Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Shiva

Příspěvek od edelweiss » 19 srp 2006 21:23

Není to o ráži kterou mám nebo nemám,střílím úplně něco jiného!Já se jen zeptal na náboj??Stejná ráže jiný výkon nic víc.Co se týče pravidel tak dobrá pravidle lze aplikovat i na jiný závod takže proč ne? :idea:


Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 srp 2006 21:33

Vláďa píše:harpplayer: tak co je nového s malou odstřelovačkou?
Dobrá otázka .......doufám že se neco do vánoc uskuteční :?: :?: :?: :?: :?: :?: :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 135
Registrován: 16 srp 2005 14:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » 21 srp 2006 09:16

to harp: co je s novou soutěží? Branná a Radvanice jsou po víkendu totálně zabitý....3 změnu pravidel už jsem nevydejchal....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Závody

Příspěvek od harpplayer » 26 srp 2006 09:20

Taxem chlapci zase z5. Já vím, že to vypadalo, jako že jsem se na celou věc vy..al, ale není to až tak úplně pravda. Je fakt, že jsem musel svůj volný čas, kterýho jsem teď měl opravdu pomálu rozdělit mezi dílčí opravy baráku, rodinu, muziku (můj další velkej kůň) a střílení. Kromě toho mi zaměstnavatel ubírá čímdál víc kyslík - chce, hajzl, čímdál víc mýho času za čímdál stejně peněz (kapitalismus roku 1848). Tolik snad na vlastní omluvu, věřím, že to pochopíte.

Vzhledem k tomu, že k pravidlům nedorazila významnější konstruktivní kritika, zůstává jejich znění shodné s návrhem s drobnou úpravou - bod D 2 je tohoto znění:
2. Pro závod je dovoleno použít jakoukoli jednorannou, opakovací nebo samonabíjecí malorážku splňující bod 1.
Tímto považuji pravidla za schválená a nepočítám s ŽÁDNÝMI změnami do konce r. 2007

Tak a teď k prvním závodům:
Měl jsem skutečně v úmyslu je uskutečnit během prázdnin, jenže kromě toho, že jsem byl neočekávaně vytížen, že jem si ani neuprdnul (viz výše), jsem zapomněl na jednu podstatnou věc: Ná slavnej SSK je činností poněkud podřízen chodu střední integrovaný školy a ta během prázdnin prostě nevrtí. Takže na střelnici se dostanu, trénovat mohu, ale nedostanu se k převíječům, k podložkám, neodemknu "klubovnu" - teda ten kumbál, co se mu tak hrdě říká, prostě na organizaci závodů to není. Teď už se to pomalu rozjíždí a uspořádání závodů je odsouhlaseno, jenom já jsem zas o víkendech do 3. týdne září v řiti (příprava brněnskýho veletrhu, účast na něm apod.). Vypadá to, že první závod si budeme moci vystřelit až poslední týden v září, konkrétně 30.9.06. To už ale nebude asi kdovíjaký počasí a zabezpečení momentálně nestřílejících střelců na naší střelnici není taky kdovíjaký. Z toho důvodu zvažuji přeložení prvních závodů na střelnici do Ostroměře (cca 20 km od naší), kde je kompletní zázemí. Problém je, že se musí zaplatit nájem na den závodu, což je cca 2000,-Kč, což se musí promítnout do startovného (jelikož nejsem Rockefeller), navíc si budou vítězové chtít odvézt taky nějakou cenu. Počítám, že v případě pronájmu střelnice náklady na závod stoupnou na cca 4000,-Kč, přičemž neuvažuju větší účast, než 20 lidí. Matika je v tom případě jednoduchá, startovné vychází na 200 až 250 Kč při plným komfortu. V případě, že byste se dokázali uskromnit a v případě deště se dokázali nacpat do "klubovny 3x4m nebo pod přístřešek a to i s rozhodčím, pak by startovný kleslo na cca 100,-Kč. Takhle obšírně to rozepisuju proto, aby si někdo nemyslel, že je to nějaká výdělečná činnost do mý kapsy a že se mu dvěstěpade zdá moc a že kvůli tomu radči bude doma trénovat na kanapi.
Tak co vy na to? Střelíme si za málo v Pace nebo za víc a s luxusem v Ostroměři? Pište rychle, potřebuju udělat propozice, než mě zas zaměstnavatel zhaftne s tím zas..ným Brnem ( borcum pod Špilasem se omlóvám, ty za tu hoknu nemůžó).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 srp 2006 15:05

Ahoj, jsem rad ze soutez bude - ALE, na termin 30.9. a 1.10. je planovana mala odstrelovacka v Hradci - Prebor mesta a pohar Unitopu (viz http://www.sweb.cz/ssk.trebes/ .. pro vsechny zajemce pristupne) - takze termin bych volil jinak.

Ohledne strelnice, Jestli to bude Nova Paka bez komfortu, nebo Ostromer za 250,- .. to neni myslim rzhodujici .. jinak myslim ze i v Hradci by to slo domluvit a usporadat - za levnejc a s komfortem ..

Uz se tesim..
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 26 srp 2006 20:32

Sidewinder: nevím, jaké máš v Hradci páky, ale nějak nevěřím tomu, že by si za nájem střelnice řekli míň, než 2 tisíce. pokud si pamatuju , chtěli za pistolovou střelnici 550 Kč za hodinu. A to bylo před dvěma rokama....Navíc komfort v Ostroměři mi přijde lepší, minimálně líp zajištěná kantýna, když ji udělají domácí... :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 srp 2006 21:45

Jsem pouze radovy clen klubu a to teprve kratkou dobu, ale spravce strelnice je velmi rozumny clovek a myslim, ze by to snad nejak slo - soucasti poradani by musela byt samozrejme jak priprava tak posleze uklid.

Zkusim se optat..
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 26 srp 2006 22:01

Sidewinder: pana Kryšku velice dobře znám, je to fajn člověk, zeptat se zkus. Kdysi jsme tam měli pronajatou střelnici 3 dny v měsící po dobu několika let, tak vím, co za to chtěli. Nejhorší je to, že o obsazení střelnice a cenách nerozhoduje jen on, ale i několik méně rozumných jedinců.
.45 ACP je pádný argument :)))
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 27 srp 2006 12:31

harpplayer píše:Vypadá to, že první závod si budeme moci vystřelit až poslední týden v září, konkrétně 30.9.06. To už ale nebude asi kdovíjaký počasí a ............
Jediné co nevyhovuje je ten termín tento den budu na závodech v Olomouci. Na startovné 200 - 250,- jsem už docela zvyklej tak že v tom problém nevidim. Co se týká počasí tak jsem se včera vrátil z polní střelnice v Maxičkách(taky se neni kam schovat) ..... byl sem tam dva dny a pár přeháněk se přes nas přehnalo :wink:
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 27 srp 2006 15:43

Ještě jednou k "výstražníkům" - sice to velkou odezvu nemělo, ale nicméně doplňuji dvě ukázky použítí plomb.

Obrázky jde zvětšit kliknutím.


Obrázek

Zobáček na praporku plomby přitom zaklapne do výhozního okénka, taže ani při manipulaci nevypadne praporek ven.

Obrázek

Ráže odzkoušena od .22, horní limit asi není.

Obrázek
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 27 srp 2006 17:34

Vláďa píše:Sidewinder: pana Kryšku velice dobře znám, je to fajn člověk, zeptat se zkus. Kdysi jsme tam měli pronajatou střelnici 3 dny v měsící po dobu několika let, tak vím, co za to chtěli. Nejhorší je to, že o obsazení střelnice a cenách nerozhoduje jen on, ale i několik méně rozumných jedinců.
Pánové, připadá mi, že jste poněkud vedle - napadlo vás někdy, kolik má ta střelnice roční režii ?? Jako členovi klubu a bývalému "vejborovi" mi věřte, že nájem ani náhodou nepokrývá reálné náklady a střelnice (jako řada ostatních) už stojí několik let před rozhodnutím, zda nemá být pro veřejnost ZCELA uzavřená.

BTW provoz stojí a padá s osobou p. Kryšky, který má svá léta a zdraví, a pokud nebude cena reálná, NIKDY se nepodaří sehnat člověka, který by to pro krásné oči dělal na plný úvazek jako p. Kryška.

Takže si laskavě zvažte, KDO jsou ti méně rozumní jedinci !

No a pokud se týká obsazení střelnice, tak na to se dělá ROK DOPŘEDU kalendář, ve kterém musí být koordinované všechny závody, treningy obou klubů, které na střelnici působí, plus komerční akce, jako např. výcvik a zkoušky pro ZP. Myslet si, že najdete jen tak volný termín je nehorázná naivita. Pokud vím, tak obdobné je to i na ostatních střelnicích.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 27 srp 2006 18:08

Nevím, kolik má rozpočet tohle zařízení. Vím jen to, že je tam několik jedinců, kteří svým postojem brání většímu využití téhle střelnice, stačí se jen podívat na nesmyslný zákaz střelby z pušek větší ráže než je .22 LR. Nebo na nemožnost střelby z plochy na pistolové střelnici, což je záležitost, kterou by vyřešilo několik clon. To je důvod, proč ozbrojené složky utíkají z téhle střelnice, majítelé Hermexů jezdí do Čestic nebo do Ostroměře. Vím také o tom, že byla snaha využít přilehlé plochy jako střelnici pro luky a kuše. Taky marně. A to jsou koruny, které utíkají zbytečně...
Pravdu máš ale v jednom, těžko najde tenhle spolek jiného ,, blbce" ( a to nemyslím vůči panu Kryškovi nějak zle, toho pána si hodně vážím ), který jim tam bude fungovat jako on.
.45 ACP je pádný argument :)))
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 27 srp 2006 18:20

Vím jen to, že je tam několik jedinců, kteří svým postojem brání většímu využití téhle střelnice, stačí se jen podívat na nesmyslný zákaz střelby z pušek větší ráže než je .22 LR. Nebo na nemožnost střelby z plochy na pistolové střelnici, což je záležitost, kterou by vyřešilo několik clon.
No, tak tohle jsem skutečně nečekal - to jsou požadavky balistika, který jednoznačně stanovil, že tyto činnosti na střelnici otočené do města prostě provozovat nelze. Na to je postaven jediný platný a schválený řád střelnice, a přesto nejede vlak. Jediným řešením by bylo kompletní zakrytí celé střelnice. Osobně jsem u inspekce a jednání s balistikem byl. Čili o nějakých clonách nemůže být ani řeč. Kdokoli šíří jiné informace, nemluví pravdu. Dokonce jsme zvažovali ještě v době mého působení ve výboru i to zastřešení...
O tu střelbu z luků by musel být především zájem , proti tomu nikdy nikdo nebyl, ale to jsou jen chiméry...

Ten rozpočet je řádově několik set tisíc jen na provoz, kromě toho se například v minulých letech musela udělat kompletně nová střecha, dveře do skladu zbraní apod.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 27 srp 2006 18:28

peggy: Co tam bylo za pana balistika? Já měl možnost jednat s panem Liškou, a moc dobře vím, že určité řešení je možné vždy. Pokud ale není zájem ze strany klubu, balistik řešení hledat nebude. Jinak o chování jednání pánů puškařů vím svoje, zažil jsem to několikrát na svojí kůži. To ale není na debaty po netu, spíš někde u pivka. Navíc myslím, že se budeme znát i osobně, i když je fakt, že v poslední době jsem sportovní střelbě moc nedal, a IPSC a IDPA se v Třebši nestřílí, a se stávajícím výborem nikdy střílet nebude.
.45 ACP je pádný argument :)))
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 27 srp 2006 18:36

Kruci, jména a já ... Liška to podle mne nebyl, nějaké složitější jméno. Ono to bohužel má i jiné souvislosti - už byly i "tlaky veřejnosti" v souvislosti s připravovanou obytnou výstavbou mezi Duranem a střelnicí, atd.

Ale je to opravdu spíš k pivu :lol: :lol: ale možná bych se zbytečně rozčílil, znám ty poměry totiž víc než dobře, včetně chování některých "olympioniků" . BTW, výbor se dost obměnil, ale docela ty chudáky nové vejbry lituju...
Odpovědět