Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 lis 2017 22:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Můžu mít samonabíjecí kulovnici jenom na ZP skupiny E?
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 20:48 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 20:10
Příspěvky: 104
Poraďte mi rosím! Docela by mě zajímalo, jestli můžu mít samonabíjecí kulovnici CZH2003 S (SA 58)? Známej má totiž takovoudle padesátosmičku a je dost levná a chtěl bych si jí koupit, ale nejsem si jistej jestli nepotřebuju ZP skupiny B oni tady http://www.czhermex.cz/czh2003/czh2003.htm říkaj, že to mohou nabývat držitelé ZP skupiny B nebo A, ale nechápu, proč by to nesměli ty co maj E když ze zákona jednoznačně plyne, že můžou nabývat zbraně kategorie A na výjimku, B na povolení a C. A tohle je jak sami řikaj zbraň kategorie B, takže proč bych nemohl prostě říct, že jí chci na obranu, v zákoně píšou, že na obranu se zbraň kategorie B vydá pokud mam ZP skupiny E. A nikdo nerozlišuje, jestli je to takovejhle samopal nebo jenon pistole... uznávám, že na obranu to zní divně, ale co je psáno to je dáno ne? A kčemu pitomý B, který je jenom pro ty, který chtěj od osumnácti střílet na střelnici???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 20:57 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 bře 2005 09:36
Příspěvky: 2243
Bydliště: Praha
To uz se tu resilo, najdi si to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 21:04 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 bře 2005 09:36
Příspěvky: 2243
Bydliště: Praha
Tak jsem to ani sam nenasel :-) bud sem blazen.. nebo nevim.

kazdopadne tady to uz resili
http://www.strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=884


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 21:06 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 bře 2005 09:36
Příspěvky: 2243
Bydliště: Praha
Jo uz jsem to nasel i u nas.
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... c&start=30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 21:31 
zbrane mistni oddeleni praha 3 "E je na kratke zbrane kdyz chcete saigu tak jedine B konec"


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 22:09 
Offline
Odborník na zbraně

Registrován: 17 srp 2005 08:56
Příspěvky: 624
Klasika, uz by to chtelo informovat inspakci ministerstva vnitra, protoze to je furt do kolecka a ti urednici si fakt nedaj rict !!!
Zakon jasne rika:
§ 16
(2) Zbrojní průkaz se rozlišuje podle účelu užívání zbraně nebo střeliva a podle rozsahu oprávnění do skupin
e) E - k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Nikde neni nic o noseni a uz vubec ne kratkych zbranich !!!

Je to pozustatek ze staryho zakona, kdy skupina G umoznovala nosit zbran na mistech verejne pristupnych a k noseni byly urceny jen kratky zbrane - ale ted je to hloupost a blbost.

Mozna by to chtelo (treba LEX by se na tom mohl podilet, aby to bylo oficialni) ziskat ofikl vyjadreni ministerstva vnitra nebo policejniho prezidia a rozeslat to na vsechny oddeleni zbrani a streliva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říj 2006 22:45 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 20:10
Příspěvky: 104
To je jasný jak den, prostě mi to vydat musej. I když v tom zákoně se praví, že "policie vydá" ne, že je povinna vydat. Ale to je asi něco s čim nemůžou argumentovat. Prostě mi ho maj vydat, pokud jsou splněny podmínky a ty jednoznačně jsou. Já jsem si ZP udělal za určitých podmínek a chci aby se dodržovali. V tom zákoně neni přeci nic, že oni posouděj jestli je to vhodný na obranu n.? Do toho jim nic neni jak je to vhodný na obranu a dlouhý zbraně se nevylučujou, že můžou bejt na obranu kromě toho já to nosit u sebe stejně nechci, jenom chci aby mi dali nákupní povolení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říj 2006 06:00 
Tak jestli ti to tvuj mistne prislusny utvar policie povoli dej vedet, ostatni by to tam mohli delegovat a usetrit 500,- :) ah je mozne ze je spravni poplatek za delegaci tak asi by ta uspora byla mezi 200 a 0


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říj 2006 06:16 
Offline

Registrován: 02 zář 2005 12:52
Příspěvky: 161
Jihlava na "E" vydává bez problémů. Sám to tak mám. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říj 2006 06:57 
http://www.mvcr.cz/bezpecnost/zbrane/lex/odp049.html

Ministerstvo vnitra
odbor bezpečnostní politiky

Otázka: Lze na ZP skupiny E držet popř.nosit i dlouhou zbraň?

Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, rozdělil oproti předchozí právní úpravě nově zbraně do čtyř kategorií a stanovil pro jednotlivé kategorie odlišné obecné podmínky pro jejich nabývání do vlastnictví, držení a nošení. Zjednodušeně lze říci, že nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraně
• kategorie A mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim byla udělena výjimka (§ 8, § 9 a § 10),
• kategorie B mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim bylo vydáno povolení (§ 8 a § 12),
• kategorie C mohou držitelé zbrojního průkazu nebo zbrojní licence (§ 14),
• kategorie D mohou fyzické osoby starší 18 let způsobilé k právním úkonům nebo právnické osoby (§ 15).

Výjimku z uvedených obecných podmínek tvoří např. držitelé zbrojního průkazu skupiny D, kteří nemohou nabývat zbraň kategorie A až C do vlastnictví, ale mohou pouze držet nebo nosit zbraň, na kterou má jejich zaměstnavatel vydán průkaz zbraně.

Při posuzování práva k nabývání vlastnictví a držení, popřípadě nošení dlouhé zbraně držitelem zbrojního průkazu skupiny E je třeba především vycházet z těch ustanovení zákona o zbraních, která vymezují kategorie zbraní, nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní a oprávnění držitelů zbrojních průkazů.

Oprávnění k nabývání vlastnictví, držení a nošení zbraní držitelů zbrojních průkazů je upraveno rozdílně pro jednotlivé skupiny zbrojního průkazu v ustanovení § 28 zákona o zbraních.

Podle ustanovení § 28 odst. 4 písm. a) je držitel zbrojního průkazu skupiny E oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C. Vzhledem k tomu, že výše uvedené ustanovení zákona o zbraních hovoří kategoriích zbraní bez omezení, vyplývá tedy z této právní úpravy zcela jasně, že držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit dlouhé zbraně za podmínek pro nabývání vlastnictví, držení a nošení příslušných kategorií zbraní bez dalšího omezení na krátkou nebo dlouhou zbraň. Při nošení dlouhé zbraně je však třeba dodržet oprávněn uvedené v § 28 odst. 4 písm. c) – nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říj 2006 07:02 
Je to z webu Langrova teamu, doporučuji vytisknout omlátit to policajtům o hlavu, a vše si nechat od nich -i zamítnutí- vystavit písemně


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 15:05 
Offline

Registrován: 24 kvě 2006 09:27
Příspěvky: 301
Bydliště: sever jihu Čech
Přesně tak, diskutovat nemá smysl. Podám si žádost, požádám o potvrzení přijetí žádosti, poděkuji, rozloučím se. Po pár dnech se zastavím pro rozhodnutí. Pokud s výrokem nesouhlasím, odvolám se. Debata s policistou nikam nevede (v lepšim případě).

Nějak se mi nedaří to sem hodit (zkoušim to už potřetí), tak jestli to tu bude 3x, omlouvám se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 16:19 
Offline

Registrován: 23 led 2006 14:38
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha
cezeta píše:
zbrane mistni oddeleni praha 3 "E je na kratke zbrane kdyz chcete saigu tak jedine B konec"


Tak to nevim. Praha 3 - sice kecy, ale nakonec ano. Musi. POkud to nas trojce rekli ne, chtej to pisemne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 18:21 
Offline

Registrován: 09 lis 2005 22:35
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
nejsem pravnik, takze se mozna pletu, ale logicky bych rekl, ze Policie by nemusela vydat povoleni k nakupu na sk.ZP 'E' napr. pokud bude jako duvod zadosti uvedeno dle § 12 odst. 5. pism.
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 19:43 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 15 kvě 2006 07:35
Příspěvky: 1480
Bydliště: Praha
Jaká muzejní činnost, musej to vydat i kdybys do důvodu napsal ochrana osob, zdraví, majetku. Vždyť je jedno čím se chceš bránit. Zákon nikde nestanoví, že na Ečklo nemůžeš nabýt do vlastnictví dlouhou kulovou. A pokud vím, platí stále zásada "Co není zákonem zakázáno, to je dovoleno." Holt opět úřednickej přístup PČR :roll:

_________________
www.3h-tritium.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO