelizováním a děláním si ze všeho srandy tomu nijak nepomůžou. Vůbec nejde o trefenou husu ale pokud mají za to že jo rozmlouvat jim to nebudu.Celé to je trapné od začátku do konce.
A tohle prohlášení-
,, Máte pro svá tvrzení důkazy?
Sám jsem bývalý vášnivý myslivec a bývaly doby, kdy jsem se domníval, že bez lovu se v životě neobejdu. Jenomže čím více jsem přírodu poznával, tím více jsem si uvědomoval, že každá rána je obrovským zásahem do přírody. Do vztahů mezi zvěří, která se neřídí jen instinkty, jak se lidé mylně domnívají. Jako večerníčkové poradce jsem si kromě toho přizval členy Akademie věd Petra Koubka s Jaroslavem Červeným.´´

Jasně dokládá pohled páně Chaloupky na věc.On je ten správnéj a uvědomělej,rýžuje ci na večerníčcích z lesa a všichni ostatní jsou neuvědomělí vrazi přírody.Tak tenhle člověk kterému jsem fandil se u mě shodil maximálně.
:evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2007 09:56

Pan Chaloupek prevlekl kabat a mysli si, ze bude kazat o moralce.
Sam ma maslo na hlave tak at mlci.

To jsou ti radoby chytri.

Ostatne presne tak to chodi i v politice. Najdenou zmena a kritika toho co jsem pred tim cely zivot delal.
Greenhorn

Příspěvek od Greenhorn » 13 bře 2007 18:22

Zvláště diskuse na Idnesu, ale trochu i ta zdejší mi připomněla typickou vlastnost Čechů: pomlouvat cokoliv, jen když se to netýká mě. Jak by se vám třeba líbilo, když by majitelé všech krátkých zbraní byli označeni za paranoidní magory a IPSC označeno za profesionální trénink zabijáků. Je to to stejné. Navíc mi přijde že největší kritika se ozývá od panelákových povalečů, kteří se do lesa podívají jednou za rok, když sem jdou vyhodit odpadky.

Na druhou stranu je pravda, že špatných myslivců je nemálo, což se mi potvrzuje z diskusí se spolužáky z lesnické školy, kteří se vyjadřují o rysech a dravcích jako o ,,sviních", které je třeba co nejdříve vystřílet. Šelmy a dravce je třeba chránit a neoznačovat je jako škodnou. Myslivec není v přírodě kvůli tomu, aby všechno sežral, ale aby udržoval rovnováhu v přírodě.
Ale jak říkám, nedá se všechno paušalizovat a házet vinu na všechny myslivce. Pan Chaloupek udělat velikou chybu co se týče propagace myslivosti jako činnosti prospěšné přírodě.
Odpovědět