montaz na 456 (brno model 4 )

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Příspěvek od Harry » 29 led 2008 09:32

Éééé, no ty montážní kroužky jsou až příliš vysoké, pravda. To jen že jsou na tomhle puškohledu namontované a zatím jiný nemám, tak jsem ho tam provizorně šoupnul :cry: Ale nový puškohled i s kroužkama co budou na téhle zbrani už jsou na cestě :wink:

Jinak je pravda, že u AI pažeb je potřeba mít střední až vyšší kroužky, protože lícnice je relativně vysoko a s nižšíma by se obtížně zaujímala pohodlná pozice hlavy při míření. A u té malorážky je osa hlavně přeci jen ještě o něco níž, než u .308... Ale když se podíváš na hlavici natahovací páky závěru (která je úplně nová), tak ta je skloněná dolů, aby se nedotýkala puškohledu při použití nižší montáže.

Jak jsem říkal, je to ještě nedodělaný, vychytávám blechy :lol:



Harry


Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 29 led 2008 10:57

Ano bodku nastavis...ale licnica je vysoka :) tj:vrchna cast pazby... ved si pozri vsetky AI pusky ako maju optiku vysoko namontovanu ... respektive os puskohladu od osi hlavne , pri nizkej montazy by sa z tou 456 nedalo strielat:)
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 29 led 2008 11:01

Jen pro pořádek: Chrbát pažby, ako píše kolega TURBIAK, se jmenuje lícnice a u takovéto pažby je lícnice výškově stavitelná a to nejen proto, aby vyhovovala konkrétnímu střelci (každej tu držku máme jinak narostlou), ale aby se dala seřídit na různou výšku montáže.
Botka (odvozeno od slova bota, nikoli od slova bodat, takže ne bodka) by měla být rovněž pohyblivá. Ta by ale neměla fungovat jako kompenzátor výšky lícnice, ale pro zabezpečení správného zasazení zbraně do ramene při střelbě z různých poloh nebo pozic.
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 31 led 2008 17:55

HARRY aky puskohlad ti pride na to ??? pochval sa :D:D
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 31 led 2008 17:59

harpplayer vdaka za vycerpavajucu odpoved :)
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 31 led 2008 21:50

TO HARRY : vypadá to velmi dobře, jen doufám že na mě harry myslí :wink: :wink: jestli pak už je znám termín dodávky pažby :?: :oops:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 úno 2008 18:13

Sidewinder píše:Maly dotaz .. proc vzdy tak vysoke montaze? .. neuznavas ze cim bliz osa k ose, tim lip? :)
Ono je sice pravda,že při vysoké montáži musíš mít zvýšenou lícnici,ale na malorážku standard při nízké montáži dostaneš jen puškohled s max. okulárem 32 mm...Teda aby to k něčemu vypadalo... Čtyřícítku tam taky nacpeš ale už se ti do okuláru promítá hledí a padesátku jak píše Turbiak v prvním příspěvku tam nedostaneš. :wink:
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 01 úno 2008 23:21

Tady ta malorazka na fotce ale nevypadala jako ZKM 452 Standart .. spis jako AI :wink: .. tak jake hledi?
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

..

Příspěvek od TURBIAK » 02 úno 2008 12:34

J.LASER ako kde myslis ze nedas 50 objektiv ???
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 02 úno 2008 21:27

Četl jsem zde o vysoké montáži a proč vysokou...To není nic proti ničemu
Sidewinder napsal:
Maly dotaz .. proc vzdy tak vysoke montaze? .. neuznavas ze cim bliz osa k ose, tim lip?
a ani "ako kde myslis ze nedas 50 objektiv".
Napsal jsem,že na nízkou montáž nedáš puškohled s velkým okulárem 50 mm.
A na typu flinty taky nezáleží. Ani na vzduchovku se nevejde.
Já mám na malorážce nízkou montáž a osadím jí nejvýš 40 mm okulárem.
Ale kvůli místu tam mám 32mm okulár.
http://album.volny.cz/j.laser/browse.php?album_id=97074
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 úno 2008 10:12

Muj nazor je, ze cim blize je osa puskohledu k ose hlavne, tim lepe - duvodem je, ze cim blize je osa puskohledu k ose hlavne, tim jsou vice "rovnobezne" krivka balisticka a zamerna osa. Tedy nebude se tolik lisit zamerny bod pri zmene vzdalenosti. (vyjimkou jsou sportovni zbrane pouzivane pouze na jednu vzdalenost - jako napr. BenchRest)

Pokud jde o "Laseruv" pripad: je preci nesmysl vybirat puskohled podle montaze - dela se to naopak .. vyberu si puskohled a podle nej sezenu montaz, ktera bude co nejnizsi. Pokud neni stavitelna licnice, jako treba u te kulovnice, co vidim na obrazcich uplne dole, tak bych mel uz pri vyberu puskohledu pocitat s tim, ze velky objektiv bude znamenat vysokou montaz a tedy spatne priliceni - coz je evidentne problem te konkretni zbrane.

Tolik obecne .. ale my jsme mluvili konkretne - a to o flinte kterou vyfotil Harry - a sam priznal, ze montaz tam dal pouze nouzove .. coz chapu a beru vec jako vyresenou. :wink:
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Příspěvek od TURBIAK » 22 úno 2008 15:40

Konecne mi dosla optika po mesiacoch cakania :D
Přílohy
j.jpg
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 úno 2008 23:20

Sidewinder píše:duvodem je, ze cim blize je osa puskohledu k ose hlavne, tim jsou vice "rovnobezne" krivka balisticka a zamerna osa. Tedy nebude se tolik lisit zamerny bod pri zmene vzdalenosti.
Rovnobezne tyto dve hodnoty nebudou nikdy. protoze trajektorie strely ma setupnou tendenci hned jak strela opusi hlaven. Zamerna je primka ktera protina drahu strely ve dvou mistech. Jedine na co to ma vliv, je jiny pocet kliku pri vyskove korekci v porovnani kdyz pouzijem stejny puskohled na stejne flinte se dvema rozdilnymi sety montaze.
Sidewinder píše: (vyjimkou jsou sportovni zbrane pouzivane pouze na jednu vzdalenost - jako napr. BenchRest)
Pro info.
BR se strili u 22 na 25yd a 50m centerfire se strili na 100, 200 a 300m. u LR BR se trili od 500 az do 1000m.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 úno 2008 09:01

S tou rovnobeznosti jsem to myslel tak, jak to vystihuje muj nakres - tedy ze pri nizsi montazi - zamerna je blize ose hlavne, je vzdalenost, na ktere jsou draha strely a zamerna osa hodne blizko sebe, o dost delsi, nez pri pouziti vysoke montaze. (na nakresu b>a)

Pro BR to jiste vyznam nema .. i kdyby se strilel na 10 ruznych vzdalenosti - na kazdou bude jina puska a pokud ne, tak na kazdou vzdy pred zavodem nastrelujes.

Toto ma vyznam treba pro vetrovku, kde diky nizke montazi mohu dosahnout toho, ze pri nastreleni na 30m mi nastrel sedi (temer na 100%) jiz od 20m az do 35m .. takze v tomto rozmezi, kdyz se objevi potkan, nemusim vzdalenost merit a premirovat..

U vysoke montaze je toto rozmezi vyrazne kratsi!
Přílohy
nakres.JPG
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 úno 2008 14:26

JJ, montáž vždy co nejnižší, jak to jenom jde a kolik optika dovolí.
Leupold kvůli tomu dokonce dělá ty nakopnuté modely, aby osa optiky byla co nejblíž ose hlavně.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět