Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 20 říj 2017 09:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lámacia vzduchovka na survival/prepping
PříspěvekNapsal: 08 led 2017 16:54 

Dobrý deň,

potrebujem poradiť s výberom vzduchovky na prežitie. Vzduchovku práve preto, že je nenáročná, spoľahlivá a hlavne v malej krabičke uschovám 500 brokov, čo by pri ostrej munícií bolo nereálne.
Osobne vlastním 30 rokov starú Slaviu 630, včera som ju kompletne prečistil a po meraní ukazuje chronograf 7,13J.
Nieje to zlé, ale na prepping (prežitie po páde spoločnosti) to nestačí. 4,5mm je málo.
Pozerám po .22 vzduchovkovom kalibre, musí to byt zalamovačka, žiadna potreba HPA vzduchu, CO2 a tak isto nechcem pumpovačku s dôvodu poruchovosti.
Na moje účely je potreba aby táto vzduchovka dokázala zabiť (poľnú, škodnú a menšie úžitkové zvery).
Zaujal ma na youtube chlapík ktorý s Gamo Whisper G2 v kalibri .22 zabije 2 malých diviakov za sebou, vždy na ranu do lebky. Niečo také by sa mi hodilo, ale nečítam nič dobré na tieto vzduchovky, vraj sú poruchové a väčšina dielov s plastu. Menšia váha mi len prospeje ale nie na úkor spoľahlivosti.

Preto ma napadajú 2 mošnosti a to :
1. Poladiť Slaviu 630 na požadovaný výkon a k tomu nejaké super vražedné broky, lenže nemám na nej montáž pre optiku a tak isto mieridla sú zničené. Tak isto má slušnú váhu. Neviem či je táto úprava reálna ?
2. Kúpiť niečo iné ale čo ?

Za odpovede vopred ďakujem.

Tak ... schválil jsem a ihned uzamknul - jednak veřejně psát že chci lovit "poľnú, škodnú a menšie úžitkové zvery" je prostě nelegální a tečka.
Nehledě k tomu že je tu už vlákno o odstřelu myšů a jiné havěti ... Alexxxus

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina