Malorazka vs. Flobertka

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
*cz*
Příspěvky: 74
Registrován: 25 kvě 2009 20:30
Bydliště: Praha

Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od *cz* » 11 srp 2017 20:47

Zdravím,
kolega mě zaskočil zajímavou otázkou a vzhledem k tomu, že mi flobertky nic moc neříkají, co je prosím na oznámení o nabytí vlastnictví zbraně správně?

Malorážka jednoranová 4mm Lang
nebo
Flobertka jednoranová 4mm Lang


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od skagerak » 11 srp 2017 21:29

jestli to je flobertka (ano je - resp. není to 22 , ale opravdu 4,mm ?- ještě existuje 22 short, 22 long, 22 long rifle ...))

tak to není malorážka ale flobertka...
Uživatelský avatar
*cz*
Příspěvky: 74
Registrován: 25 kvě 2009 20:30
Bydliště: Praha

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od *cz* » 11 srp 2017 21:42

Děkuji. V původních papírech byla právě napsána jednoranová malorážka. Tak abych nebyl za vola.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od skagerak » 12 srp 2017 00:48

je ale možné, že je li zbraň registrována v CRZu, tak budou chtít to co tam mají

pro příklad :byl jsem registrovat - v šediváku puška samonabíjecí v PZ kulovnice samonabíjecí, protože to tak už bylo v CRZ....

nebo někdo měl u opakovačky mosin (opakovací puška) napsáno puška jednoraná, jidny někde zase chtěli někomu kdo registroval M1 Garand (ráže 30-06) vnutit, že to má ráži .30 carbine ( pro porovnání https://www.ammoland.com/wp-content/upl ... 00x450.jpg...

čímž chci říci že ne vše je jednoznačné či neomylné......
Froggg
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2014 21:10

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od Froggg » 12 srp 2017 08:08

V CRZ je v tomhle ohledu bordel, v PZ je někdy i něco jiného než v CRZ a přitom ani jedno není úplně správně... Nicméně příslušný příslušník má možnost, opravit údaje v CRZ a vydat pak i PZ, který již bude správně. Už 2x se mi to stalo, jednou ale dlouho dohledával v chytré knížce, co přesně tam má být. Celé je to o tom, že se příslušníkovi musí chtít.

Jinak pokud je správně údaj o 4mm lang, tak potom to je jistě flobertka. Jen mě překvapuje, že taková zbraň má papíry, to je nějaký starší kus bez odfuků, takže má víc jak 7,5 J?
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od skagerak » 12 srp 2017 09:40

tak ono do kategorie "D" spadají jen flobertky do 7,5J, ostatní flobertky jsou pak logicky "na papíry" (nebo klidně i kategorie "A"...)

kdysi se flobertky dělali bez odfuků, protože žádný limit 7,5J nebyl, pokud to "kdysi" bylo před rokem 1890, tak je kategorie "D", byť ne "z titulu flobertka " ale "z titulu historická"....pokud to kdysi ale bylo později, tak viz výše ...
ale dnes se pochopitelně moc neoplatí dělat novou "neodfukovou" flobertku, tak si lidé zvykli, že flobertka = automaticky kat "D"


to, že se příslušníkovi musí chtít je asi pravda, a někdy také musí vědět, nebo mít či nemít pokyn od vedení atd ...
a ještě doplňuji, že co je třeba OK na jednom oddělení, nemusí být OK na jiném atd, sice by teoreticky v rámci ČR měly platit stejné předpisy a měly by se stejně aplikovat, praxe někdy překvapí (a to nemluvím jen o oblasti zbraní a střeliva ...) tím ale nechci kopat do PČR ani do jednotlivých příslušníků ......

ještě jsem si vzpomněl na případ, kdy prodávající nechtěl prodat V-ARku na nákupko na "puška samonabíjecí", protože v PZ je "kulovnice samonabíjecí" .... tzn nejen police může být lehce dezorientovaná ...

omlouvám se , za odbočení od tématu flobbertka vs malorážka,
Voss69
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od Voss69 » 15 pro 2017 01:23

Měl bych dotaz,čistě hypotetický,nezaměřený vůči nikomu,možná spíš k zamyšlení

Nějak mi unikla pointa,proč někdo někdy přihlašoval něco takového?Prodejnost takovéto flobertky musela tímto klesnout minimálně o 2/3+,cena také.Myslíte,že za to může vliv negativní mediální masáže poslední doby?Nebo pouhé chvilkové pomatení?

P.s:Ano zákony znám,omezení na 7,5J také :)
Uživatelský avatar
*cz*
Příspěvky: 74
Registrován: 25 kvě 2009 20:30
Bydliště: Praha

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od *cz* » 15 pro 2017 01:36

Jednalo se o Büscher Sportmodell KDF - Flobertka jednoranová 4mm Lang - Dle PČR a ČUZZS kat. C, cena cca 3000-4000 Euro. Myslím, že cenu určitě neztratila...
Voss69
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Malorážka vs. Flobertka

Příspěvek od Voss69 » 15 pro 2017 01:48

Že by výcviková flobertka převýšila tržní ceny Stg 44 nebo G 43? :shock:
Odpovědět