Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 11 pro 2016 03:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Libely
PříspěvekNapsal: 27 lis 2011 00:53 

...

Naposledy upravil Robo77 dne 13 led 2014 16:05, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 27 lis 2011 00:53 

Nechci ti kazit radost, ale drží ta objímka na optice vážně tak dobře, že se nemůže třeba ve futrálu o kousíček pohnout? Držák na baterku je věc jiná - tam o nějakej centimetr nesejde, ale u vodováhy je i pootočení o milimetr hodně :wink:

P.S.: Robo77 byl o ždibec rychlejší...

Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2011 09:43 

Trošku jsem tuhle odpověd čekal. Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme. :wink: No já si prozatím udělal na optice a objímce rysku a pokud s ní hnu, no tak si jí zase podle tý rysky srovnám. Ono při pohledu na ty předchozí libely-to taky nebude žádná přesnost.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2011 21:34 

Annifry píše:
... Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme....

Který rok se prosím tebe píše ve vašich končinách? ;)

PříspěvekNapsal: 10 pro 2011 13:55 

Co ty víš, třeba je to Amiš :lol:

Hlavně mě zarazilo těch 200 - 300 let. Vzhledem k tomu, že samotná optika na pušce je vymoženost stará zhruba 150 - 160 let, tak vezmu-li v úvahu co se za tu dobu změnilo a jaký je status quo v této problematice, tak za 200 - 300 let bude podle mě mít střelba z klasické palné zbraně s optikou (a libelou) asi stejný status, jaký má dnes historický šerm.

Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2011 20:22 

Ares píše:
Annifry píše:
... Není v možnostech naší civilizace si s tímto problémem poradit. Možná za takových 200 - 300 let se dostanem na takovou úroveň, že problém usazení váhy na flintu vyřešíme....

Který rok se prosím tebe píše ve vašich končinách? ;)

I ty truhlíku, ty sis zjevně nepřečetl příspěvek výše. Toto byla reakce na něj.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2011 20:38 

Jistě že četl, ale nic to nemění na tom, že to co píšeš je kravina. Uchycení libely tak aby se nepohnula za žádných okolností prostě problém není

PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 19:51 

Opravdu trošku tatar, ne? Já nepsal, že je problém uchycení libely tak aby se nehnula. Reagoval jsem na příspěvek výše, kde je právě napsáno, že se ta libela bude hejbat.
Takže znovu- Ano libela může při přenášení pohnout, nicméně si ji před použitím srovnám za pomocí těch nejprimitivnějších pomůcek - tzn. rysky na optice a objímce. A za další: velikost bubliny v libele by měla být tzv. od čary k čáře. Ne jako na těch starších fotkách. Tam může nepřesnost dělat i několik stupňů od kolmé osy a pak je celá libela tak akorát k hownu i celým uchycením. Howk

PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 20:07 

Tahle debata nemá smysl, prostě jsou a budou lidi, co dělají věci pořádně a lidi co je dělají jen aby se neřeklo

PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 21:49 

Tak asi ví každý o čem mluví, trochu nechápu proč použije člověk kleště na trubku, ale když to dotyčný bere takto samozřejmě je to zkušený střelec a zřejmě asi odborník. :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 01:02 

Přesně jak píše Ares - než nějaký polovičatý řešení, tak raději nic a nebo obětuju těch pět, šest stovek a koupím libelu v obchodě i když je to cena za kousek hliníku celkem přemrštěná (na druhou stranu - je to většinou za přesně daným účelem vziklý odlitek, takže estetika je trochu někde jinde). Já do určité míry zavidím spoustě zdejších borců, kteří mají k dispozici soustruh a šikovné ruce a dokážou si lecos 'ubastlit' samo domo. Já k soustruhu přístup nemám a jako elektrikář (a tedy 'nestrojař') jsem s ním ani nikdy nepracoval, takže mám dvě možnosti - buď ukecat někoho kdo tyto možnosti má a nebo koupit třeba v AERONu.
Annifry píše:
Ono při pohledu na ty předchozí libely-to taky nebude žádná přesnost.
Nevím které libely jsi měl na mysli? Ať se v tomto threadu podívám na kteroukoliv montáž - vždy je to víceméně kvalitně zpracovaný výrobek, ať už vzniklý z přebytečné montáže, nebo určený k zašroubování do montáže. Vždy je ale určený k pevnému spojení s optikou nebo zbraní a je to lepší řešení než dělat rysky na optice a objímce. S prominutím - s takovým přístupem by ani nebyly potřeba montáže na optiku - uděláme rysky, optiku cvaknem do objímek (a nebo přilepíme na žvýkačku) a je vystaráno.

PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 12:01 

To je úplně hloupý stanovisko, jakákoli z těch pevných montáží jak začne kecat, je to v pytli, a u některých je jasný že to je hned a doštěluj to. ty rysky se třeba nezdaj, ale je to jednoduchý, zaručený a funkční( na libelu to nepoužívam ale vim to). a ty nesmysly se žvejkačkama sis moh ušetřit, to je úplně jiná liga :lol:

PříspěvekNapsal: 28 led 2012 20:10 

Tak mi přišlo, že cena libely je moc vysoká, šel jsem do dílny a je to. No teda ještě barvu. :oops:

Přílohy:
Kopie - F4.JPG
Kopie - F4.JPG [ 104.78 KiB | Zobrazeno 429 krát ]
Kopie - F3.JPG
Kopie - F3.JPG [ 104.65 KiB | Zobrazeno 429 krát ]

PříspěvekNapsal: 28 led 2012 20:52 

@ Martyn - chlape, ty jsi me okopcil, ja mam na tu zaklapovaci (kterou beztak nepouzivam :D ) patentove prava :D . libely-t4605-30.html

muj nazor je, ze ty libely s tou bublinou jsou na houby. nepresne. odkud vim , ze ta libela vubec pasuje? zkuste levnou, treba vyrabovanu z nejakeho vyrobku z obiho porovnat s opravku profesionalni. kdyz u nas monteri montovali nove cnc frezy, tak meli na ustaveni tech stroju opravdu perfektni vodovahy. tak jsem polozil svoji koupenou (extra precizni, misto jednoho eura jsem zaplatil osum :D ) a porovnaval. polozil jsem je na tu samou vyrovnavaci desku a porovnaval. rozdil byl uz v tech ryskach a bublinach. pak jsem jednu stranu te desky - delka 250mm - podlozil vrtackem o prumeru jeden mm. ta jejich reagovala okamzite, ta moje na to prdela.
potom to mereni, soustredit se , aby ta bublina byla opravdu uprostred, pak jeste zamerovat, kontrolni nahled, pak zpatky do puskohledu :-))))) neeeee.
dalsi vec je soucet vsech toleranci na uchyceni. on se vyvrta zavit, udela sroubek s dirkou, do toho se zasune libela , samozrejme ta dirky je vetsi aby tam ta libela vlezla, pak se to zalepi.
ja tem mrcham libelam nijak neverim :D :D :D

PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 09:57 

koukám, že tady v tom tématu jediný co nezaznělo je kyvadlo spuštěný z tubusu puškohledu ukazujíc na vyznačený bod na závěru :lol:

teoreticky by to fungovat mohlo ne? když by ten bod na závěru byl vyznačenej ve chvíli kdy byla puška vodorovně :mrgreen:

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina