Kuse, luky, praky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vocko
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2008 14:25

Příspěvek od vocko » 28 dub 2008 19:30

caw ja mam kuši s natahovaci silou 68KG a potreboval bych nějakou terčovnici...nevite nekdo z ceho by se dala vyrobit tercovnice aby chvilku vydrzela a hned bych si neznicil sipy?piste na mail v.helcel@seznam.cznebo tady na forum :P :D


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2008 20:13

Pokud maš doma stare matrace tak je verešeno , dřív když jsem proháněl kladkovou kuši tak jsem si udělal terč z ošatek na chleba ( starší jsem sehnal za odvoz z jednoho pekařství ) nacpal jsem je do papírového sudu ( sehnal jsem jej v tiskárně vozí v tom práškové barvy ) Poté když jsem to po cca roce, roce a půl zničil, jsem si na poli vypůjčil 4 balíky slámy. Ty byly naprosto bezkonkurenční jak na kuši na 50 metrů tak na luk ( mel jsem takovej ten durlovej co ho snad používá US Army )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 28 dub 2008 20:19

myslím že Andy tady psal o pytli naplněném starýmy hadry-tak jsem to vyzkoušel(střílím z luku)a super-jen je trochu problém když trefíš kraj-šíp ti tam uhne-sice se zabodne do pytle,ale sjede po hadrách a můžeš přijít o letky :( .jinak ten balík slámy je super :wink:
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 28 dub 2008 20:23

Zakk píše:myslím že Andy tady psal o pytli naplněném starýmy hadry-tak jsem to vyzkoušel(střílím z luku)a super-jen je trochu problém když trefíš kraj-šíp ti tam uhne-sice se zabodne do pytle,ale sjede po hadrách a můžeš přijít o letky :( .jinak ten balík slámy je super :wink:
-ještě se dá udělat s polystyrenu-nařežeš desky a dáš je plochama k sobě-na boky dáš desky a stáhneš to přes závitovou tyč-jen se myslím doporučuje aby terčovnice byla nejmíň 20cm tlustá,aby se nestalo že ti šíp projede skrz,nebo dáš místo polyše nařezanou hobru-ta je lepší,není sní takový bordel :lol: -doporučuju pytel-skladnej a nenáročnej-sám jej vozím v autě snad pořád :lol:-mrkni sem http://www.archery.cz/index.php?categoryID=3 http://www.supra.cz/zbrane/outdoor/luky ... nstvi.html
Naposledy upravil(a) Zakk dne 28 dub 2008 20:28, celkem upraveno 1 x.
somc
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2008 14:20

Příspěvek od somc » 28 dub 2008 20:26

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli někdo skoušel dělat šipky na kuši.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2008 20:34

Zkoušel :-) na kladkovou , 8mm hlazenka :-) na krávoviny na 20 metrů dobrý střelba hlavně do dubové fošny.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
somc
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2008 14:20

Příspěvek od somc » 28 dub 2008 21:17

tož to musela být síla.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 30 dub 2008 21:02

Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Příspěvek od Samson » 04 kvě 2008 13:25

Cau, chci si koupit nejakou reflexni kus na rekreacni strileni a zajimalo by me, jak se starat o tetivu. Z ceho se delaji omotavky, jak casto se ma voskovat tetiva a jaky vosk je vhodny, staci nejaky levny? Popripade o co je jeste nutne pecovat? Dik za odpoved
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 04 kvě 2008 23:04

Cím castěji to namažeš tím líp cca po 5 ranách.Proč levný vosk,když kvalita stojí 150 kč avydrží roky?
jchocz

Terčovnice na střílení z luku (možná kuše...)

Příspěvek od jchocz » 05 kvě 2008 11:50

Velice dobrou zkušenost při výrobě terčovnice pro střílení z luku (a asi i z kuše) mám s použitím takové té vytvrzovací hmoty na těsnění oken, spár ve stavbách atd. Velká pixle (něco jako sprej s trubičkou) stojí cca. 100,- Kč a na terčovnici spotřebuji 2 ks. Sehnal jsem si papírové krabice z obchoďáku (myslím, že na mražená kuřata nebo kachny). Zalepil jsem všechny otvory a samozřejmě vybral jsem dobré krabice se spodkem i vrškem. Ten sprej se vystříká do vnitřku a nechá se zatuhnout. POZOR - obsah zvětší svůj objem a proto nevadí, že krabice není úplně plná. Podle zkušenosti je dobré obsah vystříkat tak, aby bylo více hmozy u okrajů a v rozích. Karbici jsem pak položil na podložku a dal víko. Na vrch je dobré položit něco těžkého, protože jak jsem říkal, objem se zvětšuje a bez záteže se střed vyboulí. Udělal jsem takto několik terčovnic a proti dřívějším pokusům s lepením polystyrenu s vrstvami kartonu je tato terčovnice nejlepší, co jsem kdy měl a vyrobil si. Střílíme tři s luky 15 kg celkem hodně (několik tisíc výstřelů určitě..) a jedna terčovnice mi vydržela zhruba rok. U kuše to s trvanlivostí asi bude horší ale myslím, že lepší než sláma, matrace atd.

jchocz
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Příspěvek od Samson » 10 kvě 2008 14:05

Kamos mel zajimavy napad, co takhle pouzit jako tercovnici, pro kusi, bednu s hlinou? bych rekl, ze by to mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 10 kvě 2008 15:44

bednu s hlinou ? hlina obsahuje aj mele kamienky a ine tvrde materialy, co ti budu skrabat sip...
terc na luky sa neda moc porovnavat s kusami, kuse maju podstatne vacsu energiu ako luky..
na kusu pouzivam "krabicu"naspodu smrekova doska cca 5cm, extrudovany polysitiren 10cm, stare handry asi 5cm a niekolko slamenych rohozi (tie hrube co sa davaju pred dom.. su hrube a slama je tam zviazana nitami)
vlčák

Příspěvek od vlčák » 10 kvě 2008 23:28

jo , tak o tom už jsem taky slyšel , pytel s pískem , nebo to byl štěrk ? šíp to hladce prolétl , jen plastová kormidla odpadla :lol:
ta terčovnice z polyuretanu asi není špatná , každopádně díry se určitě zase dají zastříkat pěnou :D
mělo by stačit nastříkat tenkou vrstvu, překrýt to nějakým kartónem , zatížit a už by to mělo samo expandovat do těch otvorů, navíc se ta deska trochu zesílí, počítám, že když na výrobu jsou zapotřebí 2 flašky , tak jedna flaška by mohla stačit i na opravu dvou , tří terčů ( záleží podle velikosti ) a vzhledem k tomu, že jsou flašky většinou na jedno použití ( zatvrdnou ) tak to chce opravovat ty terče najednou 8)
vlčák

Příspěvek od vlčák » 14 čer 2008 22:34

posílám typ na víceůčelový nábytek - http://www.super.cz/vtipky/11561-viceuc ... bytek.html :lol:
Odpovědět