Mazani a konzervace Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 09:44

Anonymous píše:ANDY - Uvidíme, kteru část zbraně "glockaři popíší" .. 8) 8)
ps. Ale vzhledově je to hnusná zbraň, vz. 52 - to je nářez..
A nosíš tu 52 u sebe na obranu? V tom případě, já radš něco hnusnýho, ale praktickýho.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 čer 2005 10:00

Anonymous píše:
Anonymous píše:ANDY - Uvidíme, kteru část zbraně "glockaři popíší" .. 8) 8)
ps. Ale vzhledově je to hnusná zbraň, vz. 52 - to je nářez..
A nosíš tu 52 u sebe na obranu? V tom případě, já radš něco hnusnýho, ale praktickýho.
O tom neni sporu. Na sebeobranu je lehka a kompaktni plastova pistole ideal. Skoda jen ze je zde paradoxne zakazano pouzivat munici se zvysenym ranivym (zastavovacim) ucinkem. Napr. lehci strela s expanzni dutinou. Ale to ne... radeji tezka s celoplastem... asi pocitaji s tim,ze chodi utocnici minimalne ve dvou a stoupaji si za sebe.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 10:11

Pánové,zastávám názor,že bobrá bouchačka se mazat nemusí a špatná si to nezaslouží.Po střelbě protáhni mastným hadrem haveň a věnuj se nečemu užitečnému.Mám Glocka už 11 let a jede bez mazání spolehlivě.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 10:43

Tak s tímhlwe názorem bych si dovolil nesouhlasit- mazání je podle mě nutné, už jen proto, že jak dobrá, tak špatná zbraň tím získá delší životnost (Proč tu zbraň zbytečně trápit? Proč jí zbytečně zukracovat životnost? Nevím, jak vy, ale já bych tím trpěl víc, než ta pistole.).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 14:15

Andy píše:
O tom neni sporu. Na sebeobranu je lehka a kompaktni plastova pistole ideal. Skoda jen ze je zde paradoxne zakazano pouzivat munici se zvysenym ranivym (zastavovacim) ucinkem. Napr. lehci strela s expanzni dutinou. Ale to ne... radeji tezka s celoplastem... asi pocitaji s tim,ze chodi utocnici minimalne ve dvou a stoupaji si za sebe.

Musím sa pridať. 52ka skutočne nieje ideálna pištoľ na sebaobranu pretože je neskladná a na ten náboj má oveľa horší úchop ako napr. Tokarev. Prevažná väčšina fullsize zbraní bude oveľa výhodnejších. Dokonca i ten kaliber nieje vôbec vhodný pri svojej mizernej ranivosti. Podľa mňa je na obranu oveľa vhodnejšia 45kaFMJ alebo 9mmLuger v kombinácii s vhodnou konštrukciou projektilu ako je EFMJ. Inak použitie 7,62*25 v obrannej situácii by s veľkou pravdepodobnosťou urobilo viac škody ako úžitku na nezúčastnenom okolí (hlavne v mestkej aglomerácii) takže je skôr o hubu či o kriminál.
Návštěvník

Re: Konkor čístí mnohem lépe než WD

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 14:17

Anonymous píše:Doufám, že mohu projevit svůj názor - WD voní, Konkor čistí a maže.
Kdo někdy zkusil vyčistit dlouhou zbraň, kulovnici nebo brokovnici, tak ví, že po stejném počtu ran protáhne stejným vytěrákem s WD 5 hadrů a má "vyčištěno", hadry už se nešpiní, zatímco s Konkorem může těch hadrů být 20 a pořád jsou dost černé.
Navíc Konkor vydrží mnohem vyšší mechanické namáhání i teplotu. To první vám jednoduše nedokážu, ale to druhé ano - když stříknete formu na lití střel WDčkem, je po dvou odlitcích suchá. Konkor úspěšně odolává a forma je "mastná" ještě po vyklopení 40 odlitých střel z formy.

Čo sa týka mazania tak mám síce lepšie skúsenosti Konkorom ale pri čistení mi zasa vždy viac pomohlo WDčko (ale pozor je to len môj subjektívny názor s mojimi pištolami! )
Pri Glockoch to však výjde nastejno pretože ten sa nemá zbytočne premazávať takže neni o čom = či WD alebo Konkor!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 čer 2005 14:20

Anonymous píše:Pánové,zastávám názor,že bobrá bouchačka se mazat nemusí a špatná si to nezaslouží.Po střelbě protáhni mastným hadrem haveň a věnuj se nečemu užitečnému.Mám Glocka už 11 let a jede bez mazání spolehlivě.

Na margo mazania pištolí: pre mňa osobne zbraň, ktorá vo vnútry nieje cítiť mazadlom, ani nieje zbraň :D Zbytočne ju majiteľ mechanicky zaťažuje keď jej nechce pri práci pomôcť s koeficientom trenia. Pištol i ostatné zbrane sú stále len mechanizmy a stroje a tie sa predsa mazať musia :wink:
.......... takže logicky zastávam názor, že každá má byť sem tam máznutá - i Glock! 8)
Odpovědět