Ma nekdo spatne zkusenosti se zbranemi Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 úno 2006 11:39

S474N:
No, když tam chybí kus vývrtu, tak má.

Mě by spíš zajímalo, kam až to vypadávání může dojít. Jestli to bude vypadávat a vypadávat, až se roztrhne hlaveň.

Třeba jako u téhle kulovnice Tikka:
Obrázek


Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 10 úno 2006 11:52

To Satan: to opravdu nemůžu dokázat,zda to má vliv na střelbu, jen pak tedy nevím, proč se dělají vývrty na svém povrchu tak hladké, vyleštěné. třeba s tvrdochromem , a proč se lidi,když kupují zbraň z druhé ruky dívají do laufu i lupou. A znovu musím použit příměr: budeš-li mít nové auto a začne z něj opadávat lak, nebude ti to vadit ? To auto bude přeci zcela funkční .Vidím, že jsi velký obhájce Glocků, neber to, prosím ,osobně, jsou to opravdu perfektní a spolehlivé pistole , já na svou 19 nedám dopustit, ale té chvály je až moc a je třeba mluvit i o vadách .A neuznávání reklamace na vypadanou hlaveň ,to je hanba firmy jako hrom,myslím , že v Americe by si to nedovolili .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 úno 2006 12:07

To s tím neuznáváním reklamací u Glocka je fakt?
Nebo to jen neuznávají někteří naši prodejci?
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 10 úno 2006 12:17

To není fakt,to je 100% jistota - v MPI / dovozce / ti to předem řeknou,že na to se reklamace neuznává,ale jsou velice slušní a vstřícní v tom, že tu zbraň skutečně pošlou do Rakouska ,kde reklamaci,resp. její neuznání potvrdí. A jak jsem už napsal, honit to přes soud,to je věc na velké přemýšlení . A to,co jsem tady od začátku napsal není " jsem slyšel , že " , ale já to všechno do písmene zažil na své G19.
Návštěvník

Dydla

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2006 12:36

Vy jste to asi nečetli, ne?
Vždyť to je policajt z New Yorku, co si stěžuje, že Glock ty závady zatloukal a neuznával!!! Bylo potřeba tří let, než to v tichosti (a podle popisu ne zcela úspěšně) začali řešit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 úno 2006 12:37

Takže to asi nebude nijak neobvyklá závada, která se týká 5-6 ti pistolí za rok, ale spíš docela všeobecný jev. Jinak by pro firmu s pověstí Glocku nebyl problém hlaveň vyměnit, stálo by je to pár šupů. Kolik může být výrobní cena hlavně?

Jen jestli není problém v tom, jak mají nastaveny MPI smlouvy s Glockem. Jak a co mají mají uvedeno v ujednání o řešení reklamací.
Nejčastější výmluva prodejce totiž je, že dodavatel reklamaci neuznal, čímž jakoby přesouvají odpovědnost na dodavatele.
Mě jako zákazníka však toto vůbec nezajímá, já od jejich dodavatele nic nekupuji. Mě zajímá jak tu závadu vyřeší prodejce (MPI) a je mi jedno, jak tuto závadu budou řešit oni se svým dodavatelem.
Jestli jim ji uzná je to pro ně dobře, jestli ji jim neuzná, mají smůlu, protože mají blbě postavené smlouvy a obtěžovali mě prodaným šmejdem.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 10 úno 2006 12:58

Určitě by bylo dobré,kdyby se k tomuto problému zn.Glock vyjádřil někdo přímo z MPI .
Doogs

Příspěvek od Doogs » 10 úno 2006 15:44

Zdravím.Já měl 17 asi rok a půl,pak šla do světa kvůli zmlsanosti.Prostě nebrala přebíjené,to samé nám dělá 19 kterou půjčujou u nás na střelnici.Přebíjené náboje jsou z více zdrojů tak se dá všeobecně říci že glock přebíjenky nežere a je v devítce zmlsanej.Už dva roky vlastním 22 ve čtyřicítce a kamarád má 23 v té samé ráži a naopak ve čtyřicítce je glock všežravec.Jednou nás napadlo vzít hlaveň devítky a čtyřicítky a porovnat vůli náboje v komoře.U čtyřicítky je nábojnice v hlavni mnohem volnější a u devítky se pomalu ani nehne/ originál munice SB / to je důvod proč je ve čtyřicítce žravější.Devítka má prostě rozměrově komoru na spodní hranici tolerance.Pak stačí malá nesrovnalost na hylzně nebo jinak zapuštěná střela a nestřílí,prostě se nazavře závěr.
Olaf

Glocky

Příspěvek od Olaf » 10 úno 2006 16:19

Doogs Tvůj příspěvek mě opravdu potěšil. Po všem co jsem se v rámci tohoto tématu dočetl, jsem začal vážně uvažovat o tom, zda byla má volba pistole fa. Glock tou nejlepší. Dosud / nemám ji dlouho / jsem s ní ale neměl sebemenší problémy. Předpokládám, že opravdu u r.40SW k nějakému vydrolování drážek nedochází a nemusím mít ani do budoucna obavy.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 10 úno 2006 16:47

Nejsem si jistý,ale to drolování,je podle článku ze střelecké revue/asi ročník 2000/pouze strhnutí vyšší vrstvy teniferace kterou má i hlaveň.K úplnému vyhlazení by podle tloušťky nanesené vrstvy mělo dojít po 1000 až 5000 výstřelech,jedná se o setiny milimetrů.Prý se to jeví při pohledu do hlavně jako nepravidelné pole odlyšného odstínu.Jediná potvrzená závada pistolí glock poslední dobou,je uvolňování levé zadní vodící ližiny závěru a to u modelu 17 který byl vyroben leden až duben 2002.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 10 úno 2006 16:53

Ja si do své G34 přebijim a žadné problemy se přebijenym střelivam nemam vezme vše akorat se musí dodržet delka naboje 28,4 mm a použivym kryplovačku a naboje jsou super žadny problem jo ješte nesmiš použinat naše zapalky SB ty G34 nema v lasce, mam hlaven na olovo od p Zendla.
keny

Příspěvek od keny » 10 úno 2006 16:56

S474N píše:"Vypadavani" vyvrtu se u nekterych GLOCKu vyskytuje a proste to tak je - a je to brano jako vlastnost a ne vada.
To snad je nějaka sranda, ještě mě řekni že je to jedna z lepších vlastností tak já padnu okamžitě pod stůl.
Gloka nemám a celkem mě k němu nic netáhne. Každej ho pořát vychvaluje ale já naněm nevidím nic extra.
To že dává záruku 60 měsícu nebo 30 000 výstřelů je krásná věc, ale pokud dojde na reklamaci tak je neuznává (jak tady píšete), to je pěknej podvod. Potvrzuje se pravidlo že dobrou firmu poznáš až v případě problému.

Uvažuji o koupi H&K USP nebo Sig pro 2009. jaké máte zkušenosti s těmito výrobci.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 úno 2006 08:26

Sice to do tohoto tématu nepatří, ale ty zbraně jsou vesměs vlastně stejné (z hlediska užitných hodnot):
- HK jsou velmi dobré zbraně, je potřeba se také na ně podívat i z jiného pohledu: potřebujete oopravdu to nejlepší a nejdražší, co se na trhu nabízí?
- Sig je stejný jako HK (co do kvality zpracování a bohužel i ceny). Já sám měl Sigů hned několik a přiznávám, že jsou to zbraně nadmíru dobré (a nevypadává jím vývrt :) ). SP2009 je jednou z nejlepších zbraní, kterou jsem snad měl. Střílí přesně, bez problémů a je nenáročná na údržbu. Snad proto ji dnes prodávám a za týden si jdu koupit SP2022 (která z ní konstrukčně vychází, ale má navíc několik dalších věcí - rail pod hlavní, indikátor náboje v komoře).

Ale zkuste si koupit pro SP2022 koupit tritiová mířidla. Dostanete je jenom u Siga za ranec peněz. Musíte čekat minimálně 6 týdnů a pak je problém s instalací (autorizovaná dílna je kdesi v Praze)

Nicméně, pokud chcete kvalitní zbraň za "míň" peněz (protože nejlevnější HK, nebo SIG přijde minimálně o 1/3 víc) s velkým množstvím volitelného příslušenství (jak od Gastona, tak od jiných firem), pak jediná šance je Glock. To jediné, co mi vadí je fakt, že pan Glock a jeho kumpanie si - jak se momentálně zdá - záruční podmínky interpretuje docela svojsky (ale asi na to má právo). Pokud vypadávání vývrtu je "běžné", a nezhoršuje funkční vlastrnosti zbraně, pak mi je jedno, jestli mi to Gaston uzná, protože dík ostatním vlastnostem ta zbraň nemá moc konkurentů.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Olaf

Glocky

Příspěvek od Olaf » 14 úno 2006 09:54

Chlapi Doogs psal o strhnutí vrstvy teniferu a nikdo z Vás se k tomu již nevyjádřil, přešlo se to úplně bez povšimnutí. Nevyrábíme tady zase jen další "kachnu" typu jedna paní povídala. Nezdá se mi, že pokud by se jednalo opravdu o stržení drážek by nebyla úspěšná reklamace. Není to opravdu normální a Glock to pouze z tohoto důvodu jako reklamaci nebere?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 úno 2006 10:19

S tím Teniferem to asi může být pravda. Prohledával jsem důkladně internet a nenašel jsem žádnou zmínku o abrazi, vypadávání, nebo jiné závadě vývrtu u zbraní Glock. Možná jsem něco přehlédl, ale nezdá se mi to. Pokud by se něco takového objevilo, tak si myslím, že by z toho byl humbuk převeliký....

Jediné, co jsem našel na některých přebíječských fórech je konstatování, že Glock má poruchy s některými rychlými prachy (typicky Accurate No. 2 a někdy i No. 5 - při slabších laboracích).

No a ona zde již zmiňovaná chyba se zalisováním voítek závěru do rámu u 17ky.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět