Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 led 2017 19:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Laserový dálkoměr
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2006 18:55 
Uvažuji o nákupu laserového dálkoměru a co jsem zatím hledal na internetu, jsou u nás nejdostupnější výrobky fa. Bushnell, Nikon a Laika. Řada z Vás má již s dálkoměry zkušenosti a nechám si rád poradit. Co je u dálkoměru nejdůležitější, nebo limitující, který z výrobců nabízí nejkvalitnější zboží atd.
Nechci kupovat dálkoměr za dvacet tisíc ale zhruba do 14000,-Kč, kde je vyvážený poměr užitná hodnota/cena. Předem dík za Vaše zkušenosti.

inspirace http://www.arcifoto.cz/foto/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2006 19:23 
Moderátor

Ja mam tenhle. Staci.

Meri do 1500yardu (vysoce odrazive predmety).

Z praxe vsak 1250m nejdal.

Srnce do 400m. Jelena do 500. Stromy do 700m. Budovy do 1km.

Obrázek

Předmět příspěvku: Dálkoměry
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 09:08 
Jak tak pozoruji není moc lidí, kteří používají dálkoměry. Šlo mě v podstatě o porovnání výrobků Buschnell,Nikon a Laika. Takže, pokud někdo z Vás vyzkoušel zboží alespoň od dvou výrobců /zajímá mě především Bushnell a Nikon/, prosím o Vaše porovnání -výhody-nevýhody jednoho proti druhému a pokud možno z vlastní praxe. Díky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 09:42 
Moderátor

Kvalitativne bych to videl v tomto poradi.

Leica
Leupold
Nikon - Bushnell

To same plati i pro ceny.
Nicmene myslim, ze pro tvoje pouziti staci Bushnell.

Ja taham pusku stejne ve futralu a tak se v jedne kapse ten kram schova.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 15:09 

Ja nosim Laser Guide 8x30 od Swarovski.Dosah podla papierov 1500 metrov,v praxi zatial najviac fabricky komin na 1890 metrov v dobrom pocasi.

Obrázek

Povodne to bol maly binokular do ktoreho integrovali laser.Ma spickovu optiku,ktora umoznuje pozorovanie zveri a okolia aj za velmi zlych svetelnych podmienok.V praxi odskusane-nie je nutne nosit pozorovak,tento Swaro bez problemov nahradzuje a aj prekonava niektore pozorovacie dalekohlady parametrov okolo 7x50,8x40 a pod.Overene na Meopte,Bresseri....Vyhodou je nizka hmotnost a male rozmery.Spokojnost zatial maximalna.

Olaf,ked budes kupovat,ber nieco co meria aspon na 1000 metrov/yardov.Zle poveternostne podmienky u lacnejsich modelov prudko znizuju vykon dialkomeru.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 15:20 
Moderátor

Nojo... mit prachy :-) tak si ho taky poridim.

Takhle sebou musim tahat jak laser tak pozorovak. Ovsem nekdy pozorovak vynecham a koukam uz rovnou skrz puskohled. Pres Artemise je videt docela dobre ;-)

Jinak dobrej vyber Lovce!

Předmět příspěvku: Laserový dálkoměr
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 18:14 
Tak jsem koupil Bushnell YP COMPACT 800.

Přílohy:
$WImage.jpg
$WImage.jpg [ 2.5 KiB | Zobrazeno 6267 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2006 20:55 
Moderátor

Podle toho kolik si za nej dal? Jelikoz od SHIVY si mohl mit vykonejsi model a za min (jako mam ja, ikdyz je to starsi model). No to je jedno. Byly to tvoje penize.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2006 07:51 
Když si prohlídneš na internetu fa. co nabízí dálkoměry zjistíš, že ty ceny jsou
u všech stejné. Mě se tento typ zamlouval z důvodu, že jediný má podsvícený display, což se může hodit v noci /měsíční/. Druhá otázka je, zda na to bude mít optika. Musím to vyzkoušet.Vedle toho display má všechny ostatní funkce běžné u Bushnellu. Když už jsi se zmínil o tom YP1000 od Shivy,tak jsem zjistil, že je to typ, který již není ve výrobě. V případě eventuelní závady, bude sice problém i s novým, jelikož servis je v D. Ale rozdíl v ceně /starý-nový/nebyl tak výrazný, abych šel do nákupu starého. Tento byl navíc v akci se slevou 10%, je malý a pokud bude ten podsvícený display v noci funkční, budu nadmíru spokojen. Ty sám lovíš, tak víš nejlépe, že pokud budu dálkoměr používat pouze k loveckým účelům, nepotřebuji měřit dálky nad 300m. Tento dálkoměr má změřit srnce zhruba na 430m, bežné měření do 850m a větší předměty super odrazivé do 999m.Myslíš, že to nestačí? Jinak tento typ je stále na internetových stránkách Bushnell.com pod All Purpose pokud se chceš podívat na parametry.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2006 20:15 
Moderátor

Jo to podsvetleni je zajimave. Ale ruku na srdce... budes merit v noci? Ja ne. Zmerim si to jednou pres den. A uz vim jak daleko jsou orientacni body.

Nicmene nerikam, ze si udelal zly kup. Nicmene presnost je +- 2m a ne 1m. Ale zase, na pusku je to jedno.

Tak dej vedet jak se ti s nim pracuje ;-)

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2006 08:29 
Je zajímavá ta přesnost. Až když jsi napsal, že je +-2m jsem si uvědomil,že tento údaj je pouze na oficiálních stránkách Bushnellu, jinak naši prodejci po internetu, výrobce na originál krabici i v technickém popisu, zkrátka všude jinde uvádí přesnost +-1m. Vzhledem k tomu, že u většiny dálkoměrů od Bushnella je přesnost +-1m , spíš bych věřil tomuto údaji. Včera v noci svítil měsíc, tak jsem cvičně zkusil pár měření a je to super. Opravdu se pěkně podsvítí display a v pohodě vidíš měřené parametry. Pro mé noční šoulačky jako stvořené. Ještě to musím samozřejmě ověřit v reálu na nějakém praseti. Samozřejmě, to co píšeš je pravda, pokud si v noci sedneš na posed, kde máš ty vzdálenosti již ze dne naměřené. Já ale vzhledem k velikosti naší honitby víc šoulám, takže pro mne to má velký význam. Omezení je samozřejmě v optice dálkoměru. Co neuvidím,to nezměřím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2006 19:05 
Moderátor

Naji prodejci jsou tupci. Ver tomu co je na strankach vyrobce.

Ale jak rikam, na pusku je to jedno.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2006 19:45 
Hledej pravdu. Ten údaj o přesnosti je i na originál krabici a to ve všech jazycích. Ale je to opravdu zanedbatelné.

Předmět příspěvku: Laserový diaľkomer
PříspěvekNapsal: 10 črc 2007 13:42 
Olaf, Andy: Teraz riešim voľbu ja. :-) Poraďte mi prosím typ a ak sa dá aj nejakého predajcu v ČR,SR. Najradšej by som zobral LEICA GEOVID 10 x 42 BRF ale tá cena 1779EUR. :-(Takže reálnejší kandidáti LEICA Rangemaster CRF 1200 - 685EUR, BUSHNELL Yardage Pro® 8 x 28mm - 435EUR, BUSHNELL Pro® Legend™ 6 x 23mm - 472EUR, BUSHNELL Elite® 1500 7 x 26mm - 585EUR. Ten Olafov sa mi pozdáva, výkon by mal na poľovačky stačiť a super je tá skladná veľkosť. Olaf ako si spokojný? Škoda, neviem sem vložiť obrázky.[/img]

Předmět příspěvku: dálkoměr
PříspěvekNapsal: 31 črc 2009 10:46 

Co říkáte na tento dálkoměr, má jej někdo?
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=697111464

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina