Ma nekdo spatne zkusenosti se zbranemi Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 08 úno 2006 11:47

Kamarád si pořídil 19ku a má s ní věčně problémy. Sám o sobě tento fakt je dost neuvěřitelný, když Glocky mají pověst velmi kvalitních a bezchybných zbraní.

Jedná se o nový kus a říkal něco o tom, že ji bude reklamovat. Já si sice myslím, že jeho problémy (hlavně špatné podávání nábojů) mají nějakou vazbu na jeho střeleckou techniku (nicméně se sedumnáctkou problém neměl), ale chtěl jsem se zeptat, zda tu je někdo, kdo má nějaký problém s Glockem 17, nebo 19?


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 úno 2006 13:28

Glock jsem nikdy neměl, plasty nemusím. Určítě to ale jsou kvalitní zbraně.
Jeden můj známý měl 17 a nakonec ji prodal, protože nebyl spokojený. Nešlo ani tak o závadu. Tvrdil, že je hrozně mlsná na náboje, ale nevím bohužel čím vším ji krmil. Toť můj poznatek.
Smazaný uživatel 177

Má někdo šptané zkušenosti se zbraněmi Glock ?

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 08 úno 2006 14:17

Patřím mezi ně. Měl jsem G 34 několik let,mnohotisíc ran a bez jediné vady nebo závady /přebíjená munice /,to prosím zcela objektivně . Nyní mám G 19 a po několika stech ranách jsem nalezl vadu : říká se tomu "vypadaný vývrt ",vzniká údajně překalením hlavně a tím dojde ke zvýšení křehkosti - vypadá to jako povrchní erose mapovitého tvaru a i jemným drátem lze zavadit o okraj tohoto defektu. Těch defektů je tam mnoho. A vůbec nejsem jediný, komu se to přihodilo a to zbraň čistím po každém použití velmi důkladně . Hlaveň jsem reklamoval, a už předem mi v MPI řekli, že se to neuznává, ale do Rakouska ji poslali. Nakonec to potvrdil i velký Gaston Glock .Prý fukčnost se nemění / ale vzhled a prodejnost zbraně velmi, velmi /. Jinak ale stran funkčnosti a spolehlivosti jsem lepší zbraň neměl a dost nerozumím popisované "mlsnosti " zbraně,mě Glocky stříleli naprosto vše.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 08 úno 2006 15:22

Nestraste. Chci si G19 poridit taky a tak se posledni dobou velice zajimam o tuto zbran a o event. vady. Na vypadavani vyvrtu jsem byl take upozornen. Precetl a vyslechl jsem dost nazoru a zacinam dostavat takovy pocit, ze kvalita Glocku jde posledni dobou dolu. Myslite, ze za starych dobrych casu ( rekneme pred 10 let ) by Glock tuto reklamaci take neuznal ( prekaleni hlavne )? Take jsem slysel, ze Glocky, co se dovazi k nam, jsou jine kvality nez napriklad Glocky prodavane v Rakousku, Nemecku, atd. Tomu ale moc neverim, takovy svinstvo by snad Glock nedelal.
Ma nekdo jeste negativni skusenosti s pistolemi Glock.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 úno 2006 15:50

Já myslím, že pokud vypadne kus vývrtu tj. vlastně se vylomí kus hlavně, tak je to jasná reklamace. Zvlášť pokud je to v záruční době.
Tím je přímo ohrožena bezpečnost, z takové hlavně by se určitě nemělo střílet.

Takže bych postupoval klasicky:
Reklamovat u prodejce - ten na to má přesně 30 dní, ani den víc, jestli to bude posílat na prohlídku osobně Gastonovi na chajdu je mi fuk, od něj jsem si nic nekoupil. Prodejce A) zbraň opraví B) vymění C) vrátí mi peníze D) neuzná reklamaci.
Když za D) tak prvně zkusit po dobrém, pak vyhrožovat ČOIkou. A když to nepomůže tak nezbyde než ho dát k soudu. Soud rozhodne na základě svědectví soudního znalce a chci vidět soudního znalce, kterému z hlediska bezpečnosti nebude vadit střelba z pistole, co má vypadlé kusy hlavně. :wink:
V případě moji výhry platí prodejce soud, právníky, soudní znalce a mé náklady. Znáte firmu, která by do toho šla?
xSilver

Vypadavani vyvrtu ?

Příspěvek od xSilver » 08 úno 2006 15:54

neni to jen vada nejake serie hlavni .. nebo je to globalnejsi vada G19 ?? Docela nemile me to prekvapilo
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo šptané zkušenosti se zbraněmi Glock ?

Příspěvek od Lugerman » 08 úno 2006 16:06

Dydla píše:Patřím mezi ně. Měl jsem G 34 několik let,mnohotisíc ran a bez jediné vady nebo závady /přebíjená munice /,to prosím zcela objektivně . Nyní mám G 19 a po několika stech ranách jsem nalezl vadu : říká se tomu "vypadaný vývrt ",vzniká údajně překalením hlavně a tím dojde ke zvýšení křehkosti - vypadá to jako povrchní erose mapovitého tvaru a i jemným drátem lze zavadit o okraj tohoto defektu. Těch defektů je tam mnoho. A vůbec nejsem jediný, komu se to přihodilo a to zbraň čistím po každém použití velmi důkladně . Hlaveň jsem reklamoval, a už předem mi v MPI řekli, že se to neuznává, ale do Rakouska ji poslali. Nakonec to potvrdil i velký Gaston Glock .Prý fukčnost se nemění / ale vzhled a prodejnost zbraně velmi, velmi /. Jinak ale stran funkčnosti a spolehlivosti jsem lepší zbraň neměl a dost nerozumím popisované "mlsnosti " zbraně,mě Glocky stříleli naprosto vše.
Tohle dost dobře nechápu. Teda nechápu jak nemůže jít o závadu. Pokud dojde k překalení hlavně, tak se okamžitě snižuje její životnost. Nemluvě o tom, že pokud je ten vypadaný vývrt hmatatelný (jak sám píšeš lze ho nahmatat), pak musí mít negativní vliv i na dráhu letu střely.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 08 úno 2006 16:25

No, je fakt divny, ze to neuznavaji jako reklamaci. Chtelo by, aby nekdo z tech. komu se to stalu, se nasral a zasel treba do zkusebny, aby mu to poradne promerili a vyjadrili se, zda je ta zbran stale bezpecna. To vypadavani vyvrtu neni nejak velke ( alespon co jsem videl ). Kazdopadne takove chovani fy. Glock, ktera si zaklada na kvalite a zivotnosti svych zbrani ( viz. delka zaruky ), je divne. Kdyby to byla CZ UB, tak nereknu ( bez urazky ).
Olaf

Glocky

Příspěvek od Olaf » 08 úno 2006 20:09

Vím,že HanuIV postavil otázku z pohledu negativních zkušeností s Glocky. Ale když tu čtu samé negativní zkušenosti / ono vzhledem k tumu, kolik lidí vlastní Glocka,jich není zase tolik /, tak mi to nedá. Mám 22 již téměř půl druhého roku a jsem s ní nadmíru spokojen. Vzhledem k r.40SW je oproti jiným poměrně lehká, za přijatelnou cenu, jednoduché konstrukce a pro fandy se na ní dá zavěsit různé přídavné zařízení. Je polymerová, to je pravda ale já to vidím spíše jako výhodu. Kdo si chce koupit poctivé železo, tak mu to v žádném případě nechci rozmluvit. Ale polymery má ve svém programu stále více zbrojovek. Co se týče střeliva, zbaští všechno. Takže kdo z Vás uvažoval o koupi Glocka, nenechte se odradit pár negativními příspěvky v tomto fóru. Netroufám si odhadnout, kolik je u nás mezi lidmi zbraní tohoto výrobce ale je jich určitě dost a dost. Glocky jsou známé především svou jednoduchostí / nejméně součástek a ty jsou cenově dostupné-viz. např. sniper.cz/ a spolehlivostí.
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 08 úno 2006 23:18

Mám glocka17 (jěště se starým rámem)a kromě zaoblené mušky(už je vyměněná) žádná závada ani se střelivem s komolým m kuželem.V nějakém časopise o zbraních jsem četl,že vydrolený vývrt nemá vliv na funkci zbraně tak to prý není na reklamaci. :cry:
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 08 úno 2006 23:29

Mě se zase tohle téma líbí. Po, někdy až nekritickým, vychvalování Glocků se může hodit trochu pádu zpět na tvrdou zem. Rozhodně neříkám, že Glock je špatný, to do zbraní dělám dost dlouho abych věděl o co jde. Ale i to špatný může být k něčemu dobrý. Jestli se, ale něco špatný najde ?
Hombre

Příspěvek od Hombre » 08 úno 2006 23:32

Soud rozhodne na základě svědectví soudního znalce a chci vidět soudního znalce, kterému z hlediska bezpečnosti nebude vadit střelba z pistole, co má vypadlé kusy hlavně.
No neviem, neviem - podľa (pre nás nových) Európskych predpisov týkajúcich sa podmienok reklamácie ( a tieto predpisy museli aproximovať do svojho Obchodného zákonníka všetky krajiny EÚ ) leží dôkazové bremeno na zákazníkovi - takže ak máš zaplatiť 20k až 30k len na začatie súdu a nadobudnutie dôkazového materiálu, radšej ten G19 predáš na inzerát a kúpiš radšej niečo iné... Alebo by si do toho predsa len išiel?
Smazaný uživatel 177

Špatené zkušenosti se zbraněmi Glock...

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 09 úno 2006 07:35

Zkuste někdy vyslechnout někoho,kdo šel cestou ČOI - soudní znalec - soud - já byl varován , prý se to může táhnout i roky a stojí to dost peněz , a pak nová hlaveň je za 5 000.-Kč . Ještě jsem chtěl podotknout,že to se netýká jen G 19 ale i jiných typů , a samozřejmě, je to vada ne příliš častá. Jinak opakuji - Glock je co do funkce velmi spolehlivá zbraň, ale vadí mi nesoudnost jejich majitelů a jejich zamilované ódy ...
Jan

Příspěvek od Jan » 09 úno 2006 08:53

Měl jsem G19 celkem dva roky. Byla to ta 3. generace. S normálním střelivem (S&B) nebyl problém. Když jsem střílel nějakým starým "noname", tak to poměrně často selhávalo - k odpálení došlo až po druhém, třetím spuštění. Zřejmě moc malej otisk do zápalky. Ale jak říkám - to střelivo byl šunt. Co mi ovšem vadilo nejvíc, bylo nepohodlné držení. Prostě to nevyhovovalo mé jemné ručce. Střenky u Gloků měnit nejdou a kdybych tam navlíknul / nalepil nějakej grip, tak bych to zas pořádně neobejmul rukou.
Další co mi na Glocích vadí je spuštění. Ale to je dobře známo. Jinak zadne problemy nebyly. Považuji Glock za kvalitní a spolehlivou zbraň, která mi prostě nesedla. Jako milovník plastů, mám těď Sig 2022 a jsem velmi spokojen (spolehlivost se zatim neodvazim hodnotit).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatené zkušenosti se zbraněmi Glock...

Příspěvek od Kubajzz » 09 úno 2006 09:16

Dydla píše:Zkuste někdy vyslechnout někoho,kdo šel cestou ČOI - soudní znalec - soud - já byl varován , prý se to může táhnout i roky a stojí to dost peněz , a pak nová hlaveň je za 5 000.-Kč . Ještě jsem chtěl podotknout,že to se netýká jen G 19 ale i jiných typů , a samozřejmě, je to vada ne příliš častá. Jinak opakuji - Glock je co do funkce velmi spolehlivá zbraň, ale vadí mi nesoudnost jejich majitelů a jejich zamilované ódy ...
Hombre píše:No neviem, neviem - podľa (pre nás nových) Európskych predpisov týkajúcich sa podmienok reklamácie ( a tieto predpisy museli aproximovať do svojho Obchodného zákonníka všetky krajiny EÚ ) leží dôkazové bremeno na zákazníkovi - takže ak máš zaplatiť 20k až 30k len na začatie súdu a nadobudnutie dôkazového materiálu, radšej ten G19 predáš na inzerát a kúpiš radšej niečo iné... Alebo by si do toho predsa len išiel?
A přesně na tohle co píšete se někteří prodejci spoléhají. Že se do toho lidem nebude chtít a radši se na to vykašlou.

Pokud soud vyhraješ, což je v případě upadlých kusů hlavně a tím pádem negativního vyjádření soudního znalce jisté. Tak ten prodejce musí zaplatit všechno do koruny.
Odpovědět