Morava a Cechy

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Morava a Čechy

Příspěvek od epetr2008 » 02 pro 2008 09:49

Pár informací o ČR:

Kam vlastně sahala Velká Morava
A všichni lidé zde si zřejmě mohli všichni říkat ,,Moravané"
Tj. na začátku jsme byli všichni Moravané a naše krev je - ač se to někomu líbí nebo ne - stejná.

Obrázek

Říše Boleslavů a všichni zde si zřejmě mohli říkat Češi :wink:
Obrázek


České knížectví (Čechy a Morava)
Obrázek


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 10:01

Co to tu zase pácháš???? 8)
Netřeba nic zakládat,je potřeba hledat,najít,přečíst a pochopit.Leč k tomu silou nutit nelze.Počti si třeba tu- http://dalsimoravak.bloguje.cz/
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 pro 2008 10:02

Myslím, že poslední Mapa asi nejlépe odpovídá tomu, kdo Vlastně jsme.
Tedy Češi a Moravané.

Oba národy máme své dobré i špatné stránky, od pradávna spolu žijeme a spolupracujeme vůči ostatním.
Tak se nehádejme :wink:

2 Edo no páchám, možná bys sem mohl přehodit ty příspěvky z Událostí.

Zdroje map:
http://aba.wz.cz/hismap.htm
http://mujweb.cz/www/mapy/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rostislav
http://cs.wikipedia.org/wiki/Svatopluk_I.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 02 pro 2008 10:17

Můj rod podle příjmení pochází z hebrejsky mluvících zemí a znamená "Naslouchající". Takže to s tím mým moravanstvím taky asi nebude tak moc horký, že ...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 pro 2008 10:25

JirkaS - jestli se cítíš jako Žid - nic proti - tak to je čistě tvoje věc :wink:
A nebo už vlastně jsi Moravan.

Já mám například i Germánskou krev, jako velká část lidí z bývalých Sudet.
A taky si připadám jako Čech.

Úplně čistokrevného aby u nás člověk pohledal, už jen k vůli tomu že podl mě dostupných informací naší zem používali Rakušáci jako bordel a to po mnoho století. I proto Rakušáky nesnáším.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 10:34

No tak pokud bychom měli národy soudit podle čistoty krve,tak tu není nikdo nikým,protože se to tu vest pomíchalo.Národní cítění je spíše o vztahu k dané lokalitě a skupině podobných lidí.To ostatní je doprovodné a rádo zneužívané pro jakoukoli argumentací či ideu. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

OT???

Příspěvek od Kubin. » 02 pro 2008 10:36

Co to tu dělá ve fóru o zbraních? Trošku OT ne?
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 10:45

To-Kubin.
Kdyby trošku,ovšem je to v chatu takže uvidíme 5-6 stránek,lock a koš jako mnoho podobných předtím. :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 11:35

Pokud jde o to, co jsme byli na začátku, tak nejspíše Staroevropané, posléze Slované a pak následovalo jemnější dělení. A to úmyslně pro zjednodušení vynechávám všechny (VELMI podstatné) vlivy dříve usídlených (do cca 5.-6. stol.n.l.). Ale má to smysl vysvětlovat? A bavit se o tom? Zvlášť když to lze šmahem smazat? :roll:
V dobách Velké Moravy neexistovali národy, jak je známe, ani v náznaku. Jednalo se v podstatě o kmenovou společnost, stejně tak jako v počátcích "české státnosti". O tvorbě národa formou uvědomění si pospolitosti se hovoří až od středověku.
Jistě na označení "moravan" není nejen nic špatného, dokonce je i správné. Nicméně nikoliv coby označení příslušníka národa (z důvodů, která jsem na gunshopu již zmiňoval), ale jako označení místní příslušnosti (podobně jako středočech, pražan, kolíňan, chod, valach, atd.).
Je mi vcelku jedno jestli se někdo bouchá do hrudníku co je, ale měl by mít své postoje alespoň trochu podložené něčím smysluplným.
Takže než se hádat, co spíš se věnovat studiu, aby měl člověk být na co hrdý (skutečně)?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 11:46

Studovat???Proč ne klidně studuj tu máš matroš,bude li to málo dodám další-
http://dalsimoravak.bloguje.cz/tema-1-m ... -jazyk.php
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 11:55

Obávám se, že plnosti své pýchy mohu s klidným svědomím prohlásit, že skutečně nejsem tím, kdo by si měl oprášit alespoň základní historické znalosti. A to co ty pokládáš za relevantní odkazy hodné ku vzdělání mi příjde spíše jako nesmělý pokus o žert.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 11:59

To- Biggles
Těžko se bavit s někým kdo uznává pouze rudě podaný výklad historie.Posoudit obsah po otevření stránky tedy do 5minut,no to jsi kapacita.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 12:05

Jsem, já vím. A ani nemusím vidět rudě, on se blábol odhalí poměrně snadno. Ale diskuze s tebou na toto téma nemá smyslu. V okamžiku, kdy dojdou argumenty je snazší protistranu vymazat,že? Když už se chceš mermomocí hádat, tak si vyber téma o kterém máš alespoň základní přehled. Blbosti stojící na překroucení či popření části historie skutečně nejsou znalosti.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 12:09

To- Biggles
Upozornil jsem tě na držení se tématu,ovšem ty potřebuješ mít poslední slovo.
Argumentoval jsi třeba jazykem tady http://dalsimoravak.bloguje.cz/636868-p ... stvi-6.php o něm něco máš,četl jsi to???Četl jsi kdo a kde čerpal informace a proč???
Ne ty zájem pouze předstíráš a dál si meleš svoje bludy.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 12:10

To- Biggles
Zatím tu překrucuješ ty,doposud krom osobních útoků a pindů jsi nic nepřidal.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět