Mauser 98

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 19:44

Ares píše:Kurňa já fakt budu muset jet na tu střelnici .... :lol:
To teda uz uz... uz fcera bylo pozde :-)


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 19:46

No to jo .. však už mám taky nějakou dobu pořádnou slinu si jít zastřílet a ne a ne se k tomu dostat :cry:
Návštěvník

Kaldo dík za podporu

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 19:52

Jsem anonym a tak to zůstane.
To, že se pár lidí nechalo vybobkovat a začíná se podepisovat, mi nevadí.
To, že se pár lidí nechalo Andym/Sidewinderem přitáhnout z jiných webů, stejně nepovede k tomu, aby byly jejich příspěvky ty jediné, které tady mají smysl.
Takže znovu, admine dík, že ses nenechal uhádat.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 19:56

No, jestli ta narážka na bobkování byla na mě, tak tě uklidním, že o bobkování to není. Jen se nechci dohadovat s dalšími uživateli jestli ta odpověď byla nebo nebyla odemne. Prostě si stojím za svým názorem a klidně se pod něj podepíšu.
Jediné za co bych se přimluvil je to, aby se i Anonymům zobrazovaly obrázky, aby nedocházelo k nedorozuměním
Návštěvník

V pohodě, jsem rád, že jsi tu

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 20:49

Opravdu, nic proti tobě, nová krev, ještě neprofláklá, píšeš podle mě rozumně.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 20:52

Ares píše:No, jestli ta narážka na bobkování byla na mě, tak tě uklidním, že o bobkování to není. Jen se nechci dohadovat s dalšími uživateli jestli ta odpověď byla nebo nebyla odemne. Prostě si stojím za svým názorem a klidně se pod něj podepíšu.
Jediné za co bych se přimluvil je to, aby se i Anonymům zobrazovaly obrázky, aby nedocházelo k nedorozuměním
Tak. Je lepsi kdyz se vi o koho se jedna (stejne je prezdivka anonymni).
S temi obrazky souhlasim. Kaldo co ty na to? Kdyz si ty anonymy tak hejckas... povol jim obrazky!
Dranwald
Příspěvky: 10
Registrován: 22 srp 2005 21:22

Příspěvek od Dranwald » 25 srp 2005 08:20

Mauser M48 8x57 JS připadne mi to jako clon K98. Je to pravda či ne?
Alien

Příspěvek od Alien » 25 srp 2005 10:26

no mneto pripada taky jak kopie jugoslavska Mauseru 98K
Dranwald
Příspěvky: 10
Registrován: 22 srp 2005 21:22

Příspěvek od Dranwald » 25 srp 2005 12:18

No právě :wink: Jenže je o 4000,- levnější... Čekám ted na nějaké vyjadření zdejších odborníku :wink:
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda » 25 srp 2005 13:39

Andy píše:Tak. Je lepsi kdyz se vi o koho se jedna (stejne je prezdivka anonymni).
S temi obrazky souhlasim. Kaldo co ty na to? Kdyz si ty anonymy tak hejckas... povol jim obrazky!
Teda koukám, že jsem se provinil hned ve dvou bodech
- nechodím na fórum jako anonym
- nečtu pořádně stesky anonymních uživatelů
Teprve teď jsem zjistil, že anonymové nevidí přílohy. A přitom si vzpomínám, že tu nějaké zprávičky byly, jen jsem to rychle přelétl a přikládal chybě uživatele :oops:

Přijatelně jsem rozšířil práva anonymů, mimo jiného jsem i povolil stahování a prohlížení příloh (nikoliv vkládání).

Jinak anonymy si zase až tak nehýčkám, jen se snažím připravit pro uživatele fóra nějaký rozumný kompromis.

Pokud do fóra někdo chodí často, doporučuji mu registraci, výhod je celá řada.
Osobně mezi hlavní výhodu řadím, že se mi zobrazují ještě nepřečtené zprávy, což se hodí, i pokud potřebuji fórum jenom číst...
A pokud už chce někdo i přispívat, získá registrací další možnosti - ankety, přílohy atd.
Návštěvník

Anonym děkuje

Příspěvek od Návštěvník » 25 srp 2005 18:27

Jsi fajn admin, dík.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 srp 2005 18:39

Též se přidávám ke chvále admina Kaldy
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 srp 2005 19:23

Dranwald:Údajně to je vlastně kopie vz 24,po válce upravená podle 98 k,pokud vím na trhu je model 24/48 s rovnou pákou jako vz 24(Jugoslávie byla členem Malé Dohody) a model 48.
Uživatelský avatar
G41M
Příspěvky: 78
Registrován: 18 čer 2005 20:42
Bydliště: slezsko

K98k

Příspěvek od G41M » 08 zář 2005 23:39

Zdravím všechny příznivce old timeru.
Pokud mohu dodat tak K98k a Mosin sou na stejné urovni v přesnosti.
Co se týče délky střelby tj. počet vystřelenych ran po sobě , navrch ma Mauser.
Zpětný ráz: Mosin kope jak hovado, kratka pažba.
Z Mosina mam bochle na 1800 ran z k98k zatím 550.
Sou to zajímavé zbraně a rád si zních zastřílim, ale přednost bude mít vždy K98k.
Přílohy
maus 4.jpg
maus5.jpg
maus1.jpg
[b][i][color=#008000]Für Gott Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt[/color][/i][/b]
Uživatelský avatar
G41M
Příspěvky: 78
Registrován: 18 čer 2005 20:42
Bydliště: slezsko

Příspěvek od G41M » 08 zář 2005 23:49

Kritik píše:Pane bože, skoro žádná úroveň tohoto fóra se opět řítí prudce k zemi. Vskutku, co příspěvek, to perla… Stará skopčácká opakovačka je sice do sbírky super a zajisté se s ní na střelnici člověk může vyřádit, ale to je asi tak všechno. Nevím jak jí může překonat náš vzor 24, když se liší jen rovnou pákou závěru a trochu jinou pažbou. Tu pitomost o nejvýkonnější a nejlepší pušce snad ani nemá cenu komentovat. Je to prostě vojenská puška s jednoduchou konstrukcí a nemůže se srovnávat s moderními zbraněmi. Co se výkonu týče, pak musím konstatovat že je to puška pouze středního výkonu a těžko muže výkonově konkurovat zbraním krmeným náboji jako .700 NE nebo .50 BMG a výkonem 3x až 4x vyšším. Božínku, ono to při výstřelu bouchne – no kdo by to čekal, zkus si odborníku vystřelit z SA-58 nebo jeho zmršených verzí a zjistíš že i když je výkon poloviční, rána je slyšet v důsledku krátké hlavně mnohem silněji. Němci zase tak dobré konstruktéry dlouhých ručních palných zbraní neměli, když ani nedokázali ze začátku bez kopírování vyrobit pořádnou samonabíjecí pušku a museli se učit na SVT-40. To sebeobranné použití je taky super nápad až na to že se mi ten kvér nějak nevejde do kapsy… Potencionální dostřel je samozřejmě víc než ubohé dva kilometry, ale na tuhle vzdálenost už s tímhle železem nedá trefit ani vrata do hodně velké stodoly. Běžně se uvádí že účinnost náboje je asi 300 metrů. Popravdě řečeno, nechápu kdo by si dneska nechal předělávat Mauser 98 na loveckou kulovnici. To bylo aktuální možná před padesáti lety, ale dneska je to o ničem.



seš opravdu jen kritik, kdybys rozuměl zbraním a jejich hystorii tak bys nenapsal takovy blabol viz: SVT. :lol:
[b][i][color=#008000]Für Gott Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt[/color][/i][/b]
Odpovědět