KUKRI

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 10 led 2007 09:38

Pozor na americké výrobce! Například Cold Steel už dělá taky v číně. Minulý týden jsem měl v ruce jejich Voyager clip point s 5" čepelí a docela jsem zíral. Majitel ho tři roky používal při cvičení ve škole boje nožem a pojistka se ochodila tak, že nůž se zavíral při lehkém klepnutí do hřbetu čepele. Po odbroušení a odvrtání nýtu (celkem bláto) jsem zjistil, že pojistka zabírala asi na 0,5 mm širokém proužku a ochodila se do kulata.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 led 2007 10:11

Dneska to dělají v Číně skoro všichni. Cold Steel, Spyderco, CRKT, Kershaw, i Benchmade atd. atd.
Akorát ne všechny modely, ty dražší modely od jedné značky se můžou dělat v USA nebo Japonsku a zbytek (většina) v Číně, ale nemusí to být pravidlo, klidně to můžou dělat chvíli tam a chvíli zase jinde. Dneska to tak u velkých výrobců prostě chodí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2007 21:39

Ono asi ani tolik nezáleží na tom, kde se to dělá, jako na tom kdo to dělá a hlavně pro koho. Dobrý výrobce si podle mě dokáže kvalitu ohlídat, i když je výrobek Made in Radšinevímkde. Dovedu si ovšem představit, že to, co se sem vozí z USA, se sem občas vozí proto, že u nich doma je to neprodejný odpad.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
malogdo

kukri

Příspěvek od malogdo » 02 čer 2007 13:36

ctu tudle starou diskuzi a nemuzu se taky nevyjadrit ;)
cece, ja si taky poridil kukru - predpokladam, ze od tech samejch co ty namaste.cz - taky prisla trubka... skoro dva mesice ho pouzivam u krbu na drevo a ani vroubek... tvrdost jsem nemeril a netusim esi se v realu delaj v cine nebo mongolsku, ale hepynes mne zatim neopustila ;)
konkretne je to http://www.namaste.cz/jungle-kukri-standard-3-prodej
zdar Ales

Sutrak píše:No tak ja dement som si ho objednal, asi za 10 dní prišiel balík v podobe trubky ( trubka som ja sám :-( ) a vnej krásny nož:-( pár dní som bol hapynes človek, ale potom ma napadlo porovnať tvrdosť s mojim Viktorinoxom (ja viem asi trošku nekulturne, čepele som klepnul vzájomne o seba). No a od tej doby mám z toho depku. V kukri zárez ako prase a v Švajčiaraku ani známka klepnutia. Následovalo pracovné použitie v lese, malé stromky, drobné drevo a pod. Nerad by som sa ocitol niekde v divočine len s touto kukrosračkou!!!!
Začala povolovať rukoveť, ostrie kalenie asi ani nezažilo a remeselné spracovanie, no jednoducho povedané SRAČKA!!!!!!
No teraz už viem kde mám nakupovať a aké značky.
Sutrak

ka-bar

Příspěvek od Sutrak » 02 říj 2007 11:32

dobrý deň páni, už dosť dávno som zu písal o noži Kukri čo som si kúpil a dopadlo to velice neslávne:-)
Čo sa mi u tohoto typu noža páči je ťažisko posunuté dopredu, teda ťažký na čumák, čo mi vyhovuje hlavne v pracovnom nasadení v lese.
Rozmýšlal som o kúpi noža KABAR CAMP KNIFE
odkaz:http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1244.php
Je to ten typ noža ktorý vyhovuje mojmu používaniu v lese, príprava dreva na oheň, jedla, ubytovania v lese:-)
Z mojho behania po nete a diskusiah som si urobil určitú predstavu o nožoch KA-BAR a obec milovníkov nožov sa vyjadruje celkovo veľmi priaznivo.
Ďalej ma zaujmalo kde bol nož vyrobený. Na oficialnych stránkach firmy www.ka-bar.com je prehľadne uvedené kde bol ten výrobok vyrobená.
Asi polovica sortimentu je Taiwan, China a druhá Mexico, USA. Tento nož je vyrobená v USA tak či má niekto nejakú skusenosť. Dík
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 03 říj 2007 00:30

Měl jsem nůž KABAR SHORT HEAVY BOWIE, řekl bych tedy hodně podobný.

Obrázek http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1276.php ).

Vyzkoušel jsem ho na štípání trocha dříví a prakticky nijak více. Musím však říci že mi tento nůž vzhledem k uhlíkové oceli, tedy reznoucí a stím spojený černý povrch, který se velice rychle odíral, nevyhovoval, a již je prodán. Pro těžší práci v lese jsem vybral né tak známý nůž Smith & Wesson H.R.T. Combat Survival Knife, ale z oceli 440C http://www.noze-nuz.com/smithwesson/SWHRTDR.php a ten vzhledem ke své konstrukci fulltang, je velice vhodný k této těžší práci
Obrázek
Sutrak

k

Příspěvek od Sutrak » 03 říj 2007 12:55

A čo tak Smith & Wesson Search & Rescue, 8.50 in.
http://www.noze-nuz.com/smithwesson/CKSUR7.php
:lol:
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 03 říj 2007 14:46

Sutrak: To je v podstatě z bláta do louže, opět černění a zřejmě opět uhlíkovka...
Sutrak

Příspěvek od Sutrak » 03 říj 2007 22:03

Tak poprosím o radu. Masivný nož, ťažký na čumák, primarný účel sekanie,rezanie , práca v lese, asi najlepšia ful tang konštrukcia noža, ručka čo nevyklzne zo zablatenej ruky. Cena tak do 2500 Kč. Podmienka jediná, aby nebol vyrobený u šikmočiek ( U Japoncou samozrejme áno)
Dopredu ďakujem
Naposledy upravil(a) Sutrak dne 03 říj 2007 22:11, celkem upraveno 1 x.
Sutrak

Příspěvek od Sutrak » 03 říj 2007 22:05

A čo tak NRA Outdoors NRA12500 NRA
http://www.noze-nuz.com/nra/NRA12500.php
Harley
Příspěvky: 58
Registrován: 25 bře 2007 01:34

Příspěvek od Harley » 13 lis 2007 00:47

O Kukri se zajímám už dlouho, no jak pro koho ,asi tři roky. Držel sem jich v ruce mnoho, nejen držel i pracoval.Od Kukri.cz mám dva kusy v rozmezí 1500-2500 kč a dle mého názoru to může být odkudkoliv. Srovnával sem vedle sebe kukri z Číny a přímo z Nepélu a upřímě tam žádný markantní rozdíl není. Pokud ho nechceš na práci ale na pobavení tak si ho klidně kup. Ale pokud chceš Kukri na práci nebo i umělecký kvalitní kousek, tak to bude cena kolem 800 eur. Máme totiž v ČR pár výborných nožířů kteří je dělají i z Damascénské oceli. Určitě i i na SK se najdou Popř. pošlu odkaz.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 22 lis 2007 18:46

A moje survival Bolo jsi viděl?
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

kukri

Příspěvek od retrros » 02 led 2008 20:36

Zdarec vidim ze je tu hodne zajimaveho. Mel bych nabidku. Dovezl jsem z anglie original Kukri. Pochva je sice trochu jeta ale jinak solidni prace. Pokud bude mit nekdo zajem muzu poslat fotky a na cene se snad dohodnem. Je to stara solidni prace a ne ty nove sracky. A pokud jsi z okoli zlina muzes se prijet podivat. cus
Sgt. Singer
Příspěvky: 35
Registrován: 07 lis 2006 12:05
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Sgt. Singer » 10 led 2008 14:35

Zdravím kolegové kukristi. Já před časem zakoupil variaci na kukri od Mikovu, jedná se o model Guru. Vyšel mne něco kolem 3.000,- kč, je s relativně pohledným koženým pouzdrem, rukojeť je tvarovaná z pryže vlastností jako na UTONu. Práce sním je pohodová, používám jej na tábornické práce a čtvrcení zvěřiny, myslím že v dané cenové relaci se jedná o velmi povedený výrobek.
Kup si zbraň - posílíš mír!
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 10 led 2008 16:31

Tak se koukněte na moje stránky na můj nový Klewang. Umí to samé,co kukri 8)
Odpovědět