Laserovy zamerovac na kusi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 17 led 2010 14:05

Jo to věřím! :mrgreen:
Pokud tu kuš vemu do lesa nebo na louku a budu střílet do pytlů s hadrama tak by vše mělo být ok.
Podle prodejce je možné přesně zamířit až na 150m.


Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od memphisto » 17 led 2010 14:17

A jsi si opravdu jistý, že ji natáhneš? :lol:
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 17 led 2010 14:46

Tak to snad jo. :D Než ji koupím tak vyzkouším. Jaký taková kuš má teoretický dostřel?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od Harquebusier » 17 led 2010 15:32

130 kg rukama nenatáhneš, teda bys byl vzpěrač. Bývaj na to pomocný zařízení - buď opasek s háčkama, nebo pákový či kladkový mechanismus (hever).
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 17 led 2010 23:53

A kolik se dá tak pohodlně natáhnout? Třeba s tím páskem. Viděl jsem i natahování pomocí provazu. Zase koupit silnou kuš a pak se s ní trápit asi taky není dobré. :D
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od Artifex » 17 led 2010 23:59

http://www.thaur.cz/strelne-zbrane.html Tady máš nějaké ty natahováky, když se s výrocem domluvíš tak Ti to vytvoří na jakoukoli kuši.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od MartinT » 18 led 2010 12:44

Ahoj, ten vybraný ultramax je výrobek právě a jenom tohoto prodejce. Vychází k kuší kanadského výrobce excalibur. A všechny díly, kromě hliníkového těla jsou originál. Jen to tělo je dělané tady. Kuše od excalibra jsou na hodně vysoké úrovni. jedná se o lovecké kuše. S tím doplňkem (laser a nebo noční vidění) mají kluci pravdu. Neře, že je to prodejné od 18 a jen na občanku. Prostě to tak je. Pokud nevěříš, je to jen Tvoje hazardování. Ještě k tomu "vezmu pytel hadru do lesa" ano to je možné, pokud je ten les Tvůj a nabo máš souhlas vlastníka. Věř tomu, že když se v lese oběvíš s loveckou kuší a náhodou potkáš myslivce, tak se Ti nepodaří mu vysvětlit, že tam nejdeš lovi. A ani arument, že máš terč neobstoji. Jsi pro ně apriory vetřelec a ke všemu nebezpečný. Se vzduchovku do 16J se dá vyrazit na pole, kde se počítá, že uvidíš na 2x dostřel (při předpokladu dostřelu vzduchovky cca 100m je pak místo, které musíš umět bezpečně dohlédnout cca 200-250m) - a to se dá.
K dostřelu té kuše. Autor a prodejce v jedné osobě píše, že je na zamířitelná na 150m. Ano. Ale ne samotným puškohledem. je třeba použít náklopnou montáž, jejiž autorem je také on. Finta je v balistické křivce. Na vzdálenosti ~90m 39p klesne cca o 4-4.5m. na 150m odhaduju 15-20m. Na pevně přidělaný puškuhled by musel umět "uklikat" cca 200MOA. A o takovém nevím. Proto se používá ten náklop. A nejde víc, protože by byl puškohled sklonět tak moc, že by jsi koukal přes tělo kuše dolu a tětivou ho urazil. S touto kuší jde s pevnými mířidly střílet tak na 30-35 m, pak je třeba se zaměřením pohnout více než nepatrně. A když pominu tan zakázaný doplněk, sám rád nakonec budeš muset uznat, že je to naprd. Jako pokus, bezmi si laserové ukazovátko a jedno v jekém denním období si posviť na barák na 50, 100m co uvidíš?

To byla mířená střelba. A teď zpět k bezpačné vzdálenosti. Pokud tuto kuši namíříš v úhlu 43stupňů - ( ne není to 45, protože balistika ;-) ), půjdeš si pro šíp cca 1100-1200 metrů daleko (a při té hmotnosti šípu v oranici cca 1.5 metru hluboko ;-) ). A kát dva viz před předchozí odstavec. A jse na poli 3km dlouhém, ... To je k tomu někam si to vezmu.

Ohledně náthu, toho se u excalibra neboj. Je to krásně jednoduché. Žádnej hák, žádnej hever, ale fyzika. Mají ta to jednoduchý "porychtuňk" a natahuješ polovinu. 354lb je cca 112 kilo. To znamená, že natahuješ rukama cca 56 kg. Pokud zvedneš pytel cemenu ze země do úrovně pasu, pak je to přesně to, co budeš dělat před každým výstřelem.

Ale Tvoji volbu k excalibru schvaluji. Jan zvaš ten Custom model. rozdíl mezi exomaxem z kanady a tímto customem nepoznáš

Martin
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 14 bře 2010 21:25

Díky za výborný článek. Hodně mě to pomohlo.
Vidím, že se opravdu vyznáš.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od cernunos » 15 bře 2010 16:57

Jsou to stejně idiotské zákony,nesmíš použít laser ale v obchodech se dá koupit,to mi hlava nebere.Takový zákon já mám v jedné tělní dutině-můžete hádat kde :lol: Výhledově si chi pořídit flobertku-revolver a na tu si pořídit zrovna laser.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od cvicubis » 15 bře 2010 19:13

cernunos píše:Jsou to stejně idiotské zákony,nesmíš použít laser ale v obchodech se dá koupit,to mi hlava nebere.Takový zákon já mám v jedné tělní dutině-můžete hádat kde :lol: Výhledově si chi pořídit flobertku-revolver a na tu si pořídit zrovna laser.

Jo zákony jsou tady fakt naprd, ale bohužel vidina, že se něco po volbách změní je takřka nulová. :( :(
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 15 bře 2010 23:34

Co to je flobertka? (jsem laik) :lol:
Je nějaká literatura nebo nějaké stránky o kuších? Chtěl bych se o nich co nejvíce dozvědět.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od PEPAN » 16 bře 2010 00:06

[quote="HANYKING"]Co to je flobertka? (jsem laik) :lol:
zbraň na 2 věci pokud myslíš nákou volně prodejnou variantu
Nejde!Prostě NNe
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od MartinT » 26 bře 2010 11:25

Ahoj,

Ohledně stránek o kuších, vím o stránkách dvou prodejců a to www.archery.cz a www.kuse.cz. Je tam pár technických dat pro mě rozumných výrobců kuši. A jsou v češtině - nevím ,jestli tohle je pro Tebe rozodující.

Jedno z největších fór je forum na http://www.excaliburcrossbow.com/, potažmo na http://www.excaliburcrossbow.com/phpBB2 ... um.php?f=1. Je tam hodně dobrých rad , na druhou stranu je tam docela dost kanaďanů, co řeší narozeného syna - je to takové komunitní fórum. Ale sežene se tam nejvíce dat koncentrovaně.

Objevil jsem i tohle fórum a příjde mi hoooodně zajímave
http://www.huntingnet.com/forum/crossbows-76/


as se dá najít i více

Co se týká knížek, viděl jsem 2. Jednu mám asi 2 roky a je to spíše katalog jednotlivých výrobců proložený specifickými články na konkrétní téma (typy hrotů, balistika, reflex vs kladka, ...), nebím jestli za ten peníz stála. Měla v názvu Kuše, ale namám ji teď u sebe. Druhou jsem viděl cca před pár měsíci ve výloze, ale ještě jsem ji v ruce neměl a nepamatuju se název. Viděl jsem ji v military knihkupectví na Andělu v Praze.

Anklické knižní literatury bude jistě víc, ale u knížek čekej zastaralé informace - než se napíše a vytiskne, tak jsou nové technologie. na druhou stranu trh pro tištěnou podobu těchto dat není tak atraktivní pro vydavatele.
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od HANYKING » 31 srp 2010 23:35

Díky za to podrobné zasvěcení. V létě jsem neměl vůbec čas se tomu věnovat tak kuši stále nemám.
Mám ještě další dotazy.
Pokud lovec třeba v Kanadě jde lovit kuší tak asi kuši natáhne než vyleze na strom.
Ale co udělá, pokud nevystřelí? Prý kuše nesmí vystřelit na prázdno. Jak ji tedy "deaktivuje"?

A pokud si lovec koupí kuši tak ji musí zastřílet s loveckými hroty? Nebo se dá kuše zastřílet sportovními terčovýma hroty a pak funguje i s hroty loveckými?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Laserový zaměřovač na kuši

Příspěvek od kayakero » 01 zář 2010 08:53

MartinT píše:. . . . . Ještě k tomu "vezmu pytel hadru do lesa" ano to je možné, pokud je ten les Tvůj a nabo máš souhlas vlastníka. . . . . .
IMHO ani to ne: (i soukromě vlastněný) les je ze zákona místo veřejně přístupné, nesmí se oplotit ani do něho bránit vstupu veřejnosti (ani jim vlastník nesmí bránit ve sběru klestí, hub a lesního ovoce - jinak na něho mohou učinit oznámení o přestupku => vlastník půjde před přestupkovou komisi), takže ani ve svém vlastním lese nesmím střílet z "D"-ček (kuší, vzduchovek - ale ani si tam udělat soukromou air-soft party) - leda uvnitř oplocené lesní školky nebo obory.

Že se tak neděje je věc jiná: všichni chodí houfně střílet ze vzduchovek na obecní pozemky, děti práskají D-čkovými kuličkovkami i na pískovišti a nikdo to neřeší a i PČR to tiše toleruje (tj.: PČR už zase jedná zdravěji nežli vyžaduje pomatená litera zákona) - ale to jen dokud je angažovaná babka práskačka neudá a netrvá asertivně na projednání - nebo dokud se nestane průšvih, nebo ho neobviní lesní stráž z pytláctví. Paxe rozeběhne úřední šiml: případ dostane číslo jednací a zákonné lhůtě musí být vyřízen - např. pokutou či až odebráním zbrojáku, nebo záznamem o nespolehlivosti - tedy případná budoucí žádost o zbrojní průkaz bude zamítnuta. A je to IMHO dobře.

sportovec píše:Nedovolené ozbrojování je jenom tři měsíce až tři roky, eventuelně podmínka. To se odvíjí od výkonu dotyčného soudruha :)
to je rozsah určený pro magory, co si staví Jihad-bomby na jiné účely nežli na kravení nebo s ilegální/nedovoleně upravenou zbraní něco provedou. I pokud někomu prodám několik ilegálních pistolí + semtexu množství větší nežli malé, lapnu leda podmínku: http://aktualne.centrum.cz/zpravy/krimi ... ?id=675487. Pubescent, který si ke kuši přibastlí LED-ukazovátko, zaslouží leda pár pohlavků - a jelikož PČR pohlavkovat nesmí, viděl bych to na domluvu (přivolaným rodičům) + nejvýš při opakování na pořádkovou pokutu.

Jiné by bylo, kdyby s takovou kuší pytlačil nebo někoho zranil - což je samo o sobě na soud, takže tam by mu IMHO k základnímu flastru i něco přičetli za nedovolené ozbrojování.
Odpovědět