Morava a Cechy

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 12:17



Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 12:45

Toto je úsměvné a taky jsem si to vymyslel.
http://moravenses-terra-moravia.blogspo ... e_587.html
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 12:51

Ano, ano blogy jsou vševědoucí :lol: Já že jsem nic nepřidal kromě útoků? Čtenář (pokud to nesmažeš) si jistě udělá názor sám. Myslím, že jsem dostatečně pochopitelně napsal, co a jak tvoří národ (v definovaném smyslu) a proč proto nemohou být obyvatelé Moravy považováni za svébytný národ. Místo toho aby ses to pokusil věcně rozporovat, tak sem dáváš odkazy na plky bloggerů, no bravo.
On totiž i jazyk má svoje znaky, kdy se jedná o jazyk a kdy např. o nářečí...............ale to je zbytečné, dál se považuj za co uznáš za vhodné i já si tě už zařadil. A než začneš plkat opět o rudém myšlení, tak věz, že jedním z rudých znaků je mazání, přesouvání a podobné zásahy do svobody (v tomto případě vyjadřování), takže než začneš někoho osočovat, tak si laskavě zameť před svým prahem.
Mimochodem, příjde mi velmi úsměvné, když někdo, kdo se ohání "národovectvím", má jako bydliště pod avatarem "Bydliště: FREE MORAVIA".
:lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 13:01

A pán si opět vybral něco osobního,no jak originální. :lol:
Tady na tom blogu,jsou opět jen asi mnou zfalšované tiskovin vztahující se k době ve které byla Morava stejně jako Čechy poměrně suverénním státem v C.K.Monarchii.
http://moravenses-terra-moravia.blogspo ... chive.html

Pokud tě upozorním na fakt že nebudeme pokračovat v OT rozpravách,tak by bylo dobré tomu vyhovět,potom není potřeba nic čistit.
Takže kolikrát se budeš ještě vracet k faktu,že nejsi schopen nic souvisle napsat,nebo dodat informaci prokazující že se zjevně mýlím???
Buď začni argumentovat argumenty (za ty se osobní útoky a výkřiky do tmy považovat nedají).Nebo se nezapojuj,tím ochráníš svůj intelekt před poškozením četbou neinteligentních textů. :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 13:30

Ono by bohatě stačilo, kdybys ve stvé zaslepenosti pochopil rozdíl mezi "zemí" a "národem". Pak bys totiž pochopil, proč byla Morava "samostatná" v rámci mocnářství....on ten státní celek měl totiž zemské uspořádání, vycházející z původních lén..........jenže toto (země vs. národ) jsem ti psal před drahnou dobou.......bohužel ti to stále neseplo, tak to zkus znova, moravane!
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 13:49

Není problém,vše souvisí se vším.Zemské uspořádání národní sebeuvědomění nevylučuje,naopak.
Zemské zřízení by nám toho ještě mohlo mnoho napravit,protože chyb se udělalo dost.No a jistá forma rovného přístupu k rozdílným národům v tomto soustátí by také nebyla od věci.
Ovšem zde jsou naprosto jiné cíle,takže máme všichni mnoho práce před sebou.
Pokud zapátrám tak na každou otázku najdu mnoho odpovědí a to ze všech stran,ovšem důležité je jak de kdo cítí a co chce.Čím větší zeď se postaví tím větší úsilí se vynaloží na její zdolání,jediné co se stane že to odvede pozornost.Není snazší to upravit bez hádek a řešit opravdové problémy tohoto celku?
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 14:34

Máš PM, jen znova zopakuji, že národ potřebuje jazyk (kodifikovaný a používaný na danném území - a odlišný od ostatních (to by pak mohl být skutečně národ kostelecký, berounský......)), území, historii a "původ". Zemské rozčlenění státu by možná prospělo, možná ne, to si netroufám určit, nicméně nevidím důvod proč k obyvatelstvu tak malého státu, jakým ČR bezpochyby je, přistupovat nějak zvlášť selektivně, ale toto je věc spíše politického zaměření a řešení než vyjádření "národnostní" otázky.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 14:43

To- Biggles
Jazyk se přeci uměle ujednocoval,spisovná čeština je v Čechách nahrazována češtinou hovorovou a na Moravě je toho povíce.Ona ta spisovná čeština zjevně jako nepůvodní smíšenina nikomu moc nesedla.Jak jinak vysvětlit ten humus co na nás řve s médií???Co slovo to kopřivka z patvaru mateřského jazyka.
O vývoji společného jazyka svědčí i záznam současníků a vlastně i pachatelů

Karel Havlíček Borovský
http://bp0.blogger.com/_K4pL1yc9q3I/SGa ... A1tina.jpg
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 02 pro 2008 14:48

Tady je zas nablito,ptfuj :lol:
Kecejte o kvérech a ne o pi.ovinách,který stejně neovlivníte...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 14:52

No z médií se na nás line ledaccos, nicméně spisovná čeština málokdy. Co si uvědomuji, tak za nejčistější formu češtiny je považována tzv. "kraličtina", tedy jazyk Bible Kralické. Nakonec i bratia slováci (Štúr, apod.) v rámci svého obrození čerpali mnoho slov i mechanismů právě z této knihy. A možná se dá i říci, že díky posledním zbytkům sympatií (byť s národem narozdíl od věcí víry neměly nic společného) na Moravě po Stavovském povstání s kališníky (respektive příslušníky Církve Bratrské) byla tato kniha i povícero rozšířena na Moravě než v Čechách (i s její úžasnou češtinou).
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 15:00

No a kde to skončilo?Jak dnes média mluví to je chvílemi až hrůza a to nesoudím co mluví.
Natáhni sem nějaké odkazy ke studiu,když to tu máme jako studijní kroužek.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 15:06

Bych nejdřív musel knihovnu zdigitalizovat...........já jsem v tomhletom asi staromódní, ale podstatné věci nad kterými musím přemýšlet radši držím v ruce coby knihu. A upřímně se obávám, že na netu není dostatek skutečně relevantních informací..........možná nějaké odkazy z AV ČR?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 pro 2008 15:09

Popátrej,já pátrám stále,dá se najít pár věcí co stojí za úvahu nebo jsou podnětné. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 02 pro 2008 15:10

Našel jsem, ale jednu zajímavost http://vokabular.ujc.cas.cz/ ,jen bohužel momentálně v údržbě :?

Už to běží 8)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 pro 2008 17:18

2 Biggles

Ty se snažíš prostě Edu nasrat viď :lol: :lol:
On ti nic nevnucuje, jen ti říká kým se cítí být.
Tak mu to nech.

Já mu to moc přeju, kéž bych také mohl být hrdý na to kdo jsem. :roll:
Ale když se kouknu směrem ku Praze a parlamentu, tak mi je stydno. :roll:
Odpovědět