Mauser 98

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kritik

Příspěvek od Kritik » 09 zář 2005 07:50

Vážený příteli, možná opravdu zbraním nerozumím, ovšem oproti tobě jsem určitě hvězda. Tvá zaslepenost pro skopčácky hovořící část světa je fascinující. Nevím co jsi chtěl dokázat vystavením fotek dvou starých křesadel, ale to je jedno, my ostatní nad nimi jako ty onanovat nebudeme… Zpětný ráz je subjektivní záležitost, ovšem napsat že je to způsobeno krátkou pažbou Mosina je hovadina… Blábol o SVT? Záměrně jsem to tvrzení trochu přehnal, ale z velké části je to pravda. A co jiného není v mém blábolu pravda? Raději jsi předčítej svou oblíbenou báseň Osterreich, du edles Haus, steck deine Fahne aus, lalß sie im Winde weh`n, Österreich muß ewig stehn! a neotravuj, ty Für Gott Kaiser und Vaterland.


Uživatelský avatar
G41M
Příspěvky: 78
Registrován: 18 čer 2005 20:42
Bydliště: slezsko

Příspěvek od G41M » 09 zář 2005 07:54

Kritik píše:Vážený příteli, možná opravdu zbraním nerozumím, ovšem oproti tobě jsem určitě hvězda. Tvá zaslepenost pro skopčácky hovořící část světa je fascinující. Nevím co jsi chtěl dokázat vystavením fotek dvou starých křesadel, ale to je jedno, my ostatní nad nimi jako ty onanovat nebudeme… Zpětný ráz je subjektivní záležitost, ovšem napsat že je to způsobeno krátkou pažbou Mosina je hovadina… Blábol o SVT? Záměrně jsem to tvrzení trochu přehnal, ale z velké části je to pravda. A co jiného není v mém blábolu pravda? Raději jsi předčítej svou oblíbenou báseň Osterreich, du edles Haus, steck deine Fahne aus, lalß sie im Winde weh`n, Österreich muß ewig stehn! a neotravuj, ty Für Gott Kaiser und Vaterland.
Zdravím. Je vidět že pan kritik je emočně plochý.
Je to jen a jen tvůj názor a nikdo ti jej nebere tak se tady prosímtě nerozčiluj. :lol:
[b][i][color=#008000]Für Gott Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt[/color][/i][/b]
Zdenek

Re: K98k

Příspěvek od Zdenek » 09 zář 2005 12:03

G41M píše:Zdravím všechny příznivce old timeru.
Pokud mohu dodat tak K98k a Mosin sou na stejné urovni v přesnosti.
Co se týče délky střelby tj. počet vystřelenych ran po sobě , navrch ma Mauser.
Zpětný ráz: Mosin kope jak hovado, kratka pažba.
Z Mosina mam bochle na 1800 ran z k98k zatím 550.
Sou to zajímavé zbraně a rád si zních zastřílim, ale přednost bude mít vždy
K98k.
Zdravím, mám raději Mosina ale vše kolem 2.války je přece tak krásné. Fotečky jsou na zachrochtání a ty komentáře viz. Kritik jsou na zasmání. Zajímá mě vše kolem války zvláště německé jednotky Kopfjager (lovci lebek) protipartyzánský boj na východě a nemyslím si o sobě, že jsem fašista. Dobrou mušku přeji všem obdivovatelům a vlastníkům voj. pušek, čas vůbec neubral nic na jejich kouzlu, přesnosti a účinnosti.
Uživatelský avatar
G41M
Příspěvky: 78
Registrován: 18 čer 2005 20:42
Bydliště: slezsko

Re: K98k

Příspěvek od G41M » 09 zář 2005 12:20

Zdenek píše:
G41M píše:Zdravím všechny příznivce old timeru.
Pokud mohu dodat tak K98k a Mosin sou na stejné urovni v přesnosti.
Co se týče délky střelby tj. počet vystřelenych ran po sobě , navrch ma Mauser.
Zpětný ráz: Mosin kope jak hovado, kratka pažba.
Z Mosina mam bochle na 1800 ran z k98k zatím 550.
Sou to zajímavé zbraně a rád si zních zastřílim, ale přednost bude mít vždy
K98k.
Zdravím, mám raději Mosina ale vše kolem 2.války je přece tak krásné. Fotečky jsou na zachrochtání a ty komentáře viz. Kritik jsou na zasmání. Zajímá mě vše kolem války zvláště německé jednotky Kopfjager (lovci lebek) protipartyzánský boj na východě a nemyslím si o sobě, že jsem fašista. Dobrou mušku přeji všem obdivovatelům a vlastníkům voj.
pušek, čas vůbec neubral nic na jejich kouzlu, přesnosti a účinnosti.

Zlata pravda. Klasika je klasika.
Je z toho cítit tu historii.
[b][i][color=#008000]Für Gott Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt[/color][/i][/b]
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 09 zář 2005 15:26

No jo, klasika je klasika… Já mám sice taky raději Mosina jako Zdenek (až na ten závěr) ale to je otázka vkusu. Kritik je sice prudič, ale je pravda že jsem taky nepochopil to tvrzení o delší pažbě u Mauseru. Můžeš napsat jak jsi to myslel? Mě totiž připadá zpětný ráz skoro stejný a v pažbách co do délky taky moc velký rozdíl nevidím. Na Mauseru mi vadí hlavně to nepraktické hledí a muška - myslím že to je hlavní důvod proč z Mosina střílím přesněji. To nic nemění na tom že jsou to obě krásné pušky ze kterých dýchá neklidná nedávná historie. Pokud si ale můžu vybrat, sahám po SKS. Mám tři verze a ze všech se mi střílí velice příjemně. Mimochodem, i to SVT stojí za vyzkoušení.
Přílohy
Pažby.JPG
SKS,Mosin,Mauser.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 zář 2005 15:48

Ja jsem sice spis na moderni zbrane, ale musim uznat, ze se o ty "klacky" staras peclive. Vypadaji moc pekne! Opravdu.

Pro sberatele jsou jiste k nezaplaceni.

Ja bych je mel tak leda do kamen :-( Jak to nestrili do 1MOA na 100m je to k nicemu.

Strilet tak presne vlastne ani zadna vojenska flinta nepotrebovala.

Nonic, moc pekne!
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 09 zář 2005 19:00

Já taky nejsem ortodoxní milovník starých zbraní, ale to nic nemění na tom že je mám rád. Ta přesnost je u vojenských kvérů ovlivněna jednoduchou spouští, ale věřím že dát na Mosina kvalitní optiku a použít dobrou munici, možná by se k tomu 1MOA přiblížil. Já to ovšem dělat nebudu, jelikož myslivec nejsem, vždycky mě brala spíš akčnější střelba a mršit pušku vrtáním děr pro montáž se mi nechce. Popravdě, já mám těch hraček už tolik že z každé téhle stařešiny vystřelím za rok tak 200 ran… U pistolí je to něco jiného, tam je můj strojový park o mnoho modernější. Paradoxem je, že puška kterou mám zatím výrobně nejmladší je konstrukčně nejstarší. :wink: (Winchester Model 94) Taky mám rád perkusní revolvery, ale nevýhoda je že každá střelba na nich zanechá nesmazatelné stopy a dnes jsou na pokraji zájmu, takže se u nás špatně shání.
Přílohy
Redhawk.JPG
Super Redhawk není zrovna sběratelská zbraň...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 zář 2005 20:55

Pekna... nekdy se opravdu musime sejit.... vrana k vrane seda. ;-)
XLS

Příspěvek od XLS » 13 zář 2005 11:26

Kritik píše:.....Co se výkonu týče, pak musím konstatovat že je to puška pouze středního výkonu a těžko muže výkonově konkurovat zbraním krmeným náboji jako .700 NE nebo .50 BMG a výkonem 3x až 4x vyšším......
Nejsem si jist, jestli je rozumné tady křísit tuhle diskusi (je evidentně dávno mrtvá a nejspíš je to dobře), ale nedá mi to, abych neupozornil na fakt, že tady Kritik trochu přestřelil, protože srovnávat náboj 7,92 Mauser a 12,7x99, to jaksi nelze. Konstatovat, že Falcon je výkonnější než K98k, to je asi jako prohlásit, že BMW řady sedm je mnohem výkonnější dopravní prostředek než Škoda 120L. Taky je to pravda, ale...
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 13 zář 2005 17:39

XLS píše:
Kritik píše:.....Co se výkonu týče, pak musím konstatovat že je to puška pouze středního výkonu a těžko muže výkonově konkurovat zbraním krmeným náboji jako .700 NE nebo .50 BMG a výkonem 3x až 4x vyšším......
Nejsem si jist, jestli je rozumné tady křísit tuhle diskusi (je evidentně dávno mrtvá a nejspíš je to dobře), ale nedá mi to, abych neupozornil na fakt, že tady Kritik trochu přestřelil, protože srovnávat náboj 7,92 Mauser a 12,7x99, to jaksi nelze. Konstatovat, že Falcon je výkonnější než K98k, to je asi jako prohlásit, že BMW řady sedm je mnohem výkonnější dopravní prostředek než Škoda 120L. Taky je to pravda, ale...
Kritik je prudič, ale v tomto případě s ním musím souhlasit. Jde o to, že reagoval na druhý příspěvek kde jakýsi Anonymní napsal že náboj 7,92 Mauser je "jedna z nejvýkonnějších puškových patron vůbec", což samozřejmě není pravda. Když to převedu na tvojí řeč pak Anonymní tvrdil že Škoda 120L je jeden z nejrychlejších automobilů vůbec a Kritik se toho hned chytil. Raději o něm ale moc nemluv nebo se zase objeví a začne otravovat...
George

Mauser 98k

Příspěvek od George » 30 říj 2005 15:10

Ahoj, před nějakou dobou jsem byl s kamarádem střílet s jeho puškou Mauser 98k. Tato zbraň se mi velmi líbila a uvažuji, že bych si ji také pořídil. Chtěl bych ji ale pokud možno v co nejlepším stavu nebo novou (aby se co nejvíce podobala válečné). Napadá mne několik možností, ale zároveň prosím zkušenější střelce o jejich radu.
1) koupit starou válečnou.
2) koupit novou jugoslávskou M48.
3) koupit loveckou kulovnici Brno 98 a nechat na ni udělat pažbu.
4) objednat novou originál loveckou Mauser M98 (bohužel neznám přibližnou cenu) + nechat udělat pažbu. To už bude ale asi moc nákladné.

Nejsem myslivec, sběratel ani sportovní střelec. Líbí se mi ale staré vojenské zbraně a rád bych podobnou vlastnil, třeba jen na občasnou rekreační střelbu na střelnici. Uvítám každou radu či názor (výrobce, ceny, prodejce...).
Předem děkuji.
George

Příspěvek od George » 30 říj 2005 15:45

No mrkni na tohle. http://www.bvs.cz/ww_ii_opakovaci_kulov ... 8kn_8.html . Originál je sice skoro 2x dražší než jugoslávská ale je to originál. A munice stojí zhruba 6Kč
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 30 říj 2005 19:30

Asi bych taky podle Georgeovy rady šel do originálu. Kopie může být lepší ale není to ončo
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 31 říj 2005 12:48

Když Mauser 98k tak orginál, také jsem kupoval v BVS a jsem spokojen. Hlavně ať je v pořádku hlaveň a celý železo, krásnou pažbu seženeš dnes všude cca kolem 1.000Kč.
Přílohy
mauser98k Gunshop.cz.jpg
APEM
Příspěvky: 5
Registrován: 06 zář 2007 17:20
Bydliště: Třinec

manual na Mauser 98-k

Příspěvek od APEM » 23 říj 2007 19:58

Prosím někoho jestli nemá odkaz na stránky kde je rozebrán závěr Mauser 98 .A nebo kde sehnat manual na veškeré díly co závěr obsahuje. Náhodou jestli někdo poradí kde sehnat jistíci kroužek na závěru pod vytahovačem. Díky moc všem.
IVO
Odpovědět