LOV 21 - fandove a znalci, podelte se zkusenostmi pls.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maverik
Příspěvky: 56
Registrován: 20 bře 2007 21:11
Bydliště: u Hodonína

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od maverik » 23 úno 2010 17:59

No měl jsem Lovky dvě ,ale ani na jedné takový tuning nebyl :D ,


Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Michal23 » 17 bře 2010 00:50

Cau.. chlapi zhanim ventyl na LOV21 nemate ho nekdo prosim??? koupil bych ho od vas... Nejak me prestal tesnit.. Dekuji za odpovedi.. kdyztak SZ prosim

A rzi to zbpusobeno neni.. Rozdelaval jsem ho, pac jsem vyvrtaval vetsi kanalek.. ovsem kdyz sem vytahl pruzinku, tak ta "tycinka" nesla vytahnout tak sem ji musel vybouchnout a trosiku se skkrabla.. Jen si nejsem jistej jestli to uchazi opravdu kvuli tomu. Kdyz dam dovnitr silnejsi pruzinu a ventyl slozim, uchazeni prestane.. s klasickou pruzinou to zachvilku ujde.. Bo jesi mate nejake rady i ty strasne rad uvitam.. dekuju
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od jarop » 17 bře 2010 16:45

V prvom rade vycisti ten kanal v tesneni niecim jemnym- stetcom napriklad a tiez biciu tycku.
Ak je to jemny skrabanec, tak moze pomoct silikonova vazelina alebo olej - musi to byt taky druh, ktory je urceny na ochranu gumy.
Ja pouzivam silik.vazelinu wurth. Mozno by pomohla aj nejaka z rybarsky potrieb, ale ta je husta.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Michal23 » 19 bře 2010 23:16

Vycisteni pomohlo.. diky za radu
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od kb » 21 bře 2010 19:58

Nadviažem na svoj príspevok z 23.2 :

poslal som fotografiu nechutne vyzerajúceho opracovania plastu do Lověny Praha. Odpovedali mi : "Z přiloženého obrázku je zřejmé, že byl neoprávněně a velmi hrubým způsobem proveden zásah do zbraně. Reklamujte u prodejce". Tak som teda poslal pištoľ späť predajcovi (colosus.cz) na výmenu, nech mi pošlú iný kus a poprosil som ich, aby ho pred odoslaním aspoň vizuálne skontrolovali. Predajca mi ale telefonicky oznámil, že všetkých 5 kusov, ktoré majú na sklade, vyzerá rovnako (nechutne), ako ten môj reklamovaný a navrhli mi vrátenie peňazí. Informoval som teda zase výrobcu, ako sa veci majú, načo mi oni navrhli, že mi pošlú na dobierku jeden kus priamo z výroby. Prijal som túto ponuku v nádeji, že si dajú záležať a pošlú mi naozaj bezchybný výrobok. O to nepríjemnejšie som bol prekvapený, keď som konečne po 2 týždňoch obdržal zásielku z Prahy. Na plastovom tele pištole je niekoľko vrypov - vyzerá to, ako by si tie plastové diely pohadzovali po dielni v krabici spolu so skrutkami a maticami. Prekvapil ma malý (takmer nijaký) odpor nenatiahnutej spúšte. Keď som pištoľ rozobral, zistil som, že perko spúšte nebolo nasadené na kolíku, ale bolo tam len "voľne pohodené". Pri nastreľovaní pištole som musel cielnik posunúť až úplne nadoraz doprava (viď. obr.), aj tak ešte trochu zanáša doľava. Nebude to chyba streliva - robí to pri JSB Exact RS aj JSB Match a nie je to ani chyba strelca - jednoruč aj obojruč, s oporou aj bez opory ...
Zhrnutie na záver : pištoľ som si mohol kúpiť aj v kamennom obchode na Slovensku, ale cena 86,- EUR sa mi zdala dosť premrštená vzhľadom na technickú úroveň zbrane. Veď cez e-shop v Česku sa dá kúpiť za nejakých 62,- EUR. Bohužiaľ v mojom prípade ma to nakoniec vyšlo na približne 83,- EUR, pretože som musel platiť 2x poštovné a balné z Česka (colosus, Lověna), 1x poštovné do Česka pri vrátení zbrane, poplatok Slovenskej pošte za prevod peňazí. Keď k tomu pripočítam aj telefonáty do Třinca a Prahy, bude to určite viac ako tých 86,- EUR. Na zbraň som čakal takmer 5 týždňov - objednávka do colosusu 14.2, doručená zbraň z Lověny 19.3. Doslova teda platí : "Skúpy dvakrát kúpi" a taktiež : " Hlúpy sa učí na vlastných chybách, múdry na cudzích". A to je dôvod, prečo toto všetko píšem - nech sa druhí poučia.
Přílohy
DSC01978u.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
medved03
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2010 09:25
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od medved03 » 24 bře 2010 14:36

Neměl by někdo přehled o jiných lepších zbraních s odstupňováním cen..přibližně, díky
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 24 bře 2010 16:15

kb píše:...Pri nastreľovaní pištole som musel cielnik posunúť až úplne nadoraz doprava (viď. obr.), aj tak ešte trochu zanáša doľava...
Mám už třetí LOVku,všechny z druhé ruky a na žádné jsem po nastřelení neměl hledí v ose pistole.
Pokaždé jsem si ho nakonec nastavil podobně.
Momentálně používám Norico Match a na 10m jednoruč mám 20 ran v kruhu 6cm.
Pokud se mi tvoří soustřel mimo střed,nejčastěji směrem do prava "na třetí hodinu",soustředím se na strhávání při spouštění.

Zkus se zaměřít na techniku, i zbabělou střelbou obouruč může docházet ke strhávání.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od kb » 24 bře 2010 18:08

Kavy píše:...
Zkus se zaměřít na techniku, i zbabělou střelbou obouruč může docházet ke strhávání.
Toto je moja druhá LOV-ka, u prvej som tento problém nemal. Cieľnik síce ani vtedy nebol ideálne v strede, ale teraz je úplne nadoraz vpravo a pištoľ stále strieľa mierne doľava. Som pravák, keby to bolo strhávaním, zanášala by skôr doprava. Okrem toho skúšal som to aj obojručne s oporou - s rovnakým výsledkom (akurát sústrel bol lepší).
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 24 bře 2010 18:53

Tak to musí být problém nejspíš někde jinde.
Píšeš ,že to je tvoje druhá LOVka.Takže by jsis nejspíš všiml,kdyby bylo hledí nějak zdeformováno.
Mrkni na hlaveň,jestli nemá na ústí nějakou hranku-otřep-grot ...
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od kb » 25 bře 2010 08:22

Na ústí hlavne nie je viditeľná závada, cielnik nie je deformovaný. Plastový diel síce nie je superpresný - hlaveň v ňom nesedí úplne centricky, ale vzhľadom na takú veľkú korekciu sa mi zdá, že problém bude aj v hlavni samotnej. Vyzerá to, že Lověna má v poslednej dobe problémy s presnosťou výroby. V takejto kvalite je LOV-ka určená skôr na zábavnú streľbu - strieľanie do plechovíc. Prívlastok "terčová pistole" uvádzaný výrobcom na krabici znie v tomto prípade trochu nadnesene. Pištoľ som im poslal na reklamáciu.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Frýča
Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2009 17:42
Bydliště: Plzeň

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Frýča » 28 bře 2010 17:59

Nevíte jak je natlakována sifonová bombička? A copak by to udělalo kdyby se do LOVky pustil trošku větší tlak?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 28 bře 2010 18:15

V sifonové bombičce je při pokojové teplotě tlak 60atm.
S teplotou stoupá tlak.A to do té doby,než se bombička roztrhne.
Při kolika se bombička roztrhne na kusy nikdo neví,protože nikdo nechceme přijít střepinou o ksicht :idea:

Nebo použít stlačený vzduch na 60atm.Ten se chová výhodněji než CO2.Ale musel by jsi předělat bicí ventil.
Mimochodem,na co to potřebuješ? Já na dvou neupravených LOVkách s bombičkou při 20st. naměřil schodně 140m/s.
To je na pistoli docela dobrý.
Uživatelský avatar
Frýča
Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2009 17:42
Bydliště: Plzeň

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Frýča » 28 bře 2010 18:31

Mam v praci přístup k vysokotlakýmu vzduchu, tak ze bych ji trošku "potunil" aby táhla ještě líp. Ale asi ne, fakt hrozí nebezpečí úrazu.
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od phantomls » 01 dub 2010 08:38

Měl bych jeden dotaz. Patří mezi přechod ventil-hlaveň nějaké těsnění??? Zdá se mi to uložení moc navolno. Dík
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 01 dub 2010 09:19

Nic tam neni.
Ale muzes do zkusit necim oplacat a tim dotesnit.
Odpovědět