Mauser 98

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplácejte se hezky po zádech, jak jste dobří

Příspěvek od Sidewinder » 24 srp 2005 13:44

Anonymous píše:Velká, převeliká škoda, že tyto poslední příspěvky hrozně snižují odbornou úroveň tohoto fóra, nebo něco namítnete, že jako nemám pravdu?
Ja to vidim jako snahu, odrazit se ode dna :)


kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda » 24 srp 2005 14:02

Ares píše:ty mejlky typu anonym/anonym jsou opravdu nepříjemné a těžko se vysvětluje co je a co není moje
Přesně tak...
Přitom zde lze vkládat i jako anonym s jménem (tj. s bez registrace s negarantovanou přezdívkou). A další členové diskuze uvidí jméno a pod tím napsáno anonymní...
Sice může někdo schválně použít jméno někoho jiného, ale doufám, že zde jsou slušní lidé a tak alespoň nějaká anonymní přezdívka by nebyla od věci.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 14:32

kalda píše:
Ares píše:ty mejlky typu anonym/anonym jsou opravdu nepříjemné a těžko se vysvětluje co je a co není moje
Přesně tak...
Přitom zde lze vkládat i jako anonym s jménem (tj. s bez registrace s negarantovanou přezdívkou). A další členové diskuze uvidí jméno a pod tím napsáno anonymní...
Sice může někdo schválně použít jméno někoho jiného, ale doufám, že zde jsou slušní lidé a tak alespoň nějaká anonymní přezdívka by nebyla od věci.
Ja to vidim jinak Kaldo... co takhle umoznit anonymum pouze cist? Zapis jen po registraci? Nikomu to nic neudela a je poradek.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 14:39

SOUHLASÍM ... i tak by se předešlo dost mýlkám
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 srp 2005 15:02

Idealni reseni .. na www.strelectvi.cz/forum overeno .. Jsem take pro .. co na to Kalda?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 15:33

Sidewinder píše:Idealni reseni .. na www.strelectvi.cz/forum overeno .. Jsem take pro .. co na to Kalda?
Kalda si to necha schvalit :-)
kalda
Administrator
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2005 02:49
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda » 24 srp 2005 15:52

Andy píše:Ja to vidim jinak Kaldo... co takhle umoznit anonymum pouze cist? Zapis jen po registraci? Nikomu to nic neudela a je poradek.
Sidewinder píše:Idealni reseni .. na www.strelectvi.cz/forum overeno .. Jsem take pro .. co na to Kalda?
Tak tohle je přesně to, co se mi zde snažíte předhodit již delší dobu a co NECHCI...
Starám se o více fór a jakmile se někde zavedla POVINNÁ REGISTRACE, tak to vždycky začalo skřípat (a to i u fór, kde byla návštěvnost v řádu tisíců IP/den). Prostě jsou uživatelé, kteří se nechtějí registrovat. A kolikrát Vám napíší i něco velmi užitečného a zajímavého...

Takže navrhuji "vlastní" řešení problému. Určitě jsem to nevymyslel já, ale funguje to již na několika fórech a dle mého názoru jde o rozumný kompromis.

Pokud vkládá anonymní uživatel, má od této chvíle povinnost vyplnit nějaké jméno / přezdívku.
To zaručí alespoň základní rozeznávání autorů. Samozřejmostí je, že není možné používat přezdívku zaregistrovaného uživatele.

A mimochodem - nekažme fórum a pojďme se bavit raději k věci :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 16:02

kalda píše:
Andy píše:Ja to vidim jinak Kaldo... co takhle umoznit anonymum pouze cist? Zapis jen po registraci? Nikomu to nic neudela a je poradek.
Sidewinder píše:Idealni reseni .. na www.strelectvi.cz/forum overeno .. Jsem take pro .. co na to Kalda?
Tak tohle je přesně to, co se mi zde snažíte předhodit již delší dobu a co NECHCI...
Starám se o více fór a jakmile se někde zavedla POVINNÁ REGISTRACE, tak to vždycky začalo skřípat (a to i u fór, kde byla návštěvnost v řádu tisíců IP/den). Prostě jsou uživatelé, kteří se nechtějí registrovat. A kolikrát Vám napíší i něco velmi užitečného a zajímavého...

Takže navrhuji "vlastní" řešení problému. Určitě jsem to nevymyslel já, ale funguje to již na několika fórech a dle mého názoru jde o rozumný kompromis.

Pokud vkládá anonymní uživatel, má od této chvíle povinnost vyplnit nějaké jméno / přezdívku.
To zaručí alespoň základní rozeznávání autorů. Samozřejmostí je, že není možné používat přezdívku zaregistrovaného uživatele.

A mimochodem - nekažme fórum a pojďme se bavit raději k věci :wink:
Fajn kompromis. Jsi rozumny.
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 24 srp 2005 17:19

Sakra to je počteníčko, právě o M98k hledám všechny informace, syn chce koupit M98k s optikou a chce být major Kenig co byl zabit legendárním sniperem V.Zajcevem.
Prožili jsme krásnou dovolenou na 300m střelnici, kde jsem konečně zastřílel ze všeho co doma máme. Obecně tvrdí staří střelci, že Mosin je přesnější než M98k. Z různých dobových fotografií a článků vím, že jak to šlo, ukořistili a používali němečtí snipeři Mosina už kvůli lepší optice a hlavně přesnosti pušky.
Zatím nemohu porovnat, mám jen Mosin44 ale moc si ho pochvaluji pro přesnost, kterou jsem dosáhl s otevřených mířidel jak na 100, 200, i 300m.
Vymlátil jsem asi 500 nábojů( ne naráz) z SA58 s optikou a velké zklamání jak se po několika nábojích zahřeje hlaveň nedá se pomalu trefit terč. Brzy budu mít dlouhého Mosina i M98k ceny jsou přijatelné, tak proč ne. Fakt mě ta 2.sv.válka hodně bere, vrátím se k tomuto tématu a porovnám vše.
Ještě k tomu hluku z různých ráží pušek. Jestli mám třeba na SA58(CZ858, Hermex) kompenzátor zdvihu (který je vlastně úplně na hovno když nestřílím dávkou) je rána v blízkosti střelce dost velká, ale s odstupem několika metrů se fakt pozná plnokrevník v ráži 7,62x54 nebo 7,92x57. Za týden pobytu mám dost vycvičené uši včetně brokovnic.
Budu rád,když mě někdo poradí s tou optikou na M98k.
Střelbě nazdar, pitbulka roste jak z vody a už má 10kg.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 17:34

Zdenek píše:Sakra to je počteníčko, právě o M98k hledám všechny informace, syn chce koupit M98k s optikou a chce být major Kenig co byl zabit legendárním sniperem V.Zajcevem.
Prožili jsme krásnou dovolenou na 300m střelnici, kde jsem konečně zastřílel ze všeho co doma máme. Obecně tvrdí staří střelci, že Mosin je přesnější než M98k. Z různých dobových fotografií a článků vím, že jak to šlo, ukořistili a používali němečtí snipeři Mosina už kvůli lepší optice a hlavně přesnosti pušky.
Zatím nemohu porovnat, mám jen Mosin44 ale moc si ho pochvaluji pro přesnost, kterou jsem dosáhl s otevřených mířidel jak na 100, 200, i 300m.
Vymlátil jsem asi 500 nábojů( ne naráz) z SA58 s optikou a velké zklamání jak se po několika nábojích zahřeje hlaveň nedá se pomalu trefit terč. Brzy budu mít dlouhého Mosina i M98k ceny jsou přijatelné, tak proč ne. Fakt mě ta 2.sv.válka hodně bere, vrátím se k tomuto tématu a porovnám vše.
Ještě k tomu hluku z různých ráží pušek. Jestli mám třeba na SA58(CZ858, Hermex) kompenzátor zdvihu (který je vlastně úplně na hovno když nestřílím dávkou) je rána v blízkosti střelce dost velká, ale s odstupem několika metrů se fakt pozná plnokrevník v ráži 7,62x54 nebo 7,92x57. Za týden pobytu mám dost vycvičené uši včetně brokovnic.
Budu rád,když mě někdo poradí s tou optikou na M98k.
Střelbě nazdar, pitbulka roste jak z vody a už má 10kg.
Jo to si ty s tim "pejskem". No a cos trefil na 100,200,300m ? Predved se. Ja ti verit budu kdyz sem neco posles. Neboj.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 18:00

:lol: Andy copak? Žádáme důkaz místo slibů? :lol:
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 24 srp 2005 18:03

Na 100m samozřejmě vleže s oporou do nastřelovacího terče na kulovnice rozptyl 1 až 1,5 cm od středu kříže.
200m rozptyl cca 3cm sem tam mi něco ulítlo, však to znáte.
300m jsem střílel raději na vojenský terč(už mi není 20let a oči už tak neslouží) stojící postavy vždy na střed terče občas žlučník, nějaké to srdíčko se tam taky našlo. Nechtěl bych na sebe střílet ani na tu dálku.
Fakt jsem moc spokojen s mým Mosinem 44 a překvapen, jak mě to střílí. Třeba to byly jen světlé okamžiky ale v září to budu opakovat, hlavně mě láká těch 300m z otevřených mířidel.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 18:12

Miluju starý zbraně :wink: Ty taky ANDY? :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 19:03

Ares píše:Miluju starý zbraně :wink: Ty taky ANDY? :lol:
A uz sme zase u tech pohadek... chlapci chlapci.... zadam dukaz :-) uz kvuli ARESovi :-)

Zdenku ty vypraveci... ukaz nakej terc...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 srp 2005 19:08

Kurňa já fakt budu muset jet na tu střelnici .... :lol:
Odpovědět