Malorazky Ural 2 -?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Sidewinder » 27 srp 2010 10:22

Cenu takove zbrane dela predevsim jeji stav (potazmo vylsedky) a puvod .. a zrovna u Rehaku neni absolutne zadna jistota ani puvodu, ani stavu .. skryte vady by clovek mozna na miste odhalil, ale puvod zbrane a jeji vysledky si na krame neoverite a neodzkousite. A verit Rehakum a jejich dnes jiz povestnym historkam a pribehum? .. radeji ne.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 27 srp 2010 14:49

S ohledem na reference jiných střelců nezbývá, než s tím souhlasit, nicméně syndromu R+R bych se obával spíš u sběratelských zbraní. Každopádně u téhle firmy skutečně není na škodu vzít rozum do hrsti a ne dvakrát, ale nejméně desetkrát měřit, než se řízne. Nic to ale nemění na tom, že cena mi připadá na současné poměry docela v normě.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2010 15:59

U ***** und *****, bych taky meril. Ale kde jsem moc nemeril bylo u ZKM 456. Tam kde se mi to libilo, byl proveden mistrovsky rez laufu :). No, a lita to lip nez pred rezem. Ovsem je fakt, ze clovek musi umet trochu rezat, aby si pak nemusel ze zoufalstvi narezat :)
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Shindel » 27 srp 2010 20:42

Mě někdo řezat lauf, tak ho tím zbytkem umlátím :) Moje rusanda střílí jak z pohádky, už jen zbývá vyladit zdroj chyb mezi podlahou a spouští... Jak se tu psalo, když vyměním pažbu, můžu pohodlně střílet na tři polohy... Takže ladit, ladit, ladit :)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2010 20:57

Svuj lauf bych taky nekratil :). Ale u sestky je ta delka k prdu pro nektere typy soutezi a to plati i pro flinty z doby okupace SSSR :). Delka tech laufu je zvolena na optimalni delku zamerne s dioptrem. Na strelbu s puskohledem i pro zbran samotnou staci vyrazne mene, pri zachovani presnosti. Proto jsem pro variantu rezat, rezat a rezat .... :). Ale chce to profika uz kvuli usti atd. ...
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Shindel » 27 srp 2010 21:15

Tuto neděli budu střílet se 456 závod na "otevřená miřidla" na starší (=větší) ISSF terče a za tu dlouhou hlaveň budu v tomto případě sakra vděčnej :D
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2010 21:21

Kratky nebo dlouhy lauf je v podstate fuk, hlavne ze nas bavi strilet a ladit sve hracky. O tom to cele totiz je.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 28 srp 2010 12:13

Kouknul jsem na dálku k R+R na zmiňovanou SM-2. Konstatuji, že se zřejmě jedná o nejnovější model. Dioptr je montován shora, tunel mušky=klasika, zaujala mne především pažba, ta se zdá jako modernizovaná. Na snímku jsou patrné i podložky pod botkou, z toho by se dalo usuzovat na dobrou úloženku. Pokud je kompletní příslušenství a další detaily, mohla by to být dobrá koupě.
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Shindel » 28 srp 2010 13:05

Jde o SM-2 ve verzi Kadet s 500 mm dlouhou hlavní.

http://www.izhmash.ru/eng/product/sm-2.shtml
stolidus
Příspěvky: 42
Registrován: 30 led 2011 00:26
Bydliště: Brno

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od stolidus » 02 kvě 2011 13:15

Zajímalo by mě, jak si stojí ural 2 v porovnání s SM-2? O materiálu, zpracování, absenci rybiny a napevno přidělaném tunelu toho tady bylo řečeno už dost. Jde mi spíš o porovnání v přesnosti, střeleckého komfortu a spoušťového systému. Přímo těchto dvou zbraní. Z toho, co jsem zatím vyčetl, to vypadá přesností nepatrně lépe pro Uralku (píše se, že byla určena pro výkonostní střelce oproti SM-2, která byla určena pro výcvik ve sportovní střelbě) je tomu opravdu tak? Není to z mé hlavy, tak mě za to prosím nerozcupujte:-) Přemýšlím nad nějakou variantou na MaO k Suhl 150. Zajímalo by mě jestli ten tunel může vadit i při větším zvětšení puškohledu nad 20x. Můžu tuto pušku sehnat za slušnou cenu už s lehkými úpravami, tak jestli se to vyplatí nebo ne. Taky se zajímám o kombinaci spouště suhl a hlavně z MC-12. Kdyby se toho někdo zbavoval ať se ozve.Díky.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Lanius » 02 kvě 2011 15:04

Nevím... po tem, co jsem přešel ze Slavie na 8 rannou větrovku si neumím představit střílet z jednoranné zbraně kalibru menšího než .300 winmag. Prostě by se mi nechtělo. Nic proti lidem co to dělají, ale prostě, furt se srát s nabíjením každého pidináboje......

Kdybych všechny zbraně navrhoval já, dlouhé mimo opakovaček by měli výlučně pásové podávání nábojů. A opakovačky bez zásobníku...
Mimoto, brokový poloautomat ráže 12 s 50 náboji na pásu.. tím by se dala vystřílet ze zahrady i menší hejno vetřelců. (nemyslím hnědočechy, ale ty Gigerovy příšerky).

Zase, ten adrenalin by po úspěšné obraně poslal asi většinu lidí na týden do nemocnice na psychiatrii. Mimoto by zahradu a dům asi skonfiškovali amíci.
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Shindel » 02 kvě 2011 18:37

Co jsem se bavil se staršími střelci, tak bylo snadnější pro klub sehnat SM-2 než Uralku, ty byly považovány za "lepší". Závěry obou modelů se od pohledu liší, u Uralky se mi zdálo, že se v pouzdru pohybuje s menšími vůlemi. Kamarád před časem přešel z SM-2 na Ural a šel výkonově nahoru. Komfortem střelby to asi nebude, protože pažby jsou téměř identické.
stolidus
Příspěvky: 42
Registrován: 30 led 2011 00:26
Bydliště: Brno

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od stolidus » 02 kvě 2011 21:21

Tak to jo.

Uvidíme. Asi ji koupím. Je předělaná na odstřelovačku a za cenu nižší než v původním stavu.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 02 kvě 2011 21:59

Vezmi Ural, pokud je zachovalý bude vždy o třídu výš než SM-2.
stolidus
Příspěvky: 42
Registrován: 30 led 2011 00:26
Bydliště: Brno

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od stolidus » 03 kvě 2011 11:38

OK.

Díky za ujištění a potvrzení (v tomto případě) správného úsudku, mého selského rozumu.:-)
Odpovědět