Ktery revolver .357Mag, 6" si vybrat?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

.357Mag

Který revolver .357Mag, 6" si vybrat?

Příspěvek od .357Mag » 18 pro 2005 18:28

Zdravím vás přátelé a kolegové ve zbrani. Již delší dobu se rozhoduji, který z těchto 6" revolverů v .357Mag vybrat a byl bych vám velmi vděčný za vaše názory a postřehy.
Jedná se o tyto zbraně: Colt Python Elite; Smith a Wesson 686; Taurus 689 VR; Ruger KGP 161; (Taurus 608 CP)

Popř. jsem otevřen i vašim nápadům, ale musí být splněny podmínky: 6" hlaveň, .357Mag, nerez provedení, hmotnost nenabité zbraně min 1200 gramů. ... a taky jakási ta výrobní kvalita...

Děkuji za vaše zkušenosti a profesionální názor. S pozdravem Roman


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 18:50

Nemůžete udělat chybu s S&W 686 a Rugerem KGP 161. Taurusy také nejsou špatné (mnohdy lepší než S&W). S Coltem nemám zkušenosti ale slyšel jsem na něj hodně nářků.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
TomBoy

Příspěvek od TomBoy » 18 pro 2005 19:39

Ja osobne mam Smith&Wessona 686 6" .357Mag a jsem s nim naprosto spokojen.Drive sem si chtel poridit tauruse ale vsichni ze strelnice a kolegove ve zbrani me od nej odrazovali.Protoze 357Mag je na ten revolver prilis silna raze a casto se stava ze praskne hlaven v ramu a nebo se casem vyosi valec.A s rugerem urcite taky neprohloupite.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Jaký revolver .357 Mag., 6" si vybrat?

Příspěvek od vito » 19 pro 2005 08:25

Souhlasím s HanuIv, váš výběr je dobrý. Praskání Taurusů v rámu je už dávno firmou vyřešeno, Taurusy jsou skutečně minimálně na úrovni kvality S a W.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 09:49

Myslím, že nejlepší by byl Colt Python, ale to je úplně jiná kategorie a pokud vím, tak už se nevyrábí. Když se ještě vyráběl tak cena u nás startovala tuším na 70 000,-Kč. Na zahraničních bazarech se jeté prodávají kolem $1000.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 19 pro 2005 11:01

Mal som KING COBRA a doteraz mlátim hlavou do steny, že som ju predal. Musel som zaleštiť spúšťové, obrúsiť zámok valca ( nedokonalý výkovok ). Upravil som medzeru valca a hlavne na 0,07 mm ( vkladal som podložky (zaleštené na mag. brúske) pod hviezdicu vyťahovača a našiel som ideál medzi správnou funkciou otáčania valca, ľahkého zatvárania a minimálnej štrbiny. Pri pudovej strelbe bez mierenia som trafil načo som pozeral.
Videl som aj iné COLTy a neviem. Uzamknutie len vzadu, aj to vymlátené, nezaleštené komory tak, že nábojnice musíš vytĺkať original grip na PYTHONE je hrozný a odfuk spred valca ti ukradne polovicu energie strely.
Taurus nepovažujem za dobrý revolver (možno nejaké ladené sporťáky) , o krátkom a širokom nábežnom kužele som už niekde písal. A to som ho mal v 357 aj 44 mag.
SW nepoznám, ale môže chytiť rovnakú chorobu, ako TAURUS. Stačí zohnúť tičku vyťahovača a valec chytí pekné vajco (nebudú sedieť komory s hlavňou)
RUGER je dobrý, spúšť sa dá doladiť, urobíš doraz spúšte, možno tie mieridlá. Ale lepší je MANURHIN 73. Podľa mňa najlepší revolver (keď nepočítam moju ex KING COBRU).

MANURHIN 73 má štandartne, štelovanie dorazu spúšte, nastavenie odporu spúšte aj silu bicej pružiny (podľa zápalky).
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 19 pro 2005 12:23

Měl jsem až na Tauruse a Rugera oba zbývající modely a taky King Cobru o které píše kolega Messer, nedávno jsem prodal svůj zatím poslední revolver Manurhin MR 73 Sport (v .38 Spec.).
1. U Smith Wessonu 686 nesáhnete vedle, je to velmi dobrý revolver. Pokud máte menší ruku, doporučuji SW model 13. Originál mířidla doporučuji vyměnit za ta od p. Zendla. Nebál bych se ani komise.
2. Colt Python je velmi drahý, výborné byly ale jen tak do konce sedmdesátých let, pak šla kvalita dost dolů a jednotlivé kusy se velmi liší. Najdete na nich věci, za které by se styděl i kovář. Starší a brynýrované bývají o dost lepší než nové v nerezu. Na Elite je snad jediný rozdíl proti ostatním-leštěný povrch. Jedna přednost - má výborný chod spouště v DA.
3. Colt King Cobra – po vyladění spouště velmi solidní revolver, sám jsem jím léta na závodech proháněl hochy se Zet Ká eRy.
4. Ruger 161 je výborný, jako předchozí chce jen doladit.
5. Taurus – v klubu máme 2 v .38 Spec., oba bez problému, například hledí se mi líbí víc než u SW.
6. Manurhin MR 73 – asi nejlepší sériový revolver.
Pokud nechcete vyloženě nerez, doporučuji uhlíkovou ocel. Nemohu se zbavit dojmu, že má lepší kluzné vlastnosti, mechanizmus lépe chodí, nerezová hlaveň a válec se více zanáší při střelbě olovem. Navíc mi připadá, že je na nerezu každé škrábnutí víc vidět.
Přílohy
Kopie - P1240978.JPG
.357Mag

Příspěvek od .357Mag » 19 pro 2005 14:31

Děkuju moc za vaše názory - beru si je k srdci.
O Manurhinu jsem slyšel, ale budu upřímný - moc o něm nevím. Nevíte, kde bych o něm něco našel? Díval jsem se po netu, ale zatím neúspěšně... Popř. nemáte o něm někdo nějaké info?
O "King Cobra" uvažuji taky, ale vůbec netuším, zda se u nás dá ještě (nová) sehnat a taky za kolik? - je to jen můj dětskej sen :lol:

TO: Messer
Chtěl bych se ale zeptat, zda je u každé COBRY nutný vámi zmíněný rozsah úprav, pokud teda mám být se zbraní spokojen, což rozhodně chci. Rád bych totiž za ty peníze koupil hotovou zbraň, kterou nebudu muset "dodělávat" - jestli mě chápete. Co se úprav týče - nejsem moc naivní a mám rád individualitu, ale jde mi o to, abych začal stavět na opravdu kvalitní platformě... nehledě na to, že chci tuto zbraň mít na celý život.

S pozdravem Roman
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 15:12

Nejsem si tak úplně jistý, ale Colt už před dost dlouhou dobou zastavil výrobu veškerých krátkých zbraní.
Takže koupit nový originál King Cobra nebo Python stejně jako originál Colt1911 už není možné.

Z dostupných modelů bych bral SW686 nebo Ruger GP161 nebo KGP161, parádní je od nich Redhawk, ale nevím jestli se dělá v 357Mag.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Který revolver .357 Mag. 6" si vybrat?

Příspěvek od vito » 21 pro 2005 10:02

King Cobru jsem nějaký čas také měl, sice ve 4", ale žádné úpravy jsem na něm nedělal a fungoval dokonale. Mám doma na zkoušení revolverů 357 Mg. několik desítek nábojů od firmy Lapua, speciální objednávka francouzské policie, s Eo cca 1150 J. Cobra je spolkla bez problémů, ani zdvih zbraně nebyl, díky těžké hlavni, nijak výrazný. Prodal jsem ho /bohužel/ kolegovi a tomu se stala zvláštní věc. Revolver mu upadl na tvrdou podlahu a díky uzamčení válce pouze vzadu se zkřivil válec v rámu tak, že se s ním, díky těsným vůlím, nedalo hnout. Dalo mi velkou honičku opatrně celý malér napravit.
.357Mag

Příspěvek od .357Mag » 21 pro 2005 15:47

Děkuju moc, z počátku to tak nevypadalo, ale ta Cobra mi začíná vážně vrtat v hlavě... :) Máte odhad, co se týče cenové relace? ... Díky moc
MESSER

Příspěvek od MESSER » 22 pro 2005 13:01

Čau. COBRU som kúpil v Brne v.r. 2000 ako 5 ročnú za 16000,-czk na slovensku sa hýbe cca 22 - 25 tis (podľa stavu).
Treba pozreť do komôr či sú lesklé a vidno koniec priestoru pre nábojnicu a kužel s priestorom pre strelu. Videl som PYTHON a mal v komorách šróbovité drážky a nábojnice z neho nechceli.
Treba pozreť vôlu valca pri uzamknutí a natiahnutí (každú komoru zvlášť), či nie je ohnutý koniec tyčky uprostred hviezdice , aká je medzera medzi valcom a hlavňou a či je začiatok hlavne rovný alebo oblina, či šikmina.
COBRA je nehrdzavejúca a z antikoru je aj pružina spúšte a prítlačná pružina uzamknutia. Bicia pružina (aspoň na tej mojej ) bola potiahnutá divnou šedou vrstvou (antikoróznou ? ). Takže na kobre ti môže zhrdavieť len mieridlá a vodítko hviezdice. (teda ak to dovolí brunýr)
Ešte lepšie je na tom len COLT MAGNUM CARRY. o ňom sa hovorý že sa čistí pod tekúcou vodou.
.357Mag

Příspěvek od .357Mag » 22 pro 2005 14:23

Kde bych se v tom Brně (nejen) na tu Cobru mohl zeptat? - Kontakt na obchod nebo prodejce? Prostě na někoho, s kým bych se o tom mohl už finálně bavit... Pokud máte nějaký tip, pošlete mi to kdyžtak prosím na mail: .357Mag@seznam.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 pro 2005 15:00

Koukni tady klikni na revolvery a na pátém řádku odspodu je ta Cobra.
Cena 16tis.
Ale není to v Brně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 pro 2005 16:06

Je to u Řeháka v České Třebové. A tomu bych nevěřil anu nos mezi očima. Stačí se podívat do fóra na jméno toho šopu a dovíte se svoje. Nevěřím, že ji mají za tuto cenu. Nevěřím, že ji mají vůbec.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět