Ktery z Glocku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 09 srp 2004 18:39

Který z glocků byste doporučili, je toho strašně moc.
Existuje nějaký "univerzální".
Jaký jsou mezi různými modey rozdíly - kromě technických dat(praktický rozdíly).
Stále nevím který z Glocků pořídit?


Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 10 srp 2004 07:52

Víš kolego, jsem ve stejné situaci. Záleží na tom, k čemu G budeš potřebovat. od toho se buide odvíjet tvá volba. zdali bude jen na střelbu na střelnici a kolik budeš střílet - bude rozhodovat cena střelova - v tom př.kal.9, taky velikost na střelnici budeš potřebovat lepe velky. Pokud budeš ovšem potřebovat G pro svou os. ochranu,a pro cvicnou střelbu (muj připad), budeš potřebovat vetši kalibr př. 0.45 (kdy na cene streliva tolik nezalezi) a zbran menši velikosti a lehci (aby jsi ji mohl denně bez problemu nosit) - vyhovoval by G 36. Ostatni verze jsou mnohem tezis a vyzaduji spise podp. pouzdro.Takze zalezi jak moc hodlas střilet,a na co budes sveho G mit. Mam pravdu?
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 10 srp 2004 13:41

Za "univerzalni" Glock povazuju compact Glock 19 raze 9 mm Luger na 15 naboju. Je mensi nez 17 da se bez problemu nosit a prakticka presnost na strelnici na 25 m je totozna s vetsim G19. Zastavovaci ucinek 9 Luger temer stejny s .45 ACP. Doporucuju precist clanek http://strelnice-zlin.hyperlink.cz/zaji ... /index.htm
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 10 srp 2004 18:13

Podpořím předřečníka. Měl jsem G30, 26 i 19. Nakonec jsem se rozhodl pro 19. Dá se to dobře nosit a není to špatné ani na střelnici. No a myslím, že když se do toho dají polopláště ( což je povolené ), tak i ta účinnost nemusí být tak špatná.
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2004 12:17

To sem sice nepatří, na to by se snad mělo založit nové fórum, ale já osobně bych považoval Lugera za obranně ne moc šťastnou ráži (o co ironičtější je, že ji sám používám). Raději bych opravdu tu 45. Důvodem je jenom to, že Luger je docela jedovatý a tudíž má tendenci cíl prostřelit a neodevzdat moc energie (a průšvih můýže být na cestě). Ale zas proti 45 je lépe a levněji k sehnání (člověk musí s něčím trénovat). Škoda, že v zahraničí tak oblíbená 40SW se u nás zatím moc neprosadila. Tu bych doporučil asi momentálně nejvíc. No a k ní přebíjecí lis.
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2004 16:29

Taky mě to vcelku udivuje, ale podle moudrých tabulek je zastavovací účinek 9 luger a .45 prakticky stejný. Domnívám se, že v našich podmínkách ta 9 stačí. A pokud po vás jde mafie z Ukrajiny či odjinud a bude vás někdo chtít sejmout, tak nepomůže ani 50 AE.
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2004 13:15

No, to je pravda. Energeticky jsou ty dvě ráže docela na stejné úrovni, ale z hlediska průřezového zatížení to asi bude trochu jiné kafé.

Pokud po někom jde Ukrajinská mafie, tak by se neměl vůbec vyskytovat na slunci, leda tak za 20cm neprůstřelným sklem. Jó Dragunovy jsou pěkný flinty :):)...
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2004 14:03

Majitelia Glockov, co by ste povedali, keby sa dal Glock kupit s tymto : www.inventions.sk/SolutionsSk/ATMsk/ATM_Main.html

InventionsSkAdmin
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2004 14:56

Ja by som odporucal klasiku: Glock 17. Niektori kolegovia na neho nedaju dopustit, avsak mne velmi ku srdcu neprirastol. 9 mm Luger na osobnu ochranu urcite staci, pricom v mojom pripade je to aj sluzobna zbran.
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 28 srp 2004 13:25

K odpovědi z 12.08.2004 15:15.
Psal jsem, že účinek 9 Lug. je prakticky shodný s 45. Nejde jen o energii, ale právě o údaje z chytrých tabulek, které jsou čerpány z praktického použití. Tedy nikoliv porovnávání energie v J., ale porovnávání kolik lidí po zásahu tzv. padne či ne. I když přiznávám, že kdybych věděl, že to budu muset použít a měl na výběr, asi bych taky zvolil (pro jistotu) tu .45 :). Na druhé straně však jsou zde nevýhody v ceně střeliva a tím pravděpodobněji menší počet ran na střelnici, či menší počet nábojů v zásobníku. Kdo z nás nosí s sebou rezervní zásobník ? A (spíše teoreticky) mohou nastat situace, kdy je lépe mít v zásobníku 15 x 9 Lug. než 7 x .45.
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 01 zář 2004 16:45

Glock 21 ma v zasobniku 13x45, to uz by mohlo stacit :))
Návštěvník

re:Který z Glocků?

Příspěvek od Návštěvník » 04 zář 2004 08:36

V boji určitě supr, jen kdo se s tím má každý den tahat ?
Doogs

Příspěvek od Doogs » 04 pro 2005 18:59

Mám 22,osobně ho považuji za největšího dělníka mezi glocky.Kamarád má 23 to je výboný univerzál,dá se nosit a taky se s ním dá slušně nastřílet.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 04 pro 2005 21:03

Subjektivně - G17 se mi zdá zlatý čistý střed pro všechno.
Hlaveň akorát pro střelbu na terč, ráže pro sebeobranu akorát... Ani moc velký, ani moc malý. Ani extra přesný, ani extra destruktivní. Ani moc, ani málo. Prostě dostačující univerzál. Na to jste se ptal, ne?

Jednou si ho možná koupím. Ale to, jaký si vyberete vy, je na vás. Taky vám musí sedět do ruky například.
Návštěvník

Stejně to musíte vyzkoušet a budete ještě měnit názor

Příspěvek od Návštěvník » 05 pro 2005 07:53

1. Jsou to levné pistole a zas se dobře prodají dál.
2. Vyzkoušejte si na střelnici všechny modely, jinou radu nelze dát.
Pak si jeden kupte a stejně při denním nošení změníte názor, tak pak stejně uplatníte bod 1 a koupíte jiný model.
3. Jak si jednou zvyknete na Glocka, nebudete chtít nic jiného.
Je otázkou, zda jsou Glocky o tolik lepší, já bych spíš řekl, že vám zkazí návyky - jsou prostě úplně jiné než všechno ostatní, proto mají tak militantní zastánce.
Mě to nevadí, jen uvažte, zda už skutečně v životě nechcete mít příjemný pocit při střelbě z jakékoli jiné zbraně. Protože je pravděpodobné, že se z vás stane "glockař" (nic proti) a o ten příjemný pocit z rozložení váhy, ovládacích prvků, typické jedno- či dvoučinné spouště a z celkového chování "normální" (=každé jiné kromě dalších plasťáků) zbraně s nejvyšší pravděpodobností přijdete.
Odpovědět