Muz z Prahy mel doma protitankovy granat a 35 samopalu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 27 bře 2007 09:47

edelweiss píše:To-Luke
Není to náboj 9mmM ale náboj 7,62 svítící.Nábojnice je totožná s nábojnicí 7,65Br.jen je trošku více stažená,střela je delší a osazená více ven,takže nejde do zásobníku 7,65 pistolí.Ovšem do hlavně nabít přes závěr de,ovšem závěr se ne zcela dovře.Vystřelit ho také lze i s nedovřeným závěrem,výstřel je normální.Střela má zeleně lakovanou špičku. :wink:
Takže tolik o munici pro RPG 75-školní. Jo jen dodatek tyto ,,zbraně´´ bývaly v černém nátěru,ne v khaky zelené.
Tak to se omlouvam. Ja ho mel v ruce i rozebrany, ale ze cvicneho jsem nestrilel, cili to bude, jak pise edelweiss, na pistolovy 7,62mm. Barvou jsem si ale jist. Byla khaki zelena.

to Edelweiss. Asi jsi chtel napsat " o munici pro RPG 75-cvicne ". Do skolniho zada munice neni. A nektere skolni jsou skutecne cerne, ale videl jsem i zelene.
Jeste se chci zeptat. Z toho, co jsi napsal vypliva, ze do cvicneho s vloznou hlavni 7,62 Tokarev nenacpu.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 11:09

Tak to je opět nedorozumění RPG 75 vložnou hlavní nedisponuje,má hlaveň pevnou s možností korekce a zadní část je vlastně závěr.
Něco jako ,,vložnou hlaveň´´ má RPG 7,do té se vkládá hlaveň v podobě střely se žluto hlavicí,do této se nabíjí 7,62X39 ,,po steru trasovací´´ ovšem tento náboj není totožný s náboji svítícími ,pozná se podle tupé oblé střely se zeleným značením,oba náboje mají rozdílný výkon,takže se jejich záměna nedoporučuje.Každá VH má vlastní zápalník jež je iniciován zápalníkem RPG 7,dále disponuje vyhazovačem.Každou VH je potřeba nastřelit na konkrétní RPG 7 k čemuž je i uzpůsobeno uložení v hlavici.
Jo a ten náboj pro RPG75 je trochu atyp.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 11:34

Jinak jsem se díval a plno zdrojů na webu udává ,,vložnou hlaveň´´ pro RPG 75 což je dost zavádějící.Takto upravená zbraň je vedená samostatně (i ve zbrojních skladech) hlaveň se z ní nijak bez zásahu do konstrukce vyjmout nedá,takže by možná byl přesnější termín ,,vestavěná hlaveň´´ ovšem chyba je možná i v tom že plno lidí jen tupě kopíruje text a ten pak zveřejňuje,bez toho aby pochopily princip nebo tu zbraň znali.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 27 bře 2007 11:58

Každou VH je potřeba nastřelit na konkrétní RPG 7 k čemuž je i uzpůsobeno uložení v hlavici.
Si myslel RPG75 nie? :wink:
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 27 bře 2007 12:03

Tak samotna ACR tomu rika " vlozna hlaven"

http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=5088

Jinak dle meho je to slovickareni. Jestli je to vlozna, vlozena nebo vestavena je jedno, pointa je v tom, je hlaven je uvnitr pozdra RPG. Je to uz dost dlouho, co jsem cvicnou Kobylku rozebiral, takze si uz nepamatuju, jestli ta hlaven sla ven nebo ne, ale mam takovy pocit, ze ano a ze mi nesla dat zpet, tak jsem do dal nekomu jinemu.

Tak co ty Tokarevi? Daji se z toho strilet nebo ne? Ja skutecne zil v tom, ze se do toho cpe standardni pistolova munice, akorat jsem si nebyl jist, jestli 9mmM nebo 7,62mmT. Pokud se totiz k tomu pro vycvik musi dodavat pouze pro tyto ucela vyrabena munice se strelou 7,62mm a nabojnici 7,65 Br., tak mi to prijde na armadu moc slozity.

P.S: Za cca. 14 dni bych ji mel mit v ruce, tak to ocihnu a poreferuju.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 12:12

to ALKAJ
Ne RPG 7,ta ji má standartně :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 12:20

Máš pravdu že Aˇ4R používá mnoho nepřesných termínů,je to dáno uzavřeností prostředí atd.
Jinak na tom náboji nic složitého nevidím,ráže 7,62 je standart ačr.takže hlavní na výrobu je dost,nábojnice 7,65Br je běžná pro SA61 takže to někdo pojal ryze prakticky.střely 7,62 svítící jsou k dispozici,výkon s nábojnicí 7,65Br dostačující tak bych se tomuto spojení moc nedivil.
Taková RPG 7 pro stejnou střelbu používá výkonější náboj a vložná hlaveň má sama tak 3kg.Takže to byla vhodná volba,ta hlaveň v RP75 je dlouhá jako normální pistolovka.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 12:48

RPG-7
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 bře 2007 13:07

Tohle je ta zmiňovaná munice,při hledání VH RPG-7 sem našel podobné téma jinde. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět