Kuse, luky, praky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 19 srp 2008 17:48

nemáte někdo zkušenosti s tzv pistolovými kušemi-chtěl bych si ji pořídit,tak jakou koupit,jak jsou výkoné a přesné.děkuji za odpovědi


Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Manuál na střelbu z luku

Příspěvek od karel743 » 20 srp 2008 13:06

Nevíte, jestli je někde ke koupi knížka ve stylu "Průvodce střelbou z luku" apod.?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 20 srp 2008 14:20

To Zakk: jen pro zábavu jsem si pořizoval 70-ti liberní - myslím, že se jmenuje kobra, nebo tak nějak. Kupoval jsem v Supra. Dělá ji Italská firma, ale co se zpracování týká, je to China Like. Má kovovou výztuhu těla. Dá se s tím střílet tak max na 12-15 m - myslím dostřelit do rozumě velikého terče. Má plastový "mířidla" - je to takovek plastovej můstek, kterej se kroutí při šeredným pohledu :roll: . na 10m se udržíš na 5-7 cm. problém není v kuši jako takové, ale v šiphách. v podstatě to jsou hliníkový trubičky o průměru cca 5 mm, ze zadu je tam nastrčenej kus plastu jako křidélka a zepředu lehce našroubovaný hrot. K šipkám mám asi nejvíc výhrad. Průšvih je terč. rána do dřeva, a z trubičky je elipsa a z křidélek budou trsátka. Hrot je po každém výstřelu třeba dotáhnout. Terč jsem řešil z LPDE - takový to ne-polystzren, ale umělina. při tloušťce cca 8 cm je to na 5m durch. Pořizoval jsem ji na blbnutí na chatě se synátorem a na to to přesně je. Zapoměň na filmy, jako že na 30 m vojáka na strážní věži :shock: . Já sám mám loveckou kuši Exomax a to je někde uplně jinde. Ale kdo má koukat na smutný očka synátora, když vyrazíme střílet. On má pistolovou a terč na 7 m, radost že se trefí, je na vzduchu a já s ním. Jinak výstřel na prázdno je smrt pro lučiště. Její výhoda je, že se o ní nemusíš starat. Na trénink to není - teda tahle. Na druhou stranu Ti italové dělají asi 3-4 druhy a ni jiného tu k sehnání není. Kvalitou zábavy je to mírně podprůměrná vzduchovka, nebo nadprůměrná (neťamanská) kuličovka. Bohužel tento trh na pistolový kuše moc není :cry:
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 20 srp 2008 14:25

MartinT> az na to ze pistolova kuse je ponekud nebezpecnejsi nez kulickovka. Mel sem Supru Fox/Mke A2 a dostat tou sipkou do tela bych nechtel ani omylem. Na 5-6m probijela skrz dvere. Takove ty normalni papundeklove.

Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 20 srp 2008 14:46

Ano, souhlas, měl jsem na mysli úroveň zábavy a očekávání z přesnosti. Vůbec mě nenapadlo střílení po lidech, nebo zvířatech. Jak jsem psal mám MAXe a tam je terčová střelba na až cca 80 m a dolet šípu (ne mířený) až kilometr. Jinak ta pistolovka je to opravdu hodně nebezpečná věc. A jako radu - před prvním pivem okamžitě zavřít do skříně se třema zámkama a dát klíče třem různým lidem. Tyhle věci nemají moc spolehlivý pojistky. Chovat se obezřetněji než se vzduchovkou!!
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 20 srp 2008 15:05

MartinT> souhlas vidime to oba stejne...ja s tim neco malo zabavy uzil, pak me prasklo luciste (poskodila se i tetiva) a nove uz sem nesehnal. Finito :) Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Učebnice Lukostřelby

Příspěvek od karel743 » 20 srp 2008 16:08

Tak sem sám našel. http://www.knouri.cz/dokumenty/lukostrelba.doc Co na to zkušení lukostřelci? Může to ve spolupráci s někým dalším nahradit trenéra?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 20 srp 2008 17:56

Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Romanescu

Příspěvek od Romanescu » 15 říj 2008 13:01

Mne sa nedávno aha čo stalo. Po demontáži ramien som znovunastreľoval moju Excalibur Vixen ( toto bolo na 30 m ) a zničil som dva karbónové šípy. Odteraz už na jedno mierené miesto strieľam vždy len jedným šípom.
Ináč čo sa týka presností kuší Excalibur, myslím že to o niečom vypovedá.
Přílohy
P1020390.jpg
P1020386.jpg
RedAce

Příspěvek od RedAce » 15 říj 2008 13:06

Tohle se mi nechce verit ani za milion. Videl sem porad, kde se snazili napodobit mytus rozstreleni sipu sipem ála Robin Hood a ani pri dokonalych podminkach (strileno strojem na par metru) se jim to nepodarilo. Ani kdyz strileli na shluk sipu o prumeru nekolik cm. Proste to vzdycky sklouzlo a maximalne odstiplo konecek. A ze by se to tobe podarilo z osmi ran 2x a to na 30m...to fakt ne... :!:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 říj 2008 13:15

Já jsem párkrát střílel z Barysovy kuše a věřím, že to na 30m jde. Ale dvakrát za sebou, to už chce štěstí. :wink:
BTW - Do čeho to střílíš? Co máš v té krabici-terčovnici? Barys furt řeší, jak to vyrobit...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 říj 2008 13:18

He, koukám, žes to zkoušel rozštípnout schválně, ne? :lol: :lol:
Vidím tam odšroubované konce bez zářezu. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Romanescu

Příspěvek od Romanescu » 15 říj 2008 13:28

to ukončenie šípu je korektné, kuša nemá zárez ale plochý koniec, tak dodáva excalibur sady karbónových šípov. Do tej závitovej dierky sa naskrutkováva vyťahovák - taký Tkus na pohodlné držanie.
Myslím že práve tá závitová diera je príčinou toho, že to nesklźlo, ale sa zacentrovalo a celú koncovku zarazilo dnu a roztrhlo karbónové telo.
Myslíte že by som len tak ničil šípy 300SK za kus a hneď dva naraz? :roll:
Strieľané samozrejme je z pevnej opory, zastreľovanie len tak z ruky by nebolo korektné, tam je rozptyl citeľný.
Edit: Samozrejme že to bolo šťastie, ale o 600 SK ľahší to už skúšať nebudem. Ináč samozrejme kuša je s puškohľadom Varizone. A ešte k terčovnici, používam vrstvenú - vždy vrstva kartónu, potom vrstva koberca, potom 5 cm polypropylénovej peny., spolu asi 9 vrstiev.
K tým čo doporučujú polystyrén - povedal by som že v živote do neho nestrelili kušou, ten sa trením pri vniknutí nataví a šíp sa zataví a vydolovať ho je na 10 minút driny. Aspoň ja som použil raz a nikdy viac. Preto ten polypropylén.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 říj 2008 13:54

Aha, tak to jo, to jsem nevěděl.

Jinak k ničení šípů.
Barys střílel na 50m a říká: "Musíme to zkusit na sto."
Já: "Dyť nevíš kam ti to poletí."
On: "Tak se dívej, kam to spadne."
Já: "Dobrá."
On vystřelí, frnk a šíp je v hajzlu.
On: "Viděls kam to šlo?"
Já: "Kua, ne."
On: "No nic, pošlu tam druhej, zkusit se to musí."
Já: "Hmm".
On otočí montáží, vystřelí, frnk a druhý šíp je v hajzlu.
On: "Viděls ho?"
Já: "Kua, nic, má to moc velký švunk."
On: "Kua, to není možný, pošlu tam třetí.":twisted:
Já: "Cheche" :lol:
Otočí montáží, vystřelí, frnk a trefa.
On: "Super, už vím kam to lítá".
Já: "No vidíš a nestálo to ani litr..." :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mussaak

Příspěvek od mussaak » 15 říj 2008 14:32

[quote="Kubajzz"]Aha, tak to jo, to jsem nevěděl.
Jinak k ničení šípů.
Barys střílel na 50m a říká: "Musíme to zkusit na sto.".....


TO JE NÁDHERNÁ HLÁŠKA!!!!!!!
Odpovědět