Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 05 črc 2006 13:46

Pravidla jsou dobrý. Připomínka k bodu D.2.
která svým charakterem připomíná odstřelovací nebo taktickou pušku.
Tohle bych buď vypustil nebo přesně definoval. Každému může stejná věc připomínat něco jiného. Myslím si, že pravidla jsou na tolik dobře koncipovaná, že tato formulace je zbytečná. Hodně záleží na terčích a způsobu střelby. Tím se hodně vyeliminuje.
Držáky na náboje si myslím že jsou OK. teda ve smyslu, že budou na flintě po celou dobu závodu a to při všech střeleckých polohách.
Stavba vlastního závodu hodně rozhodne o tom jaký typ zbraně si lidi příště vemou.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 15:49

To Shiva: Děkuji za uznání, je mi ctí, protože Ty o odstřelovačkách opravdu hodně víš - bez ironie a bez podlézání. Asi máš pravdu - tu formulaci v konečném znění vypustím.
To Skautík: Klidně piš, žádnej učenej z nebe nespad, jen si občas připadám, že pitomce, jako kdyby shazovali - a teď v žádném případě nemyslím Tebe. Je vidět, že o věci přemýšlíš, čímž se učíš.
To Edelweiss: Ono je to taky o střelnici, na co je schválena. U nás jsou dlouhý povoleny pouze .22 LR a o pouze do 50m. Pokud připustím víc ráží a seženu třeba jinou střelnici na větší vzdálenost, zas budou frfňat malorážkáři, že jsou v nevýhodě proti WMR a sedmnáctkám. Na 100 m náboj.22. LR není konstruován a tam mají uvedené ráže jednoznačnou výhodu. Takže u nás bohužel pouze .22 LR a do 50 m, jinde - uvidíme, jak na to zareaguje masa. Hlas lidu, hlas boží, pokud do toho nezasahuje vis major (např. v podobě balistika).
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 05 črc 2006 16:13

Dík. :-)

Co se týče ráže. Já si myslím, že to nemá cenu diskutovat. Kritizovat a dávat požadavky umí každý. Málokdo už proto něco udělá. Já si vážím tvé snahy a aktivity udělat ROZUMNOU soutěž. Pokud vím, tak to celé vzniklo z diskuze o MaO a jejich nesmyslných pravidel. A to je o .22LR.

To Edelweiss: pokud se ti to nelíbí (a omezení na tuto ráži je namístě, je to myšleno jen a jen pro .22LR) tak klidně můžeš převzít tato pravidla a udělat soutěž v jiné ráži. Jsem zvědav jak se budeš tvářit až tam někdo příjde s .308 nebo 6BR. Nebo to snad chceš omezit na ráži kterou zrovna ty máš?

Můj osobní názor je, že tato pravidla se dají použít na všechny soutěže tzv. odstřelovačů. Jasně nějaké úpravy na dospělé ráže to bude chtít, ale to není nedostatek v tvojich pravidlech.
harpplayer udělal jsi kus dobré a zaslužné práce.

Ještě k bezpečnosti, nebylo by od věci koupit plastikové vystražníky do komory. Zbraň je v "safe" poloze a je lehce vizualně kontrolovatelná jedním rozhodčím.

Vyhni se více zásahům na jeden terč. Díval jsem se na terče MaO nebo možná na mizivé cíle a nechápu, že při české vychcanosti a vynalézavosti někdo nestřelil 3 rány a udělal díru v terči a další 2 už nestřelil s tím, že tam v té díře je všech 5. A Suhlka to umí bez problému. Zajímalo by mne jak by to jejich pravidla řešila.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 16:26

Na 50 m budou k dispozici převíječe. Jen se bojím, aby se pásy nezakusovaly, jelikož budou slepeny z A4, protože se jedná o atypické terče.
Co jsou zač ty plastikové výstražníky? Přestože střílím 25 let, nikde jsem to neviděl, ale nemusím vědět všechno a asi to může být přínos. Pověz mi o tom víc.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 05 črc 2006 16:38

převíječe super.

výstražník je plastikový jakoby praporek co zasuneš do komory. Tím je jasné, že
1. v komoře není náboj
2. nemůžeš zavřít závěr
3. kouká ze závěru a je jasně žlutý nebo červený, takže je vidět.

vyfotím a pošlu obrázek. Ale bude to později.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 črc 2006 17:03

zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

zbrane

Příspěvek od zeagle » 05 črc 2006 17:43

Ahoj. Jeste jednou k pouzivanym zbranim. Tezka hlaven a napinacek je ok?
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: zbrane

Příspěvek od harpplayer » 05 črc 2006 17:49

zeagle píše:Ahoj. Jeste jednou k pouzivanym zbranim. Tezka hlaven a napinacek je ok?
:lol: Jo, O.K. Seřiď si ho ale tak, abys s ním byl schopen střílet i vstoje a vkleče/vsedě. Jinak s tím MCčkem klidně přijeď, ale bez háku. To bychom asi neskousli.
Smazaný uživatel 111

Re: zbrane

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 črc 2006 19:24

Foto toho vystražníku mam ale už sem nejak nejdou dávat přílohy :cry:
Používá se hlavně při závodech velkých zbraní
http://album.volny.cz/balda2004/browse. ... owse_page= snad to pujde pres tento odkaz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 05 črc 2006 19:39

to je z Poříčan, tam jsem jich dal myslím 20ks sponzorsky.
Chci ale vyfotit i jak to vypadá při použití a detail.

Problem je, že jsem 7. den po operaci a ještě musím používat obě oberle. Takže musím počkat až dorazí mladá. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 05 črc 2006 23:16

Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 06 črc 2006 08:13

Panenkomarjápodsrpenská, už je to tady - Anschütz s namontovanou optikou. Já věděl, že se tu vobjevjej extrémisti!!!!!!!!!! Nestraš s tím lidi, dyk na ty závody nikdo nepřijede - Sodoma Gomora, ale už vopravdická!

Ty praporky si mi moc líbí. Opravdu je za svou dobu praxe vidím poprvé. To nemůže stát majland, když je to kus lisovanýho odolnýho plastu. Kde se to dá koupit? Pokud by to bylo standardně dostupný, byl bych propagátorem okamžitýho zavedení na všech soutěžích. Dělá se to pro různý ráže?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 06 črc 2006 09:27

:D Ale no tak. Klídek, tohle je BR special a v životě by mi nenapadlo s tím střílet taktickou soutěž. Ono by to ani dost dobře nešlo. Pevný zvětšení 35x není zrovna nejvhodnější na střílení v sedě nebo kleče. To za prvé, za druhé, jak jsem již napsal, pár dnů po operci kyčle si kloudně nesednu ani na hajzl. :)
No a za třetí, mně zas až tak moc taktická malorážková střelba nebere a tak mám jen relativně těžké zbraně, maximalně tak vhodné pro střelbu v leže, sedě a v kleku. Raději střílím velkou, ale tam jsou stejně stupidní pravidla. :(

Naposled jsem jich objednaval 100ks (50-50) a ten delší vyšel na ca 30kč/ks a ten kratší na 40kč/ks plus ca 150kč dopravný a balný. už si ale nepamatuji jak to bylo s DPH.
Řekni kolik a já objednám a někam pošlu.
Pro velký flinty jsou dva, jeden je pro klikovky a jeden je pro semiauto. Ty jsem kupoval v USA. Ty co jsem dal v Poříčanech byly pro kaliber .30. Jsou oficielně uznané NRA. Do většího kalibru by to mělo stačit, do menšího by se museli koupit jiný. Ale na ty neznám dostupnost.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 srp 2006 03:29

harpplayer: tak co je nového s malou odstřelovačkou?
.45 ACP je pádný argument :)))
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 19 srp 2006 07:42

ad Výstražníky:

Místo toho dlouhého typu lze s úspěchem používat plastové plomby používané k plombování automobilových a vlakových cisteren.

Jsou výrazně barevné (modré, červené ...), a mají dlouhou pružnou část k zasunutí do hlavně a na konci "praporek" se zámkem a "číslem".

Cena je do 5 Kč za kus.

Tady je nepříliš kvalitní foto:
Obrázek

nebo:
Obrázek

Adresa na nákup např. :
http://www.vltava2000.cz/JAPE/goodsdeta ... D=VZPPL022


Použít lze i znehodnocené - použité.

A je to zadarmo !
Odpovědět