moje nova Hatsan 100 + par otazek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

alex-78

moje nová Hatsan 100 + pár otázek

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 05:06

Zdravím Vás všechny!

Snad Vám nebude vadit jeden zaregistrovaný "začínající" střelec vzduch. zbraní.

Pořídil jsem si Hatsana model 100 5,5mm + optiku 3-7x28 = vypadá moc pěkně = od pevně uložené hlavně jsem si sliboval větší přesnost.
Nedalo mi to a i v teplotách kolem 0stupnu jsem zašel na zahradu a vyzkoušel střelbu na terč.Střílel jsem na 20metrů ,poloha v kleku, první sada 5ti ran a světe div se = Já se do terče velikosti cca15cm trefil a dokonce 3x do černého.Střelivo bylo GAMO hunter tuŠím.(ještě upřesním)
Jak budu doma,hodim Vám tady foto a více exaktního infa ,ať se zasmějete(kdyz jsem cetl jak to tady mastíte na 50metru= jsem oproti Vám NULA :o)) )

Měl bych jinak dotazy:
1) Existuje nejaka tabulka podle ktere kolik nastrilim bodu(je mi jasne ze to bude nejakstandartni terc 12cm atd. a asi na 10metru) dosahnu urciteho "NORMOVANEHO" vykonoveho stupne ???(chtel bych si stanovit nejakou pomyslnou laťku ...)

2) Rozhodně si chci pořídit "dvojnožku", nejspiš vezmu AS verzi = pujde přichytit k moji zbrani(mam natahovani pakou dolu)? nemate s tim nekdo zkusenost? (videl jsem napriklad v tabulce "Sidewindrove online souteze" ze Kubajz strilel z Hatsana právě)

Jinak přeji pěkné svátkyyy :wink:


alex-78

Re: moje nová Hatsan 100 + pár otázek

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 07:33

Obrázek


takže doplňuji:
výstřelů bylo více než jsem udával
nejprve 3x = seřizeni optiky (alespon zhruba, byl jsem natěšený jak to budu praskat s optikou)
potom 4x = vše v ćerném (coź jsem byl opravdu překvapen!!)


Střelivo jsem použil GAMO TS-18 cal.5,5, 1,16g

Jsem normálné nestřelec, do ted jsem to palil akorát z AS zbraně ,ale to bylo kvuli trening účelům.(ne kvuli přesnosti)Samozrejme že z armady mam nejake zkusenosti.
Slibuji ,že pŕíště to bude na solidním terči a bez te počateční "zbrklosti".Takteže seřizovat optiku na pokaždé jinou vzdalenost je hloupé(to vite po koupi jsem byl hodně nadšen).

prosim o vaše reakce,děkuji
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 30 pro 2006 07:54

1. Poloha v kleku - s oporou nebo bez opory?
2. Puškohled 3-7x28 je od GAMA nebo CZUB? Pokud ano, tak to může být jeden z důvodů nízké přesnosti. Tyhle levné puškohledy = vyhozené peníze - nedrží moc dobře nástřel (pokud vůbec), mají nekvalitní montáže - neudrží puškohled na jednom místě.
3. Střelivo - je potřeba vyzkoušet více druhů střeliva. Já jsem pro svojí QB-78 koupil německé Dynamit Nobel (nebo jak se to jmenovaly) - krabička za 140Kč - a na 10m s oporou rozptyl až 5cm. Pak jsem vyzkoušel JSB Match a vše šlo do desítky vzduchovkového terče.
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 08:19

ahoj Milane

na přiloźeném fotu je napsano co jsem střílel s oporou a co bez

ano je to GAMO (je mi jasné ,že VELMI přesné to nebude),snad do těch začátků v kterých momentálně jsem něco nastřílím...předpokládám že pokud budu chtít střílet přesněji budu muset pořídit kvalitnější optiku, určitě pujdu do nejake fixní.

na laboraci se střelivem se chystám, v obchodě kde jsem zbran kupoval nemeli dobry výběr(vzal jsem i nejake ceske diabolo standart = ale je tam fakt rozdil v tom zpracovani ,to poznam i Ja= takze nevim co s nima:o) , dnes jedu do Ol snad něco najdu ,hlavne ty vychvalované JSB exact atd.


Hlavně se dost zhoršilo počasí a myslím že střílet venku neni zrovna pro zbraň to pravé..jak jste na tom VY ostatní???
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 30 pro 2006 10:30

Zkontroluj si, jestli se ti ten puškohled neposouvá. Montáže od GAMA jsou opravdu velmi nekvalitní. Měnil jsi při střelbě zvětšení? To může způsobit další nepřesnost. Jinak doma mám taky jeden puškohled od GAMA - 4x32WR - pořizovací cena asi 1500Kč. Vůbec nastřelit vzduchovku s tímhle krámem byl dost velký problém - teď už je raději zpátky v krabici. Místo něho jsem si pořídil DELTU 4x32AO (cena asi 1700Kč) - kvalita je někde úplně jinde.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 30 pro 2006 10:40

alex-78 píše: ano je to GAMO (je mi jasné ,že VELMI přesné to nebude),...
V porovnání s airsoftkama to bude velmi přesné i s puškohledem GAMO. ;)
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 30 pro 2006 12:32

To 3-7x28 me silne pripomina GAMO 3-7x28TV ktere sem si taky koupil. Jeho montaz je maslo, po par vystrelech se cela montaz v rybine posune dozadu a vesele si chodi sem a tam. Chce to lepsi puskohled a montaz. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 14:23

Chlapi dik za reakce

Gamo jsem zatím bezpečně dotáhl ,zatím se neposunulo = ale také jsem toho moc nenastŕílel, to je pravda..

S AS zbraněmi se to srovnat nedá = AS to je "prskač kuliček", právě že mi šlo o mířenou střelbu ,řekněme v úrovni "hobby"

Zvětšeni mám nastavené na 4x a to už měnit nebudu ,ať aspoň v tomhle případě nezvětšuji chybu ,kterou uź i tak mi tento "šmejdovní" puškohled dělá..

Stále sháním BIPOD ,který by mi vyhovoval, protože na 20m ve stoje toho moc nenastřílím(MAM DOMA STATIV NA FOŤÁK PŘEMYŠÍM ŽE BYCH TO PŘEBASTLIL NA TRIPOD, NO UVIDÍME)

JAK TO VIDÍTE S TÍM STŘÍLENÍM V TOMHLE POČASÍ??? Nezničím tím např mechanismus zbraně? (Chápu ,že chyb v tomhle počasí nadélám spoustu , Já jsem ovšem v začátcích)
:idea:
bublich

Příspěvek od bublich » 30 pro 2006 14:33

No pro začátek by možná stačilo psát méně tučně.':lol:'
Stativ na foťák Ti asi moc nepomůže,těžko zajistíš jeho tuhost,není k tomu určen.
Pokud ovšem nemáš na mysli staré drevěné stativy na deskové fotoaparáty.
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 30 pro 2006 17:49

Než jsem přišel na tyhle stránky měl jsem v úmyslu si moupit 4x20 i s montáží(a gamo shadow=to sem nepatří)trochu jsem tyhle fóra pročet a koupil si Nikko Stirling 6x40 a montáže od kozapu(a Hatsana 105),mám ho 1 týden,střílet jsem byl jen jednou a zatím jsem spokojenej,je to moje první vzduchovka takže jsem střelec amatér ale na 25 metrů se mi povedli lepší výsledky než tebou uvedené,tím se nechci chlubit,ale chci tím říct že s touhle vzduchovkou se dá dosáhnout slušnejch výsledku na pístovku a že osazovat ji takovou optikou je přímo hřích.

Zkusil si třeba střílet s JSB?
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 19:32

flipr11 píše:Než jsem přišel na tyhle stránky měl jsem v úmyslu si moupit 4x20 i s montáží(a gamo shadow=to sem nepatří)trochu jsem tyhle fóra pročet a koupil si Nikko Stirling 6x40 a montáže od kozapu(a Hatsana 105),mám ho 1 týden,střílet jsem byl jen jednou a zatím jsem spokojenej,je to moje první vzduchovka takže jsem střelec amatér ale na 25 metrů se mi povedli lepší výsledky než tebou uvedené,tím se nechci chlubit,ale chci tím říct že s touhle vzduchovkou se dá dosáhnout slušnejch výsledku na pístovku a že osazovat ji takovou optikou je přímo hřích.

Zkusil si třeba střílet s JSB?
No Ja myslim ,že už něco lepšího mám 8) , ale neni to buhví co, foto pošlu v dalším příspevku.
Optika se mi na zbrani líbí,zatim funguje , otazkou je kolik to vydrźí výstřelů ,co se bude rozlaďovat atd.
Prozatím si formuji cíl , kolik bych byl schopný nastřílet a za jakých podmínek..(třeba na vzdalenost 30-35metru 100% zasahy do terče velikosti 10cm, kdoví = časem určité pŕitvrdím)
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 30 pro 2006 19:36

Mam tiez Hatsana ale 55 S takze lamacka. Kazdopadne ta presnost sa zlepsi, mozno to bude chciet nejake upravy (kazdopadne spust) a zrejme aj inu optiku. Ja mam na svojom Nikko Stirling Gold Crown 6x42 (1600Sk,-) plus kvalitna montaz od ZKK (1270Sk,-) a nastrel drzi paradne, pohdlne preklikavanie prstami. Rozptyl po vymene pruziny na 22m pod 15mm. Myslim ze vdaka tvojej pevnej hlavni bude ten tvoj este lepsi. Chce to prist na muchy a zrejme sa nezaobides bez akeho takeho ladenia.
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 19:43

Obrázek
alex-78

Re: a

Příspěvek od alex-78 » 30 pro 2006 19:45

Kubo 630 píše:Mam tiez Hatsana ale 55 S takze lamacka. Kazdopadne ta presnost sa zlepsi, mozno to bude chciet nejake upravy (kazdopadne spust) a zrejme aj inu optiku. Ja mam na svojom Nikko Stirling Gold Crown 6x42 (1600Sk,-) plus kvalitna montaz od ZKK (1270Sk,-) a nastrel drzi paradne, pohdlne preklikavanie prstami. Rozptyl po vymene pruziny na 22m pod 15mm. Myslim ze vdaka tvojej pevnej hlavni bude ten tvoj este lepsi. Chce to prist na muchy a zrejme sa nezaobides bez akeho takeho ladenia.
No ta spoušť, ta mě pěkně táhne, jak dořeším bipod=dvojnožku , tak se do toho pustím.
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 30 pro 2006 19:54

Podle toho co čtu o "lepších" vzduchovkách s optikou bys měl nastřílet podstatně lépe. Mám "jenom" Slávii 631 a z okna s oporou o parapet nastřílím na vzdál. 27 m na terči s bílou 10kou o prům. 12 mm obyčejnými diabolkami přes mech. miřidla 45 - 67 bodů z 10ti ran. Standartně kolem 54, těch 67 se mi povedlo jenom jednou. Optiku jsem si koupil tenkrát děsnou za 5kilo, plastové čočky, prakticky nešla nastřelit. Na vzduchárně byla 2 dny, teď už přes 2 roky leží v šuplíku.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Odpovědět