Musi byt na nuz zbrojni prukaz?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 10 pro 2008 17:50

nedříve kategorii E změnit na A
Takže namiesto držania zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely by bolo nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku ? Obrázek
Složíš-li korektně útočníka či škůdce (i opilý) - tj. nezbytným minimem násilí zastavíš hrozbu
Toto odhadnúť je asi dosť problém pri sebaobrane, zejme by som to v danej chvíli ani veľmi neriešil, zrejme by som neriešil ani to či by som mal nejaký alkohol v krvi (stále predpokladám ako zbraň nôž).
Ak mám pravdu povedať tak toto sa ma týka len čiastočne nie preto že nenosím zbraň(e), ale preto lebo nepijem :)

FYI: Viem že u vás sú tie kategórie ZP "opísmenované" inak.


Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 11 pro 2008 10:26

Dávkovat násilí problém rozhodně je - přes obě hranice.
Kdo spáruje, potvrdí: co jednoho spolehlivě složí, jiný ani nezaznamená. A teď to odhaduj a dávkuj - cizímu o němž nic nevíš, navíc ve spěchu, stresu a hrůze. Takže nemám problém s útočníkem vykrváceným po jeho pokusu vyrvat penzistce bezcennou ošuntělou kabelku. I kdyby babička byla picnutá slaďoučkým likérem.


Ale vadí mi třeba opilý sochař a pedofil Opočenský, který si netroufal napadnout skutečného útočníka pubertálního skinheada (který si mimochod. taky myslel, že dělá jen nevinné rozverné opilecké legrácky - má mít takový právo nosit s sebou nůž?) protože od něho hrozila okamžitá odpověď násilím jemuž by musel čelit, ale uviděl možnost jak si spravit ješitnost zraněnou vjemem svého slabošství tak se přiblížil ke klukovi se stejné bundy který se to pokoušel nenásilně zastavit-urovnat, ze slepého úhlu ho kuchnul do ramenní tepny a hned utekl. (a nevinný parlamentář zemřel)

Závěry:
1. Parlamentáři umírají první. Troufnou se na ně i krysy které chtěli chránit. Nikdy nenechte nikoho myslet si, že za svůj útok nezaplatí.
2. umělci jsou převážně problémová jalová histerická teatrální verbež - umělci bojoví i jiní.
3. nože opilým nepatří do ruky: ne pro pomalejší reflexy v opilosti (což vadí při řízení), ale jelikož mají deformované vnímání reality, špatně vyhodnocují skutečnost hrozby a nezbytnost násilí, reagují nepřiměřeně - a to nemluvím o slaboších hledajících v opilecké sebelítosti záminku jak trestat nikoliv původce svých domělých křivd, ale zástupné oběti, na které si ještě troufnou.


Ad vynucování střízlivosti:
Kuřáky už svatouškové vytlačili z kanceláří, hospod i zastávek na tramvaj v skoro celé Evropě, jistě z nevytížení brzy začnou dusit opilce: jistě jim zakážou krom řízení i jiné nebezpečné činnosti: nosit nebezpečné věci (krom pistolí: nože téměř jistě) nebo možná i shromažďovat se bez dozoru v počtu vyšším než 3 kusy. To nezastavíme. Svobodu prostého občana opíjet se dle své volby to ovlivní buťdo minimálně nebo vůbec ne.
Naposledy upravil(a) kayakero dne 11 pro 2008 11:07, celkem upraveno 2 x.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 11 pro 2008 11:03

Opět si dovoluji vášnivě nesouhlasit, blbost nezastavíš, to je pravda, ale nesmíš proti ní přestat bojovat, to je cesta k totalitě a Orwellistánu jak vyšitá, ohánět se názorem oni nám to stejně zakážou, to je jak ten vtip, kdy ta dívčina své po staru uvažující matce povídá: Tak jsem to udělala sam a já jemu, aby padla hanba na jejich rodinu :twisted: , bude-li někdy vyhlášena prohibice nebo ne, je úplně jiná otázka, to co prědvádíš, je opět klasická ukázka uvažování "Pachatelů dobra"....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 11 pro 2008 11:35

Nee. Nechci páchat dobro a chránit společnost samu před sebou :wink: .


Chci přišikanovat opilce a feťáky. Aktivní (kriminální, deviantní) útočníci způsobí méně zla a zášti než prostá nedorozumění mezi lidmi jinak slušnými - i střízlivými. I tak ke škodám-hrůzám z nedorozumnění-netolerance průběžně dochází - a riziko krvavého konce nedorozumnění se intoxikací (zvláště pokud oboustrannou) dramaticky zvýší.


Takže nic proti opilcům (huličům, smažkám), jen ať nasávají a pod. klidně i na ulicích a z flašky i bez papírového pytlíku. Ale nulovou toleranci: nesmí pak za volant a na žádném pevném předmětu větším nežli klíče by u sebe neměl mít opilec hrot-ostří o rádiusu menší nežli 1cm. Žádné mikrotužky třeba. Natož nože. Jinak záznam o nespolehlivosti.


Že se taková představa spoustě lidí nelíbí je přirozené. Jiná spousta lidí zase jistě jásá (ne vždy ze zdravých motivů, pravda). Většině by to bylo (jako vždy) jedno. :lol:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 11 pro 2008 12:18

Jenže od určité úrovně to je zneužitelné, a bohužel bude to zneužitelné čím dál víc. Klasickým příkladem je situace: 60kg dívčinu která si dala dvě decky a má u sebe nůž, napadne 130 hovado pod parou ručně, takže dívčina na tom bude z pohledu zákona hůř nebo stejně.Jedinné řešení je opravdu dát lidem co největší volnost, aby se bránit nebáli, samozřejmně že pokud někdo pod vlivem zaútočí, je to posuzováno jako přitěžující okolnost už teď.Bohužel každý zákon má a musí mít logicky slabá místa a jejich opravou velmi často vnikají další slabá místa jinde. Jen se podívej na aféru s cenzurou internetu ohledně pedofilie a wikipedie,to je klasický případ toho jak se neaměrně zbytnělé zákony a pravomici vymykají z rukou....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 11 pro 2008 12:48

Když ono se na ní to naivní 130kg hovado třeba jen chtělo usmát (viz. včerejší díl Criminal Mind). A i jen 2cdl (pro jiné holky z party nic) - třeba na alkohol nezvyklé abstinentce na lačno na oslavu složení státnic - po dlouhém dni plném nervového vypětí na které si vzala Neurol, s vnímáním reality hodně zamává. Nebo když jí to nesedne. A u nože pak stačí jen mžik na hodně velké neštěstí (zvláště pro cvičící bojovou umělkyni) - stejně jako za volantem.


Když mám kudlu, nechlastám. Nulová tolerance tady by byla dobrá věc. Howg!
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 11 pro 2008 13:08

Ty vlastně neděláš nic jiného,než že se po té, co tu byl odmítnut tvůj názor že nikdo jiný než psychopati nože nenosí, snažíš o něco podobného na nižší, nebo "méně" omezující úrovni.Převedeno do srozumitelna:Nikdo kdo se napije by dle tebe u sebe něměl mít nic nebezpečnějšího než gumového hopíka.... :roll:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 20 dub 2009 10:41

Warrning:

dle zpráv z 2.ruky (žel, zatím osobně nepotvrzených) v Rakousku prý nedávno přijali zákon, na základě kterého kus za hraničními přejezdy jejich ozbrojené složky (co mají po zrušení hraničních přechodů howno na práci) šacují auta s Českou SPZ: kompletní prošmírování každé kapsy všech batohů. Najdou-li kudlu s čepelí >8cm, pokutují 1000€. Cokoliv: i v jejich krámě volně koupený kuchyňák v původním zataveném balení.

Zatím jsem slyšel o několika kamarádech kamaráda kamaráda. Nikdo komu by to provedli osobně. Takže možná mýtus. Možná ne. Vzhledem ale k exodu v létě potulných-vandrujících Albánských parazitů z Itálie do okolních EU-zemí by mne takový čerstvý proti-nožový zákon nepřekvapil. Uvítal bych, kdyby někdo věděl víc.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 črc 2009 13:12

Jen tak pro úplnost:
http://www.germany.cz/mkportal/modules/ ... C4%9Bmecku

Toho nevěda, býval jsem na hojných cestách do germánie 2500€ pokutovatelný prakticky furt - pro porušování téměř všech zákazů najednou :wink: .
No, berme věci pozitivně: možná se tím zbraníchtiví germáni naučí nosit nože s pevnou čepelí
(jako Crocodile Dundee - nebo rovnou otevřeně katany jako samurajové nebo u pasu buršácké široké šavle pro Německý sečný šerm) :wink:
koutlosh
Příspěvky: 40
Registrován: 15 dub 2010 09:01

Re: Musí být na nůž zbrojní průkaz?

Příspěvek od koutlosh » 07 čer 2010 23:34

Tak jsem po včerejšku vcelku rád, že kayakerův názor nesloužil zákonodárcům za vzor ;)
Byl jsem na klamoklání a i když jsem byl jenom jako divák, nechtěl jsem jen závidět a měl jsem tam sraz se známými s podobnými zájmy, takže jsem u sebe neměl jen nůž, ale kapesní kancelářskou vyhazovací potřebu, kterou nosím spolu s klíči denodenně protože to je praktické (a asi by mně nikdy nenapadlo použít ji jako zbraň, protože se chorobně bojím posměchu protistrany), ale i 30cm pevný nůž, který je běžnou výbavou mého batohu spolu s baterkou, zapalovačem, pláštěnkou a kdo ví čím ještě, možná to není racionální, ale když jedu někam kempit, tak mi stačí přihodit náhradní spodky a zbytek neřeším... tím výčet nekončí, protože jsem mimo těchto skrytě nošených zbraní (což prokazuje že jsem paranoidní psychopatický deviant) měl s sebou ještě dva jedenapůlruční meče v celkových délkách 115 a 127 cm a.. a to už je fakt vrchol, protože bylo fakt horko a já měl fakt žízeň, v průběhu dne jsem si rozhodně pěkných pár piv dal. Na řízení by to rozhodně nebylo. Přesto jsem, v průběhu pěší procházky z Anděla na Vyšehrad a pak MHD na Karlín nenapadl ani nijak neohrozil žádného z mých spoluobčanů (a že jsem jich potkal nepočítaně) prostě proto, že to je pitomost a normální lidé to nedělají ani kdyby nafoukali. :roll: Byl bych však strašně nerad, kdyby nějaký zákon umožnil, aby si měl znuděná policejní hlídka vybrala jako zdroj zpestření dne formou buzerace a to přesto, že jsem se snažil spoluobčany svými zavazadly nejen neohrozit, ale ani neomezit. Zákon toto ovšem neřeší, máte promile? Máte meč?!? Čím míň zákazů, tím lépe.
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Musí být na nůž zbrojní průkaz?

Příspěvek od izak » 01 říj 2011 22:00

U nas ne, Nemecko, Anglie a Francie ano, ve Francii nesmis nosit ani basebolovku, ani golfovou hul ;-)
Vasnivi golfisti vyznavajici golf ve meste tam musi mit specialni umelohmotne hole a meke micky.

Jak to ale delaji v nemecku s kuchynskymi nozi netisum ;-) ... kdyz byla stara na kamionaky, tak jim je zkracovali prelomenim, ale vetsinou to nedelaji.

Obecne vzato jsou ty zakony vsude jine, treba v anglii se basebalovka muze, takze pri rabovani se jimi vyzbrojovali poctivi obcane, aby se ubranili. No a aby to nebylo tak jednoduche, tak ma jeste kazde meosto svoje vyhlasky, takze to zde rikam o franciii mozna plati jen v Parizi ;-) ... pak aby se v tom poctivy clovek vyznal.

Ale ted vim, ze kdyz chci nosit na Slovensku katanu, tak jedine stylove v samurajskem "kroji" idelane i s bojovym brnenim (takove to lehke samurajske samozrejme), myslim, ze tohle spolehlive odradi kazdeho utocnika uz jen zjevem ;-)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Musí být na nůž zbrojní průkaz?

Příspěvek od kayakero » 04 říj 2011 21:59

Waffenschein pro kudly v Germánii neznám ( . . a rád se nechám poučit) - co vím, nyní je prostě (plošně pro všechny) zakázané nošení čepelí nad 8,5cm: http://www.copzone.de/phpbbforum/viewto ... =8&t=55327

Tresty jsou četné a velmi rozličné, místy k vidění zde: http://www.kabeleins.de/tv/achtung-kontrolle, např.:http://www.messerforum.net/archive/inde ... 67137.html: nejčastěji 150€ na místě (+ záznam) . . . ale mezně až 3 roky natvrdo.
Odpovědět