laserovy zamerovac

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 led 2006 17:03

No to je fakt. :lol:
Teda pokud tím nestřílí hlavní hrdina...

Hlavně to vypadá efektně a hustohustě nebezpečně.


MarS

Možná hloupý, ale dotaz...

Příspěvek od MarS » 04 led 2006 08:19

Zdravim. Po přečtení vašich příspěvků a marném pokusu zjistit něco o "legálním" ukazovátku se chci zeptat na toto:
...u "pingpongů" prodávají dětské hrčky - pistolky a na nich je takové malé ukazovátko se spínačem na drátku, takže lze aktivovat červenou tečku třeba ze spouště, nebo z pažbičky. Dotaz je na to, jestli když je to hračka za cca. 100Kč, jestli to mohu bez nějakých větších problémů a potenciálních rizik dát na jinou "hračku" - na paintbalovou pistoli. Jde mi o to, že by potom nebylo třeba potřeba :) dávat jeden dva výstřely pro "zamíření" (většinou se stejně míří od boku). A tak kdyby se trochu sešteloval paprsek a dráha letu kuličky, a zafixovalo se to, tak by to mohlo být přínosem pro takovou tu prvotní orientaci a zaměření. Navíc, jak tu kdosi psal, vypadalo by to o mnoho víc akčněji, i když to zdaleka není důvod pro případné pořízení a nainstalování.
Můžete se prosím někdo zkusit rozepsat o tom, jak moc a jaká nebezpečí s sebou nese toto "přendání" z hračky na "hračku"? Děkuju předem.
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 08:25

Já myslím že téměř žádná nebezpečí to nenese. Je to sice nelegánlní doplněk zbraně (respektive zakázaný), ale hráči airsoftu to například používají poměrně běžně a ještě jsem neslyšel že by je za to někdo nějak perzekuoval. Možná malinko o ústa to je pokud máš ZP, pokud ano a náhodou by to někdo řešil, tak o něj asi můžeš přijít, jinak bych to až tak nehrotil.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 04 led 2006 12:47

Klidne si na kver nacpete laser a pro jistotu i patraci halogeny z vrtulniku. Zjistite, ze laser je uplne na nic. Lepsi je umet strilet. A trenovat, trenovat, trenovat....
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 04 led 2006 12:49

Jinak pokud mas ZP mas tim padem perstupek na useku zbrani a co ti to prinasi vime vsichni...
MarS

Příspěvek od MarS » 04 led 2006 13:59

cityshark píše:Klidne si na kver nacpete laser a pro jistotu i patraci halogeny z vrtulniku. Zjistite, ze laser je uplne na nic. Lepsi je umet strilet. A trenovat, trenovat, trenovat....
:) tak jo, to je fakt. Nad vrtulníkem jsem nepřemýšlel. :)) ale v zastřešeném objektu mi to moc nepomůže. Leda by to byla infrakamera, či jiná věc. :))) to ale nebude ukazovátko za stofku z tržnice. :) Ano, souhlasim s tím, že umět střílet je pěkné, ale ono v pohybu, mnohdy od pasu, to by ti moc nepomohlo ani to nasvícení z vrtulíku. Jde mi fakt spíš o to, jestli je to nějak hodně moc netolerovatelné, aby to bylo na takové ty postihy, které by byly u opravdové ostré zbraně s laserem. Nota bene, jaký je rozdíl mezi laserem a vhodně směrovaným paprskem z diody? Asi je to spíše na technickou polemiku, ale co já vím, tak laser není primárně z ledky. Ví někdo, jak je to v zákoně? Je to vůbec rozlišené? Smí se do montáže například dát baterka? Děkuji.
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 14:21

Řekl bych že zákon to nerozlišuje, jinak laserů je opravdu velké množství, každý je trochu na něco jiného, ale svítí to všechno, akorát některé v okem neviditelném pásmu :-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 led 2006 14:29

2MarS:
Jestli chodíš hrát paintball, tak musíš sám vidět kolik lidí tam ten laser má a jestli jim to pomáhá nebo ne. :wink:
Nikdo si z toho nic nedělá, protože to je jeden z těch zákonů, které jsou jako stvořené pro to, aby je každý ignoroval. Společenská nebezpečnost je nulová a jelikož je to zakázané, tak tím víc to lidi chtějí.
Richi

Re: Možná hloupý, ale dotaz...

Příspěvek od Richi » 04 led 2006 17:28

MarS píše:Zdravim. Po přečtení vašich příspěvků a marném pokusu zjistit něco o "legálním" ukazovátku se chci zeptat na toto:
...u "pingpongů" prodávají dětské hrčky - pistolky a na nich je takové malé ukazovátko se spínačem na drátku, takže lze aktivovat červenou tečku třeba ze spouště, nebo z pažbičky. Dotaz je na to, jestli když je to hračka za cca. 100Kč, jestli to mohu bez nějakých větších problémů a potenciálních rizik dát na jinou "hračku" - na paintbalovou pistoli. Jde mi o to, že by potom nebylo třeba potřeba :) dávat jeden dva výstřely pro "zamíření" (většinou se stejně míří od boku). A tak kdyby se trochu sešteloval paprsek a dráha letu kuličky, a zafixovalo se to, tak by to mohlo být přínosem pro takovou tu prvotní orientaci a zaměření. Navíc, jak tu kdosi psal, vypadalo by to o mnoho víc akčněji, i když to zdaleka není důvod pro případné pořízení a nainstalování.
Můžete se prosím někdo zkusit rozepsat o tom, jak moc a jaká nebezpečí s sebou nese toto "přendání" z hračky na "hračku"? Děkuju předem.
Tieto "taiwanské sračky hračky" :lol: sú nanič. Zájdi si do elektra alebo si objednaj cez internet laserovú diódu (nad 200Kč cena nepôjde - u 5mw), dokúp puzdro s ibusovými šróbmi a puzdro na baterky. Možeš to uchytiť na montáž z puškohľadu. Žiadny iný spôsob upevnenie nebude správne fungovať...

cityshark - nemáš úplne pravdu, laser môže byť veľmi dobrou pomôckou v akčnom štýle boja na krátke vzdialenosti... dokonca aj na mierenú strelbu na dlhšie vzdialenosti a za šera je dobrý sluha - napríklad nemusíš kukať do puškohľadu a máš k dispozícii celé zorné pole :wink:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 led 2006 19:05

Mam toto ukazovátko a osobně si myslim že na paintball je to naprosto k ničemu protože to ve dne skoro nesvítí. Ale kdyby ste hrali v noci nebo za šera tak to nemá chybu. :wink:
Přílohy
Ukazovátko.jpg
Odpovědět