MTC Viper 10x44

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
happymoos

Příspěvek od happymoos » 14 bře 2009 18:34

zkoušel jsem to, ale to je pro mne nadlidský úkol, zkusím to ještě jednou, ale nic neslibuju


Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 14 bře 2009 19:41

Nějka takle bych si to představoval :D Mě to šlo snadno, musel jsem to ale fotit kompaktem na macro. Vůbec nevadí, že to bude rozmazané. Chci představu jak vypadá ten terč s touto optikou a s tím NS 12x50.

Obrázek
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 14 bře 2009 20:22

Diky moc Happymoosovi za tu recenzi, uz jsem ji pridal na sve stranky...

Pripsal jsem tam jedinou vec .. Happy si stezuje, ze osvit krize na stupen 11 je uz moc .. ale to si jeste nezkusil strilet proti zapadajicimu slunci - tam je silny osvit skvely..

A jeste drobny postreh k tem klapkam (krytkam) .. u noveho puskohledu jdou sice pekne ztuha, ale samozrejme se to casem povoli - no snad ne az tolik, aby samy padaly.. zde je alespon dobre, ze jdou vyklopit o velky uhel.

Co mi na tech krytkach ale vadi je, ze maji takovy ten vystupek (do ktereho se oprete prstem, kdyz je chcete otevrit) jen jeden a umisteny ve svisle ose .. u objektivove krytky to znamena, ze tento vystupek, pokud umistite krytku klasicky - s vyklopenim nahoru, je primo nad hlavni - takze se k nemu prstem tezko dostane - lepsi tedy je, vyklapet do strany .. u okularu to je v pohode, jelikoz ten vychazi nekam pred licnici, kde je mista dost .. holt neni nad Butler Creek.

Jednu velkou prednost ale u tech krytek vidim - jsou sroubovane dovnitr - tedy nijak nerozsiruji vnejsi prumer objektivu a okularu - coz je fajn, pokud optika vyjde uplne tesne nad lauf - tam by Butler dat nesel ..
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pěkná

Příspěvek od Apevia » 14 bře 2009 22:49

Pěkná práce! Tak to vypadá velice dobře, tato optika mi stoupla v očích... Jak jsi napsal NS PN 12x50 a MTC Viper 10x44 jsou jedny z těch lepších voleb pro silnější pístovky v rozumná cenové kategorii. Snad bude stejně dobře sloužit jak po 1 000 ranách tak ale i třeba po 25 000 výstřelech... Mě osobně se nejvíc líbí ty nulovací točítka, to je to, co mi na (mojem) NS chybí :( a ještě lepší je, že nepotřebuješ žádnej imbusák, nic, jen pootočíš v objímce... Ale zase už to mohli dotáhnout k plné dokonalosti a obdařit ho ryskami na "kostce", dost to pomáha při větším překlikávání, kombinace nul. točítek a rysek je to nej...
Cogito ergo armatus sum.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 15 bře 2009 08:33

tjn. k tomu nulování, než mi ten scope došel, tak jsem nevěděl k čemu to je, ale teď už to vim a je to velice dobrá věc pro pohodlí a rychlejší počitání.
vždy jsem žil v tom, že nebudu klikat a že budu střílet podle toho kříže, ale jak jsem si jednou zacvakal těma super točítkama...změnil jsem názor
happymoos

Příspěvek od happymoos » 15 bře 2009 08:37

jinak MTC má 3 nové řady. Prestige (to bude puškohled něco málo pod 500liber), king cobra (lepší než ta stávající) a TAIPAN (velice zajímavé, budou o 30procent dražší než Viper a mají úplně nový kříž, čočky, potažení čoček, prostě úplně něco nového) a taky je zajímavý je taky CONNECT 01 (10x přiblížení a dlouhý je jako větší kolimátor a stojí nějakejch 200liber

http://www.mtcoptics.co.uk/index.htm
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 15 bře 2009 13:20

Na toho Taipana su zvědavej :roll:
Nikde sem nic nenašel... všude jen zmínka: http://www.field-target.ee/?section=et/ ... ems&id=199
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
happymoos

Příspěvek od happymoos » 15 bře 2009 14:30

teprv bude. na stránkách MTC píšou, že kvůli nějaké tragédii v ČÍNĚ se dodávka může pozdit
the west
Příspěvky: 167
Registrován: 25 pro 2008 15:44

Příspěvek od the west » 15 bře 2009 15:05

Ahoj happy gratuluji k optice velmi povedeny kousek :wink: .Už se těším až sleze ten debilní sníh a pujdeme si zastrilet.Už mam abstak musim taky zkusit nastrilet ten muj NSPN na 50m dat si box test atd...

Mimochodem to jsi fotil v sobozu že, bylo hezky :D
HW97k-4,5+(zatím drží NSPN 6-24x44)
Slavia 620-4,5+Norconia 4x20
a časem přibude HW40
http://www.stargateworld.eu/
happymoos

Příspěvek od happymoos » 15 bře 2009 16:19

díky...rodice odjeli na dopoledne do plzne, tak jsem to na zahrade osolil. Ale dnesek me pekelne nasral. chtel sem jit střílet ale chčije a chčije
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 15 bře 2009 21:20

Voda vadí tobě , nebo puškohledu :?: :?: :?: je odolnej proti dešti :?:
Kolik moa přecvaká :?:
happymoos

Příspěvek od happymoos » 16 bře 2009 14:05

voda vadí mě, nechci ležet v bahně...a puškohledu netušim :?: a taky se bojím o pušku...aby nezrezla(musel bych ji čistit). kliká 80moa...neměřil jsem to, ale počítám s tím, že to je stejné jako u ostatních Viperů
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zrezla

Příspěvek od Apevia » 16 bře 2009 15:54

Tak o pušku není třeba se bát ;) Když přijdeš domů po tom, co zmoknete, tak stačí nechat pušku u topení a pak povrch celý, jako normálně nakonzervovat olejíčkem, dovnitř se Ti voda stejně nedostane... Dělám to tak s několika zbraněma a nikdy problém nebyl...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 bře 2009 16:33

Happy: : mě by to taky vadilo u drahé vzduchovky&optiky, (HW97k má prej podobný skolny k rezavění hlavně jako S634 - to asi odpadá při poctivé údržbě)mám radši přijatelnější podmínky, když neprší, nesněží, nebo moc nefouká :roll: No klidně si půjdu zastřílet, ale nemám to pohodlí...zkrátka si to se vzduchovkou tolik neužiju :wink: Na konzervaci používám Inkor MT31.
madbugie píše:...v nedelu a zobudim sa a kua zima 4 stupne a mrholenie,... ale ked musis tak proste musis... ked ju milujes nie je co riesit,... hor sa na EXACTY
...ale má pravdu předsedo :wink:

Zkoušel si střelbu ve stoje bez opory?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
happymoos

Příspěvek od happymoos » 16 bře 2009 18:15

nn a ani to zkoušet nebudu, nerad bych přišel o zbytky svých nadějí...že mám alespoň trochu toho střeleckého potenciálu :D
Odpovědět