Ma nekdo spatne zkusenosti se zbranemi Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AL

Glock

Příspěvek od AL » 16 úno 2006 17:00

No z mýho Glocka 30 lítaj nábojnice rovnou do ksichtu, nejvíc to vadí jistému chorchemu co má P99. Je fakt, že jednou mi to skříplo vyhozenou nábojnici do výhazovaciho okýnka a to už vadilo i mě.


wtak

Re: Má někdo šptané zkušenosti se zbraněmi Glock ?

Příspěvek od wtak » 07 dub 2006 09:45

Dydla píše:Patřím mezi ně. Měl jsem G 34 několik let,mnohotisíc ran a bez jediné vady nebo závady /přebíjená munice /,to prosím zcela objektivně . Nyní mám G 19 a po několika stech ranách jsem nalezl vadu : říká se tomu "vypadaný vývrt ",vzniká údajně překalením hlavně a tím dojde ke zvýšení křehkosti - vypadá to jako povrchní erose mapovitého tvaru a i jemným drátem lze zavadit o okraj tohoto defektu. Těch defektů je tam mnoho. A vůbec nejsem jediný, komu se to přihodilo a to zbraň čistím po každém použití velmi důkladně . Hlaveň jsem reklamoval, a už předem mi v MPI řekli, že se to neuznává, ale do Rakouska ji poslali. Nakonec to potvrdil i velký Gaston Glock .Prý fukčnost se nemění / ale vzhled a prodejnost zbraně velmi, velmi /. Jinak ale stran funkčnosti a spolehlivosti jsem lepší zbraň neměl a dost nerozumím popisované "mlsnosti " zbraně,mě Glocky stříleli naprosto vše.

Dobry den prajem,
nechcem Vas obtazovat nejakymi dlhymi debatami....ale odpovede a nazory su rozne....
len ak mi mozete len v skratke odpovedat...

Mam tri mesiace stary Glock G-17...takze uplne nova zbran.Vystrelene cca 700ran...original strelivo
bud Povazska Bystrica alebo Dubnica nad Vahom....nic prebijane...nic poskodene...nove strelivo
a pri prehliadke hlavne som objavil nieco.... co na forach ludia volaju vypadavajuci vyvrt...
presne tak to vyzera....ako to je opisane a dokonca aj niekde odfotene....
drobne mickroskopicke poskodenia vyvrtu....volnym okom sotva viditelne....pod lupou uz ano...
Porovnal som si hlaven s inou strielanou hlavnou s G-17 a tam ziadna stopa po poskodeni...
Skutocne to nepovazujem za normalny jav a mam obavu o bezpecnost a zivotnost.

Poprosim Vas...aku mate skusenost s riesenim reklamacie u Glocka a hlavne ci tato vlastnost ma vplyv
na bezpecnost....spolahlivost...zivotnost a presnost zbrane.

Uctivo dakujem za odpoved.....

S pozdravom.

Martinec P.

pmartinec@stonline.sk

Přílohy
hlaven.JPG
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 dub 2006 10:06

Hmm, tak to je hnus... tim bych nechtel byt strelenej :D

Kdyz uz... tak jenom z "nevroubkovane" hlavne :-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 dub 2006 10:28

Nechápu jak ty vrypy u Glocka můžou vznikat.
Kdyby byly podélné, tak by to ještě nějak zdůvodnit šlo, ale ty vrypy jsou příčné. :roll:
Já bych řek, že to jsou trhlinky vzniklé při výrobě při protahování závitu, jakoby byl příliš rychlý posuv, napovídala by tomu i ta jejich pravidelnost. Je to jako když jedeš prstem po skle - když jedeš pomalu, tak to klouže, když jedeš rychle, prst začne zadrhávat a poskakovat. Možná je taky materiál hlavně přespříliš otěruvzdorný, až to při výrobním opracovávání způsobuje tyhle problémy.
Každopádně základ těchto vrypů musí vznikat při výrobě a provozem může dojít jen k jejich objevení nebo zvýraznění. Nedovedu si představit, jak by vrypy tohoto typu mohlo způsobovat střelivo.

Zkus reklamaci a modli se, aby jim to trvalo déle než 30 dní.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 dub 2006 10:37

Já bych spíš typnul, že při nějaké výrobní operaci dojde k nehomogenitě povrchové vrstvy a částečky této vrstvy se při výstřelu odlupují a vyletí ven. Udělá to pak takové vločky. Už jsem něco takového kdysi viděl. Ale byla tu jiná ráže jiné zbraně a výrobce to považoval za reklamaci a hlaveň dodal novou. Problém vzniknul snad prý nedokonalým prokalením materiálu hlavně, ale já nejsem ani strojař, ani metalurg. Takže k tomu víc neřeknu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 dub 2006 11:30

No jasně, že je to nehomogenní, jinak by to vůbec nevzniklo. Ale kdyby to bylo jen nedokonalé prokalení, tak by ty vrypy těžko byly pravidelné.

Bude to narušené při opracování a následně možná i překalené (nemusí, ale kombinace vlivů je pravděpodobná), pak může dojít k vydrolení těch poškozených míst.
Při kontrole ve fabrice nebo při nákupu nové zbraně to vůbec nemusí být vidět, ale stačí pár výstřelů a hned je to tam.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
wtak

Příspěvek od wtak » 07 dub 2006 22:39

Zatial dakujem za nazor.....
foto som zamerne nezmensoval...tak dakujem za pochopenie....
a este jedna vec...je pravda...ze ta poskodena cast sa vola spravne "pole"?Je to tak?
fredy

Prodat

Příspěvek od fredy » 07 dub 2006 23:37

Prodej to, a kup si pořadnou zbran a nekupuj jakesi glocky Rakouske nebo co !!! každy jich chvali a přitom stoji za hovno.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 dub 2006 08:13

Glock super zbraně 8)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 dub 2006 10:44

No, musím říct, že jsem se utvrdil v názoru, že Glock je normální zbraň. Prostě strojírenský výrobek na normální úrovni. Občas se taky podaří nepovedená zbraň, jako se podaří nepovedené auto (poněkud komplexnější typ zbraně :lol: ), nebo cokoliv jiného.

Jediné, co mne mrzí je fakt, že Herr Glock se nechová k zákazníkům, jak by měl. Ale to je spíš otázka rázu právního, než zbrojně-strojařského.

Já mám zkušenosti s mnohými výrobi zbraní, ale stalo se mi jen jednou, že byla poškozena hlavní část zbraně. Firma Sig-Sauer reagovala velmi promptně a zbraň mi vyměnila do dvou týdnů za novou.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 dub 2006 12:19

No jestli to třeba není taky trochu chyba spíš dovozce než výrobce...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 dub 2006 13:17

No, podle toho, co vím, pak Glock reklamace hodnotí sám. Tedy někdo v jeho firmě. Nemyslím, že by český trh byl pro Glocka natolik dominantní, aby si na něm dal tak záležet a vycházel nějak moc vstříc. Četl jsem nářky z podstatně větších zemí na velmi nestandartní přístup této firmy.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Doogs
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2006 17:40

Příspěvek od Doogs » 21 dub 2006 17:47

Tak tu jsem po delší době.A mám problém s glockem ve čtyřicítce.Můj vývrt vypadá stejně jako na fotkách od wtaka!Volal sem do mpi a tam mi bylo řečeno,že tohle glock běžně neuznává a jen ve dvou opravdu výjmečných přípedech hlaveň vyměnili.Naposledy když jsem o závadách glocku psal,tak sem napsal,že má můj odstříleno 3000 a v pohodě,no a teď má 3500 a hlaveń je jako měsíční krajina. Na foru můj glock to rozebírali a nakonec došli k závěru,že to nikdo na vlastní oči neviděl tak to bude fáma.Chystám se na jejich sraz a tam jim ukážu existenci vypadávajícího vývrtu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 dub 2006 18:37

Doogs píše:Chystám se na jejich sraz a tam jim ukážu existenci vypadávajícího vývrtu.
Hlavne si pred tim vyndej z komory :-) aby to nebylo moc sugestivni :D

PS: To se divim, ze to nikdo z nich... nema!
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 21 dub 2006 18:51

Doogs: Tak když tak vem jenom hlaveň :lol: Pro tentokrát se na sraz zbraně neberou :!: :!:
Odpovědět