Mosin 91,30,38,44 i ostatni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hutla

mosin1944

Příspěvek od hutla » 01 čer 2005 22:00

Členství v klubu je dobré na to,že místo 200Kč za průkaz zbraně vysolíš jenom 50Kč. Jinak to nikoho nezajímá. Mosina 1944 jsem si pořídil k TT33,SKS, Tactical 858 jenom proto,že 3900Kč se mi zdála dost dobrá cena v poměru k radosti,kterou mi krásný kus klasického železa způsobil. Zúčastňuji se střeleckých závodů z válečných zbraní,trochu se trefím z pistole, napušku už nevidím,ale ta radost z pořádné rány tady je. Přeji mnoho zdaru.


Návštěvník

Záleží jen na PČR

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 06:47

Pokud máte zp E a chcete zbraň sk. B, může a nemusí vám PČR dát povolení k nákupu. Je to jen na nich.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn


a)
nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,


b)
nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně, a


c)
nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.
Kaufman

Příspěvek od Kaufman » 02 čer 2005 08:14

Myslíte dřívější, nebo dle úprav nynější skupinu E? Dle informací na tomto serveru uvedených se již tyto skupiny převádí takto:

skupina D a skupina E nově na skupinu D

Pro lepší srozumitelnost by bylo dobré hovořit přímo o účelu. Máte tedy na mysli - k ochraně zdraví, života nebo majetku, že?
Návštěvník

Účel

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 08:57

Účel má na mysli původní tazatel, to není moje věc, jen cituji zákon.
Ten umožňuje, abyste na osobní ochranu a se ZP sk. E (nově D) nosili kulomet a je na vás, jak ho skryjete, zda ho zabudujete do pouzda od houslí nebo si ho necháte implantovat do loketní kosti.
Je věcí zájemce o zbraň a jeho oddělení PČR, jak se dohodnou na účelu.
Výsledkem je jen to, že vám povolení na zbraň kat. B dají nebo nedají.
Žádné diskuse na tomto ani jiném serveru to nezmění a nemáte žádné právo se dovolávat nápravy, když vám povolení nedají, kromě odvolání dle poučení uvedeného na rozhodnutí o (ne)udělení povolení.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 18:37

Zdá se, že si tu někdo plete skupiny zbraní (A=zakázané, B=na povolení, C=registrované...) a skupiny zbrojáků (A=sběratel, B=sportovní střelec, C=zvířátkobijec, D=pro výkon zaměstnání, E=pro ochranu majetku a života).

Víte, povolení je nejmizerněji definovaná věc v Zákoně o zbraních a střelivu. Nejmizerněji proto, že není napsáno, proč Vám ho nemusí vydat (z hlediska právního rozboru je řečeno, že Vám ho prostě PČR vydá, pokud uvedete důvod k tomu odpovídající a máte odpovídající ZP) a do kdy Vám ho musí vydat (ze zákona o řízení správním do 30 dní).

Takže vzniká hodně folklóru kolem (třeba povolení na dobu určitou - což je z hlediska zákona o zbraních i zákona o řízení správním nesmysl). Pokud Vám tedy policista sdělí, že Vám povolení nevydá (a musí tak učinit cestou písemnou do nejpozději 30 dní) nezoufejte a obraťte se na mne.
Návštěvník

Krátké péro,dlouhý rozum

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 22:09

Aha, obraťte se na mě, a anonymní uživatel.
Tady má někdo problém, že nemá žádnou reálnou moc, tak slibuje pomoc, pokud vám PČR nevydá povolení.
Reál je takový, že pokud vám PČR nevydá povolení, máte smůlu. A žádný anonym ani podepsaný uživatel vám nepomůže.
Levnější a 110% účinné je obrátit se na jiné oddělení PČR, kde si koupíte zbroják, povolení i zbraň odebranou jinému neštastníkovi, vše za velmi levný peníz.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 07:10

Stačí sem napsat. Tyto konference monitoruju denně.

Já sám jsem pomohl několika lidem, protože na konci, když i odvolání je odmítnuto (chtěl bych vidět ten paragraf, na základě kterého Vás odmítnou), pořád se dá jít k soudu. Jelikož v zákoně (o zbraních a střelivu) je regresní doložka, tak se věc řeší pomocí podání žaloby o určení splění zákonných podmínek k vydání povolení, nebo jiné administrativní nevyhnutelnosti. Do dvou měsíců to povolení máte (pokud splňujete podmínky).

Jak si dovolujete napsat do veřejného fóra, že se obrátíte na jiné odd. PČR a o "nákupu zbrojáku a povolení"? Je vidět, že anonymita Vám dovoluje vše, protože to, co jste udělal je minimálně návodem k trestnému činu podplácení.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 07:29

Koupit si zboják? To je přece nemožné to nejde!!Asi jste to myslel jinak,ale nevím jak.Jinak je přece nutné obrátit se na oddělení policie podle místa bydliště.(alepoň jsem si to do dneška myslel)
Návštěvník

Do dvou měsíců vyřízený soud?

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 08:01

Tak to jste skutečně machr, naskýtá se otázká, když dokážete soud přimět jednat, proč si lidé v celé republice stěžují na průtahy v řádu let...
Jestli jste tak dobrý, musíte být bohatý a pak netuším, proč denně "monitorujete fórum".
Až budu potřebovat rychlý soud, obrátím se na vás, ale doufám, že to jen tak rychle nebude, takže mě prosím nekritizujte, že jsem něco nakousl a nedokončil. Myslím, že je dobře, když někdo soudy nepotřebuje.
K tomu nákupu ZP - když napíšu, že se to tak dělá, tak za prvé nic neříkám o tom, že jsem to tak udělal, ani o tom, že to tak někdo má dělat.
Jestli se pohybujete v oboru, máte možná přehled o tom, kolik pracovníků těch oddělení ročně končí kvůli tomu, že to na ně praskne.
To nebudete právník, když vám to připadá jako návod, že jsem o tom napsal. Tohle nijak nesouvisí s anonymitou, nemám důvod se skrývat - kdybyste chtěl, snadno mě dohledáte. (Kdybych nechtěl, tak ne - mohu si dovolit koupit mobilní telefon a SIM kartu na každý jednotlivý příspěvek a pak zařízení zahodit.) Jde o to, že když napíšu "Václav Havel umřel na AIDS", jen tím upozorňuji na riziko nechráněného sexu v naší složité době (tohle celé je citát, pro informaci - z kompost.cz). Takže mě klidně dejte k soudu, ale prohrajete, i kdybyste byl nevím jak dobrý.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Do dvou měsíců vyřízený soud?

Příspěvek od Sidewinder » 03 čer 2005 09:03

Anonymous píše:Jestli jste tak dobrý, musíte být bohatý a pak netuším, proč denně "monitorujete fórum"
:) to je nazor .. to se mi libi .. stejne jako to kupovani ZP a povoleni nebo koupit mobil a SIM a potom zahodit :) .. toho cloveka bych rad poznal .. mohl by jste napsat neco o sve osobe?
Návštěvník

To je všechno realita

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 09:12

Můžu se zeptat, jak to souvisí s tématem Zbraně a střelivo?
Ne, radši ne, zjevně to nesouvisí. Ukončeme to, když nemáte nic k tématu.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 čer 2005 12:07

To myslim ze souvisi, i kdyz jen vzdalene .. myslim ze bude dobre vedet, kde vsude se muzete setkat s pitomcem, co si ZP koupil a ma za pasem pistoli! :lol:

Jinak Vam nechci brat iluze, ale zdejsi forum je z velke casti o nicem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 18:51

To je fakt. Člověk se tu stejně nic nedoví. Leda tu najde hromadu v..ů, kteří se v zákonech nevyznají a tvrdí nesmysly, nebo jiné, kteří nesnesou pravdu a tvrdí nesmysly. Nemluvě o arogantních volech, kteří tu otevřeně propagují nesmysly a porušení zákona.
KUKY

tormentační zkouška

Příspěvek od KUKY » 03 čer 2005 20:55

Kaufman píše:Děkuji za odpovědi, ovšem asi si přese všechno nakonec pořídím Mosin. Mimochodem, ten, co se prodává zde na gunshopu.cz je již po tormentační zkoušce? Tedy zkoušce pevnosti(pokud se jakožto laik nepletu ve významu tohoto slova)?

A ještě - Máte nějaké zkušenosti se zdejším obchodem Gunshop nebo pražskou prodejnou Brymová? Jelikož podle ceníku je tu ohledně Mosina dost veliký rozdíl, rád bych věděl, zda opodstatněný.
Jen malou připomínku k pojmu "tormentační zkoušky"
Rozlišuje se zkouška - tormentace hlavně a zkouška - tormentace systému.Ćílem tormentačních zkoušek hlavně ja vyhodnodit pevnost hlavně působením vysokého tlaku prachových plynů uvnitř hlavně. K tomuto účelu se používají tormentační náboje, které dosahují o 40 až 50% vyšších maximálních hodnot tlaku prachových plynů ve srovnání s tlakem prachových plynů skupiny spotřebních nábojů. Zkouška se provádí tak, že se z hlavně vystřelí 2 rány tormentačnímí náboji a 1 ránu standartním nábojem. Vyhodnocuje se míra opotřebení a vznik plastických (trvalých) deformacích na vnitřní stěně hlavně. Použitím tormentačních nábojů lze docílit provozní autofretáže (převedení hlavně z oblasti pružných deformací do oblasti pružně-plastických deformací). Tormentace systému je zkouška pevnosti nejen hlavně ale celé zbraně. K této zkoušce se používají náboje, které dosahují o 30% vyšších hodnot tlaku prachových plynů ve srovnání se standartními náboji. Tormentační zkouškou systému se vyhodnocuje např. uzamykací vůle apod. Celá problematika tormentačních zkoušek má svá specifika pro různé druhy střelných palných zbraní a její rozsah je velký.
hutla

Mosin 1944

Příspěvek od hutla » 03 čer 2005 23:12

Žasnu,kam až se odpovědi na původně jednoduchý dotaz dostaly. Pokud se chci vyřádit při střílení,zcela mi stačí Béčko. Zatím jsem neměl na policii problém s nákupním povolením,když jsem objevil na trhu zbraň,kterou jsem musel jako malej rozmazlenej parchant musel mít. Co vymýšlíte za bejkárny? Nechápu.
Odpovědět