Monokular Yukon Scout 30x50

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tukan

Monokulár Yukon Scout 30x50

Příspěvek od Tukan » 13 lis 2005 21:48

Prosím o reference o tomto dalekohledu, chci jej na pozorování do přírody, Zaráží mě ta cena, ta je skvělá, je to i kvalitní dalekohled, nebo je to k ničemu. Díky za odpovědi.


Smazaný uživatel 111

Re: Monokulár Yukon Scout 30x50

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 13 lis 2005 22:17

Cena je v pohodě,normal. Yukon dělá kvalitní dalekohledy. Tenhle má ve složeném stavu něco přes 20cm. a je i dost lehký.
Akorát budeš asi potřebovat stativ protože zvětšení 30x v ruce neudržíš :wink:
Balda
Návštěvník

Nebrat skládací a bacha na soumrak!

Příspěvek od Návštěvník » 14 lis 2005 06:22

Nevím zda je tenhle monokulár skládací nebo s pevným tubusem. Měl jsem v ruce 3 Yukony, ty roztahovací se hýbaly do stran, na obrazu to bylo ošklivě vidět. Koupil jsem si zoom 20-50x50 a ten je super stabilní, na stativu fakt použitelný i na 300 m střelnici. Jen při zvětšení 50 by to chtělo vpředu čočku tak 100 mm :-) protože jakmile se začne smrákat, zmizí ti prostě obraz - výhodou zoomu ale je, že zvětšení můžeš stáhnout na 20 a pak samozřejmě vidíš i za soumraku.
Ten 50x50 bez zoomu bude mít večer potíže, věř mi, ještě to promysli, zda opravdu budeš jezdit pozorovat nebo střílet jen za plného denního světla.
Návštěvník

Oprava

Příspěvek od Návštěvník » 14 lis 2005 06:23

...správně: ten 30x50 co si chceš koupit, bude mít za soumraku problémy... (ne takové jako kdyby to byl 50x50, ale stejně je bude mít - 50 mm je slušná čočka, ale na zvětšení 30 už bohužel není "moc" velká).
Odpovědět